Evropská komise zamítla Wildersův plán na vystoupení z migračního paktu EU
RSS

Evropská komise zamítla Wildersův plán na vystoupení z migračního paktu EU


Věřili jste někdy tomu, že bude možné od Migračního paktu EU odstoupit? Pak jste stejně naivní jako ti, kteří věří, že jedině setrvání v EU nás uchrání před zničením.
Jenže právě setrvání v EU je tím, co nás velmi spolehlivě zničí. Politické strany, které tvrdí, že jim jde pouze o to, aby EU reformovaly, účelově lžou, neboť EU již mnohokrát potvrdila, že je nereformovatelná.
A to, že ani případná změna vlády nemůže diktaturu EU zmírnit, ukazuje i aktuální příklad Holandska. Nyní dochází konečně k výměně Rutteho vlády za vládu jinou, ve které sice nebude Wilders premiérem, ale bude mít celkem silné slovo, neboť jeho strana drtivě vyhrála volby.
To je ovšem celkem k ničemu, protože mnohé plány nebude možné díky diktátorské EU realizovat.
Nový migrační pakt EU „musí být uplatňován“ všemi členskými státy a Evropská komise „zajistí, aby tomu tak bylo,“ řekl její mluvčí v reakci na plány nizozemského konzervativce Geerta Wilderse vystoupit z tohoto systému.Evropská komise se postavila proti plánům nové nizozemské koaliční vlády na odstoupení od migračního paktu EU.
Lídr Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders, největší strana v nizozemském parlamentu, ve  čtvrtek v Haagu  oznámil, že nová pravicová vláda, na které se dohodli čtyři koaliční partneři, se bude snažit osvobodit zemi ze sevření Bruselu v otázkách týkajících se azylu a migrace.
„Hodně se toho změní. Bude existovat zákon o azylové krizi. Budou zavedeny hraniční kontroly. Bude platit zákaz přednostního sociálního bydlení pro držitele statusu,“ řekl Wilders nizozemskému tisku.
Poté naznačil nizozemský odpor vůči migračnímu paktu EU a slíbil, že bude „bojovat za výjimku z tohoto paktu v Evropské unii.“


Trvalo však několik hodin, než Evropská komise tyto plány zmírnila a dala najevo svůj záměr zajistit, aby všechny členské státy dodržovaly nová pravidla.
„Máme nový pakt o migraci a azylu, o kterém se hlasovalo a který byl potvrzen, a proto musí být uplatňován,“ řekl mluvčí Evropské komise Eric Mamer na tiskovém brífinku v Bruselu.
„Tato legislativa bude uplatňována a komise bude hrát svou roli v tom, aby se ujistila, že tomu tak je,“ dodal.
Odcházející liberální vláda v Nizozemsku hlasovala pro azylový pakt, který v úterý přijala Evropská rada kvalifikovanou většinou.  Pouze Maďarsko a Polsko se postavily proti paktu v plném rozsahu , zatímco Česko, Rakousko a Slovensko hlasovaly proti konkrétním předpisům v legislativě.
Podle nového systému budou členské státy EU povinny ubytovat stanovený počet migrantů s kvótou, kterou každoročně stanoví Brusel. Pokud členské státy tyto požadavky nesplní, budou jim uložena pokuta ve výši 20 000 eur za každého jednotlivce, kterého odmítnou.
Wilders je dlouhodobým kritikem západoevropského liberálního přístupu k výměně obyvatel a po desetiletí vede kampaň za přísnější hraniční kontroly.
Vzhledem k tomu, že veřejné mínění v celém Nizozemsku se nyní přiklání k hodnotám jeho strany a voliči vynášejí PVV k moci, je i nadále odhodlán zavést to, co popsal jako „nejpřísnější azylovou politiku“ v Nizozemsku.
Tolik tedy ve zkratce k novince, která ukazuje na jednu stranu fakt, že pokud jste v EU, tak se musíte řídit jejími nařízeními, normami a zákony a na té druhé, že ani výměna vlády není k ničemu, pokud příslušná vláda neplánuje také vystoupení z EU.
Navíc se na základě vyjádření EK potvrzuje, že EU bude plnění pravidel migračního paktu vymáhat, tedy nebude jednoduché jej jakkoli obejít.
Wilders měl sice v programu vystoupení z EU, ale musel se ho nakonec vzdát, stejně jako mnoha dalších programových bodů.
Na to, aby mohl své plány na tvrdší migrační politiku realizovat, by musela mít jeho strana přes 50% nebo by musela být silnější některá z dalších stran, které jsou tvrdě proti EU (v holandském parlamentu jedna taková je, ale skončila jen kolem 5%, další po volbách vypadla), aby měl i vhodného koaličního partnera.
Příliš nevěřím, že se nyní podaří některé plány i přes odpor Bruselu Wildersovi prosadit. Koaliční partneři se budou snažit ze všech sil vyjít vstříc EU a pokud už něco Wilders prosadí, Brusel zareaguje vydíráním a sankcemi.
Každopádně můžeme právě na příkladu Holandska vidět, že ani u nás nebude nejen s touto loutkovou vládou, ale ani s tou příští příliš jednoduché se EU vzepřít.
Ať už volby dopadnou jakkoli, už nyní je jisté, že naše další vláda bude mnohem víc probruselská než ta stávající holandská.
Nelze tedy očekávat, že se pod pohrůžkami EU vzepře nařízené „povinné solidaritě,“ která je jen cestou, jak rozšířit výměnu obyvatel i na ty země, které jsou stále příliš „evropské.“
 Nejčtenější za týden