Schvalování atentátu?
RSS

Schvalování atentátu?


JINDŘICH RAJCHL
Včera jsem na ČT24 zahlédl titulek, že Policie ČR prověřuje dva (!!!!) projevy na sociálních sítích, jež schvalovaly atentát na premiéra Slovenské republiky Robert Fico.
To je nějaký vtip?
Já sám jich viděl desítky, ne-li stovky! Některé dokonce obsahovaly výzvy k podobným útokům na politiky v naší zemi, konkrétně na Andreje Babiše a na mou osobu . Dokonce jsem podal sám trestní oznámení asi na prvních 10 či 15 screenshotů, které jsem od vás dostal, nebo sám zaznamenal.
Jak to, že kriminálka druhý den nezvonila u Davida Matáska a desítek dalších osob, které tento odporný čin schvalovaly? U osob, které obhajovaly vstup vojsk Ruské federace na území Ukrajiny tomu tak přece bylo! Policie se na twitteru chlubila, jak už zasahuje tam či onde a jak jsou bezprostředně zahajovány úkony trestního řízení s dotyčnými osobami. Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž veřejně důrazně varoval před pácháním této trestné činnosti a Vít Rakušan sděloval, že orgány činné v trestním řízení budou tyto projevy nekompromisně potírat.
A teď? Suchá zpráva o tom, že policie prověřuje dva takové projevy? A na twitteru pouze prosba pro ostatní, aby se podobných projevů zdrželi?
Kde je rovnost před zákonem? Kde je oprávněné očekávání, že police bude zasahovat proti všem podobným projevům se stejnou intenzitou?
Mimochodem tyto schvalovací projevy mají z právního hlediska mnohem větší společenskou škodlivost . Zatímco totiž při schválení vojenské operace na Ukrajině nehrozí to, že by případné schválení mohlo jiný stát motivovat k podobnému útoku, tak v tomto případě je pravděpodobnost inspirace k atentátu na jiného politika, proti němuž vedla mainstreamová média podobně nenávistnou kampaň jako proti Robertu Ficovi poměrně značná. Proto by naopak policie měla v těchto případech postupovat ještě mnohem rychleji a razantněji.
Jenže ona nepostupuje. Proč? Protože navzdory falešným soustrastným projevům lidí, kteří proti Ficovi bojovali a soustavně jej uráželi, tohle schvalování a podněcování další nenávisti panu Rakušanovi ani policejnímu prezidentovi Martinu Vondráškovi nijak zvlášť nevadí. V rámci jimi vyhlášeného a dlouhodobě živeného třídního boje, je to vlastně z jejich pohledu přínosná situace.
Pokud ministr vnitra a policejní prezident nemají ani elementární úctu k právu a spravedlnosti, aby postupovali v současné době stejně nekompromisně jako v případě kriminalizace své názorové opozice, tak by měli okamžitě rezignovat.
Projev Davida Matáska jednoznačně naplňuje skutkovou podstatu přečinu schvalování trestného činu podle §365 tr. zákoníku. Desítky dalších projevů pak zcela nepochybně naplnily znaky skutkové podstaty přečinu podněcování k trestnému činu dle §364 tr. zákoníku. Mimochodem pro podezření ze stejného trestného činu obhajuji jednoho svého klienta, jenž k článku o té zrůdě ukrajinského původu, jež znásilnila a pokusila se zavraždit patnáctiletou dívku připsal komentář, že by jej měli zastřelit (míněno vykonat trest smrti)
Takže u pachatele odporného trestného činu se může policie může přetrhnout, zatímco pokud někdo podněcuje k atentátu na politiky jen pro jejich odlišný názorový postoj, nad tím přivře oči a zamete to pod koberec?
Takovou situaci, která v naší zemi nastala, nelze označit jinak než za zvrácenou a je třeba jí řešit vyvozením osobní odpovědnosti vůči lidem, kteří jsou za ni odpovědní.
Takže Rakušane a Vondrášku, seberte se a jděte! Není za co vám děkovat. Zhasněte, zavřete dveře od svých kanceláří a už se nikdy ve veřejném životě neukazujte.
Škody jste stačili napáchat za dva roky víc než jiní za celý život. A nás bude stát mnoho let, než je dokážeme napravit a vrátit téhle zemi morálku. Vím, že nechápete, co tohle slovo znamená, ale i tak jste ji dokázali zničit.
Hanba vám!


FB
The post Schvalování atentátu? first appeared on .


Nejčtenější za týden