Bývalý ředitel CDC: Je nejvyšší čas přiznat „významné vedlejší účinky“ vakcín COVID-19
RSS

Bývalý ředitel CDC: Je nejvyšší čas přiznat „významné vedlejší účinky“ vakcín COVID-19


Dr. Robert Redfield, bývalý ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), ve čtvrtek prohlásil, že mnoho úředníků, kteří se snažili varovat veřejnost před možnými problémy s vakcínami COVID-19, bylo pod tlakem donuceno mlčet a že je nejvyšší čas přiznat, že existovaly „významné“ vedlejší účinky, které způsobily onemocnění lidí. (Foto: Flickr)

Dr. Redfield to uvedl 16. května v rozhovoru s Chrisem Cuomem v pořadu NewsNation, během něhož vyjádřil politování nad ztrátou důvěry veřejnosti v orgány veřejného zdraví kvůli nedostatečné transparentnosti vakcín, které podle něj „zachránily mnoho životů“, ale také způsobily, že někteří lidé „docela onemocněli“.„Ti z nás, kteří se snažili naznačit, že vakcíny mohou mít významné vedlejší účinky… nás tak trochu zrušili, protože nikdo nechtěl mluvit o tom, že by vakcíny mohly mít nějaký problém, protože se báli, že by to způsobilo, že by se lidé nechtěli nechat očkovat,“ řekl doktor Redfield.Dr. Redfield se ve své funkci šéfa CDC podílel na projektu Trumpovy administrativy „Operace Warp Speed“, jehož cílem bylo urychlit vývoj vakcíny proti COVID-19 v době pandemie, kdy se o viru vědělo jen málo a rychlé zavedení vakcíny bylo všeobecně považováno za klíč k tomu, aby se epidemie dostala pod kontrolu a výluky byly zrušeny.
CDC zpráva odhalila 780 tisíc vedlejších účinků z očkování covid-19

V září 2020, několik měsíců předtím, než byly ve Spojených státech podány první vakcíny proti COVID-19, Dr. Redfield před Senátem vypověděl, že COVID-19 představuje „nejvýznamnější výzvu pro veřejné zdraví, které náš národ čelí za více než sto let“, a že podle převládajícího názoru vědců se v té době celková úmrtnost na toto onemocnění pohybovala ve Spojených státech mezi 0,4 a 0,6 %.„Kdybyste se podívali právě teď, u jedinců mladších 18 let je to asi 0,01 procenta, od 19 do řekněme 69 let je to spíše 0,3 procenta. A pokud je vám více než 70 let, je to nyní asi 5 procent,“ vypověděl tehdy.Ačkoli o závažnosti COVID-19 přetrvávají spory, nedávná studie odhaduje, že v únoru 2020 činila celosvětová úmrtnost 8,5 procenta, ale v srpnu 2022 klesla na 0,27 procenta, což znamená, že odhadované relativní snížení rizika za tuto dobu činilo neuvěřitelných 96,8 procenta.Dr. Redfield v rozhovoru pro NewsNation uvedl, že vakcíny, které byly vyvinuty v rámci operace Warp Speed, byly „důležité“ a zachránily „mnoho životů“. Nicméně navzdory jejich přínosům musí být podle něj nevýhody vakcín předmětem otevřené diskuse.
CDC potvrdila šíření „neznámé“ nákazy na palubě výletní lodi

„Jsou důležité pro nejzranitelnější lidi, pro lidi starší 60, 65 let. Pro ty, kteří jsou mladší 50 let nebo mladší, opravdu nejsou tak zásadní. Ale tyto vakcíny zachránily spoustu životů, ale také – musíme být upřímní, někteří lidé měli po vakcíně významné vedlejší účinky,“ řekl.„Mám řadu lidí, kteří jsou dost nemocní a nikdy neměli COVID, ale jsou nemocní z vakcíny,“ pokračoval. „A my to prostě musíme uznat.“Kontroverze ohledně vakcínyZávažnost vakcíny COVID-19 zůstává předmětem diskusí, protože není jasné, zda počet úmrtí nebyl nadhodnocen nebo podhodnocen v důsledku různých faktorů, jako je nejasnost ohledně role základních onemocnění při úmrtích v případech, kdy byla jako primární příčina uvedena vakcína COVID-19, nebo nedostatečné hlášení asymptomatických infekcí. Kromě otázky, zda lidé zemřeli „na“ COVID-19 nebo „s“ pozitivním testem na SARS-CoV-2, se objevily také otázky ohledně role sekundárního zápalu plic způsobeného mechanickou ventilací.Ať tak či onak, studie z ledna 2023 uvádí, že celosvětová úmrtnost na COVID-19 v průběhu pandemie dramaticky poklesla. Globální úmrtnost na případy se podle studie pohybovala od 1,7 do 39,0 % v únoru až březnu 2020 – v červenci až srpnu 2022 však klesla pod 0,3 %.
99 % úmrtí na „Covid“ není primárně způsobeno virem, vyplývá z údajů CDC

Vědci odhadují, že riziko úmrtí na COVID-19 se v průběhu pandemie snížilo o 96,8 procenta.Spolu s poklesem počtu úmrtí na COVID-19 rostly obavy z vedlejších účinků vakcíny vzhledem k tomu, že značný počet očkovaných osob hlásil různé nežádoucí účinky.Podle amerického systému hlášení nežádoucích účinků vakcíny COVID-19 jsou nejčastějšími nežádoucími účinky ty, které se týkají obecně organismu, přičemž na prvních třech místech jsou horečka, únava a celkové potíže. Existují však i další.Například zánět srdečního svalu (myokarditida) a zánět vnější srdeční výstelky (perikarditida) byly CDC oficiálně uznány jako známý nežádoucí účinek vakcín mRNA COVID-19 společností Moderna a Pfizer.
CDC varuje zdravotníky, aby se měli na pozoru před smrtícím virem podobným ebole v USA

Hlášeny byly také poruchy nervového systému, které byly ve studiích společnosti Pfizer třetí nejčastější po celkových a svalových nežádoucích účincích.Objevily se také práce, které spojují vakcíny COVID-19 na bázi spike-proteinu s kožními problémy, tupým zvoněním v uších známým jako tinnitus, poruchami zraku, srážlivostí krve a dokonce smrtí. Nedávná reportáž z pořadu „American Thought Leaders“ televize EpochTV uvádí, že pravděpodobnost úmrtí spojená s vakcínami COVID-19 (v těsné blízkosti injekce, nikoliv prokázaná jako její příčina) byla více než stokrát vyšší než u vakcín proti chřipce.Existují také obavy z toho, že po očkování dojde ke skokovému nárůstu nadměrného počtu úmrtí a invalidity.CDC stále doporučuje, aby se lidé všech věkových kategorií nechali očkovat vakcínou COVID-19, a tvrdí, že možné nežádoucí účinky nepřevažují nad potenciální škodlivostí onemocnění vakcínou COVID-19.V oznámení zveřejněném koncem dubna agentura opět vyzvala dospělé ve věku 65 let a starší, aby se nechali očkovat nejnovější verzí vakcíny.Zdroj: theepochtimes.com
Článek Bývalý ředitel CDC: Je nejvyšší čas přiznat „významné vedlejší účinky“ vakcín COVID-19 se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden