Navštivte Kanárské ostrovy dříve, než se stanou novou Afrikou
RSS

Navštivte Kanárské ostrovy dříve, než se stanou novou Afrikou


Protože začíná období dovolených, je dobré upozornit na nástrahy, které vás mohou při cestování do zahraničí potkat. Již opakovaně jsem zde upozornila na problémy s letadly Boeing –  a dnes se podíváme na situaci jedné z nejoblíbenějších dovolenkových destinací.
Již roky probíhá řízená invaze na Kanárské ostrovy, která však od loňského podzimu nabírá rekordních čísel. Ostrovy již asi před půlrokem vyhlásily výjimečný stav, který stále trvá.
Pokud by již nyní platil migrační pakt, pak by se okamžitě realizovala „povinná solidarita,“ tedy ony kvóty, které mají za cíl poněkud ulevit přetíženým zemím.
Nicméně v případě Španělska je kamenem úrazu i tamní vláda – premiér Sánchez, který mimochodem letos hostí sraz Bilderbergu, je kovaný vítač.
Do koalice si proto přibral katalánské separatisty – ve skutečnosti tvrdě islamizační síly, jejichž ambicí je vytvoření katalánského chalífátu.
S takovou vládou nemůžete očekávat střežení hranic ani deportační politiku. Jenže právě tato vláda způsobuje problémy, které letos hlásí Kanárské ostrovy.
Pokud náhodou plánujete letošní dovolenou právě tam, může se vám stát, že si nebudete připadat jako ve Španělsku, ale třeba jako v Senegalu nebo Mali…
Španělé, zvyklí na titulky chlubící se „rekordním“ počtem imigrantů díky politice otevřených dveří premiéra Pedra Sáncheze, nyní čelí dalšímu bezprecedentnímu nárůstu afrických migrantů, který vytváří nové rekordy a způsobuje problémy nejen místním obyvatelům a celé zemi, ale také turistům, kteří netuší, co je může potkat během jejich vysněné dovolené.
Podle deníku La Gaceta de la Iberosfera počet ilegálů, kteří letos dorazili na Kanárské ostrovy , překonal všechny známé rekordy. Do konce roku 2023 přijalo souostroví 40 000 lidí a jen od ledna do dubna letošního roku dorazilo 16 000 ilegálů.
Ministerstvo vnitra odhaduje, že v příštích osmi měsících by mohlo dorazit dalších asi 70 000 lidí, čímž by se letošní celkový počet mohl vyšplhat na více než 85 000.
Je také třeba poznamenat, že kvůli španělské krajně levicové vládní koalici, kterou lze definovat jako „islamo-levicovou,“ je Španělsko v současné době evropským regionem, který přijímá nejvíce ilegálů – pětkrát více než Kypr, o 60 procent více než Řecko a téměř o 25 procent více než Itálie.
Mainstreamová média často opomíjejí, že tváří migračního paktu dohodnutého během španělského předsednictví byl opakovaně kompromitovaný ministr vnitra  Fernando Grande Marlaska .
Je znám svým přístupem k solidaritě „ber nebo zaplať,“ což má důsledky pro ostatní Evropany. To právě on – ve spolupráci s Ylvou Johanssonovou – je spoluautorem „povinné solidarity.“
Stojí za zmínku, že Marlaskův telefon byl dvakrát napaden marockými zpravodajskými službami pomocí softwaru Pegasus, což vedlo ke ztrátě dat o 7 gigabajtů. Je jedním z několika vysoko postavených španělských politiků, na které se zahraniční služby zaměřují.
Od roku 2022 podvolení  Sánchezovy vlády   režimu v Maroku, včetně úplné kapitulace v otázce ochrany hranic, živí ve Španělsku veřejné spekulace o vydírání premiéra, do čehož bohužel zatahuje celou zemi.
Neustálý příliv ilegálů z Afriky a Maghrebu zaplavující Španělsko, rozpuštění policejních jednotek bojujících proti pašování hašiše z Maroka, a dokonce i změna postoje k Západní Sahaře – faktické předání Maroku – naznačují potenciální vydírání marockým režimem, které by nakonec mohlo mít dopad i na další členské státy EU.
Masivní rekordní invaze na souostroví se zhruba 2,2 miliony obyvatel nevede k tomu, že by nově příchozí zůstávali dlouho, protože je úřady přemisťují po celém Španělsku, odkud se vydávají dál do Evropy.
Občas však propuknou humanitární krize, jak je vidět na kanárském ostrově El Hierro, kde počet nově příchozích v ulicích výrazně převyšuje počet obyvatel.
Menší, ale podobné problémy se vyskytují na Gran Canarii, Lanzarote a Fuerteventuře. Tenerife  prozatím zůstává bez okupace, ale to by se mohlo během několika měsíců – zejména s příchodem léta –  změnit.
Interní zpráva agentury Frontex, ke které má přístup La Gaceta, naznačuje, že v nadcházejících měsících by se ze severního Mali do Mauritánie a poté na Kanárské ostrovy mohlo přestěhovat až 100 000 Malijců.
Možná se tak budeme muset přizpůsobit nové Evropě, kde rezervace dovolené pod palmami nebude záviset na povětrnostních podmínkách nebo dostupnosti hotelů, ale na tom, jak dalece jsou aktuálně ostrovy zaplavovány africkými „hosty.“
 Nejčtenější za týden