Skandál ve Francii: Turecký konzul při setkání s arcibiskupem ukázal znamení nadvlády islámu jako jediného náboženství
RSS

Skandál ve Francii: Turecký konzul při setkání s arcibiskupem ukázal znamení nadvlády islámu jako jediného náboženství


Ve Francii už asi týden vyvolává otázky jedna jediná fotografie, kterou můžete vidět na titulním obrázku. Na něm je vidět generální konzul Turecka v Lyonu, Cemil Çağdaş Yıldırım, který 7. května 2024 navštívil lyonského arcibiskupa Msgr. Oliviera de Germaye.
Po vzájemném jednání vznikla právě zmíněná fotografie. Zprvu si nikdo nevšiml znamení tureckého konzula, které je v podstatě vzkazem, že daného arcibiskupa a jeho víru neuznává.
Jde o znamení tauhídu, které často ukazují i členové ISIS. Znamená, že existuje jediný Bůh – a tím je Alláh. Konzul tak chtěl v podstatě ukázat, že celý svět patří Alláhovi a tímto gestem, ale i odmítnutím stát vedle konzula, se snažil arcibiskupa ponížit.
Před ním se při debatě zřejmě přetvařoval (takíja), jak je u muslimů obvyklé. Samotný lyonský arcibiskup si totiž znamení nevšiml.
Dokonce samotné turecké zdroje potvrzují, že toto gesto by mohlo být odkazem na symbol věrnosti Islámskému státu, jehož členové ukazují ukazováčky k nebi (což zde logicky nebylo možné).
Tohoto znamení si jako první na X všiml turecký novinář Altan Sancar, který na obrázek reagoval takto:
„Smutný stav naší zahraniční služby shrnutý v jediné fotce. Cemil Çağdaş Yıldırım, který byl vyslán, aby zastupoval naši zemi jako diplomat a měl řešit krize, se postavil dopředu, aby se vyhnul tomu, že bude stát vedle arcibiskupa, a dokonce se rozhodl zvednout ukazováček a nezapnout si sako.“
Lyonská diecéze uvedla, že „arcibiskup, překvapený tímto nediplomatickým gestem, si nepřeje nic dalšího komentovat.“
K uvedené kauze jen dodávám, že muslimům nepodlézají pouze politici, ale také samotná církev. To je patrné i na dlouhodobém jednání Bergoglia. Ten se svoji příchylnost k islámu, který považuje křesťany za podřadné, dlouhodobě netají.
 Nejčtenější za týden