Německo deportovalo 7 ukrajinských vojáků kvůli nacistickým symbolům
RSS

Německo deportovalo 7 ukrajinských vojáků kvůli nacistickým symbolům


Německá vláda odhalila, že vyhostila sedm ukrajinských vojáků, kteří během výcviku v zemi vystavovali nacistické symboly. (Foto: NBC / NBC)

Středeční odhalení bylo vyvoláno dotazem populistické strany Alternativa pro Německo (AfD), jejíž popularita prudce roste na základě platformy, která se staví proti masové imigraci, zelené agendě a válce Západu proti Rusku na Ukrajině.AfD se kromě několika dalších otázek vyvolávajících obavy z ukrajinského extremismu ptala, zda byli ukrajinští vojáci cvičící v Německu přistiženi při zobrazování extremistických symbolů, a pokud ano, „co s tím spolková vláda udělala, pokud vůbec něco“.
EU vysvětlila, proč hlasovala v OSN proti návrhu rezoluce o boji oslavování nacismu

Ve čtyřstránkové odpovědi zveřejněné na internetových stránkách německého Bundestagu vláda uvedla : „Během výcviku, který Bundeswehr provádí pro ukrajinské ozbrojené síly, bylo zjištěno sedm takových případů.“ Přestupující Ukrajinci byli „repatriováni“ na Ukrajinu.Vláda dodala, že němečtí vojáci, kteří jsou pověřeni výcvikem Ukrajinců, jsou školeni, jak rozpoznat pravicově extremistické symboly a jak je řešit. Kromě toho jsou ukrajinští vojáci po příjezdu do Německa „poučeni o nacistické symbolice“.AfD ve svém dotazu vyzdvihla ukrajinský pluk Azov, „který je mnoha odborníky klasifikován jako pravicově extremistický a jako symbol používá Wolfsangel (symbol několika jednotek SS, ve Spolkové republice Německo zakázaný)“.
Kde jsou opevnění? Charkov vyplatil miliony fiktivním firmám

AfD se zeptala, zda si je vláda vědoma toho, že se na ukrajinských zbraních objevují nacistické symboly na sociálních sítích, a položila otázku, zda německá vláda v této věci kontaktovala ukrajinské protějšky – a zejména ohledně jejich možného výskytu na zbraních dodaných Německem. Vláda uvedla, že obrázky ze sociálních médií se netýkají německých zbraní.Vláda poznamenala, že „na německé půdě bylo v roce 2023 vycvičeno přibližně 10 000 vojáků“. Nemůžeme se ubránit úvahám o pravděpodobnosti, že kromě sedmi deportací existovala spousta dalších případů, kdy se s pachateli jednalo smířlivěji a diskrétněji („nechte si to tetování zakryté“… „sundejte tu nášivku!“).AfD se ptala, zda ukrajinský extremismus představuje hrozbu pro případný mírový proces na Ukrajině. Vláda odpověděla: „Ne, je to ruský imperialismus, který je základem nezákonné ruské útočné války proti Ukrajině a který ohrožuje bezpečnost v Evropě.“Zdroj: ynetnews.com
Stoltenberg: NATO obnoví Ukrajinu v případě, že vyhraje

Článek Německo deportovalo 7 ukrajinských vojáků kvůli nacistickým symbolům se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden