Nespokojení voliči: Průzkum odhaluje důvody klesající podpory vládní pětikoalice
RSS

Nespokojení voliči: Průzkum odhaluje důvody klesající podpory vládní pětikoalice


SVOBODNÍ


Strana Svobodní se stává jasnou volbou pro pravičáky, kteří hledají alternativu k tradičním politickým subjektům. Podle aktuálního průzkumu veřejného mínění, provedené společností SANEP pro TV Nova, mají mají Svobodní největší šanci získat hlasy od bývalých voličů ODS.

Zklamaní voliči ODS se stále více odklánějí od této strany. Dlouhodobý klesající trend voličských preferencí je varovným signálem pro celé vedení strany. Situace připomíná osud bývalé ČSSD, která nedávno přejmenovala na SOCDEM a už voliče příliš neláká.
Svobodní se těší rostoucí podpoře mezi voliči, kteří hledají pravicovou alternativu. Jejich program zahrnuje snahu o omezení státní byrokracie, nižší daně a větší osobní svobodu.
Premiér Petr Fiala (ODS) asi nevidí frustraci lidí z vleklé krize a není schopen adekvátně reagovat. 32, 7 % nespokojených voličů současných vládních stran by nyní dalo svůj hlas Svobodným v čele s jejím předsedou Liborem Vondráčkem. Svobodní nabízejí novou cestu a jsou připraveni naslouchat voličům.
„Svobodní jsou stranou, která se zaměřuje na individuální svobodu, odpovědnost a snížení zásahu státu do života občanů. Jsme připraveni poslouchat voliče a nabídnout jim skutečnou alternativu,“ uvedl předseda strany Svobodní, Libor Vondráček.
Svobodní jsou připraveni přivítat bývalé voliče ODS a nabídnout jim politickou platformu, která staví na svobodě, odpovědnosti a ekonomické prosperitě. Věříme, že pravičáci mají nyní jedinou volbu – Svobodní.
Voliči už 7. a 8. června budou moci svůj hlas dát Svobodným, jejichž kandidátka je pouze pravicová. Má kvalitní kandidáty, kteří nic ze zmíněných kritik vlády nepodporují.
Klíčové závěry průzkumu:

Nespokojenost s prací vlády: Nadpoloviční většina nespokojených voličů (51,9 %) je
nespokojena s prací a výsledky současné vlády.
Kritika konkrétních opatření:


Zavedení eura: 83,9 % nespokojených voličů vadí úvahy o zavedení
eura.
Zrušení práva veta v EU: 78,1 % nesouhlasí s touto myšlenkou.
Zvyšování daní: 65,4 % lidí je proti zvyšování daní.
Hospodaření státu a inflace: 62,9 % kritizuje vládu za špatné
hospodaření státu, zadlužování a vysokou inflaci.
Důchodová reforma: 61,2 % nesouhlasí s provedenou důchodovou
reformou.


Další problémy:


Cenzura: 56,7 % nespokojených voličů vadí zavádění cenzury.
Aféry a kauzy: 53,2 % kritizuje vládu kvůli aférám a kauzám členů
vlády a vrcholných politiků.
Energetická krize: 49,1 % nesouhlasí s řešením energetické krize.
Nedostatečné hájení národních zájmů: 48,9 % lidí má výhrady v této
oblasti.

„Průzkum ukazuje, že nespokojení voliči mají konkrétní důvody své nespokojenosti. Politické strany by měly tyto signály brát vážně a hledat řešení,“ uvedl analytik SANEP.
Odkaz na průzkum veřejného mínění – SANEP: SANEP – Průzkum veřejného mínění – Veřejné výstupy – Analýza nespokojených voličů politických stran a hnutí:
 
The post Nespokojení voliči: Průzkum odhaluje důvody klesající podpory vládní pětikoalice first appeared on .


Nejčtenější za týden