Vidlák: Masky padají! Už je tu jen hra na demokracii
RSS

Vidlák: Masky padají! Už je tu jen hra na demokracii


PZ/VIDLÁK
Před několika dny byl spáchán atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Nejen na Slovensku, ale především z České republiky zaznívají komentáře provládních stoupenců typu „Kdo seje vítr, sklízí bouři“ nebo poznámky o tom, že si za to vlastně může pan Fico sám. Nutno podotknout, že pražská kavárna opět zaperlila, tentokráte v podání herce Národního divadla Davida Matáska, který sdílel obrázek v barvách Ficovy strany SMER-SD s textem „Pic ho.“
Jak vnímáte to, co se na Slovensku událo a co říkáte na zmíněné poznámky a komentáře pražské kavárny a některých provládních sympatizantů?
Myslím, že tohle všechno nás bude ještě setsakramensky mrzet. Masky padají, už tu není demokracie, ale jen hra na demokracii. Jediný, kdo se tomu postavil, byl Kolář starší, který jasně řekl, že Fico je normální demokraticky zvolený politik. Asi už, podobně jako my, cítí, že je zle. Demokracie má jednu zásadní nevýhodu. Existuje jen do chvíle, dokud ji lidé chtějí a každý takový čin ukazuje, kolik lidí už demokracii nechce a umí se radovat nikoliv z argumentační a volební likvidace protivníka, ale z fyzické.
Co myslíte, kolik lidí se radovalo, že má Fico čtyři projektily v břiše? Deset procent? Dvacet? Nebo šedesát procent? Podle toho můžeme usoudit, kolik času naší demokracii ještě zbývá.
Na sociálních sítích se často objevují komentáře o tom, že den atentátu na Roberta Fica je dnem, který na mnoho let změní tok dějin a naši politiku. Vidíte to stejně?
Ano, vidím to stejně. Ale bohužel si spíš představuji podobný průběh, jaký mělo třeba jedenácté září v USA. To z největšího světového věřitele udělalo nejvšětšího světového dlužníka a zničilo čtvrt planety. Atentát na Fica není začátkem smíření, ale bohužel momentem, kdy se studená občanská válka začíná přehoupávat v tu horkou.
Atentát na Fica ukázal, že kompromis už vlastně nikdo nechce.
Nálady na Slovensku i u nás jsou podobné, leč s jedním podstatným rozdílem. Společnost u našich východních sousedů i u nás je rozhádaná a stále více se rozdmýchává nenávist. Rozdíl je však v tom, kdo ji zasévá. Na Slovensku je to menšina společnosti a opozice, která prohrála parlamentní volby a která je „vyživovaná“ spřízněnými mainstreamovými médii. U nás je to díky milionu propadlých hlasů ve volbách vlastně také menšina společnosti a vláda s historicky nejnižší důvěrou lidí, též „vyživovaná a udržovaná“ spřízněnými médii v čele s veřejnoprávní Českou televizí. Jaký dopad bude podle Vás mít atentát na Roberta Fica dopad na českou politiku?
Už teď se ukazuje, kdo je ochoten zmírnit napětí. Odboráři a zemědělci…Obě skupiny na to doplatí, protože vláda na své politice nezmění ani ň a dezolátskou vstřícnost bude považovat za slabost. U nás se stane totéž co na Slovensku. Vyhrotí se to a zneužije se to proti obyčejným lidem, aby ještě chvíli mohl trvat liberální sen o unipolárním světě.
My se hlavně dívejme, kdo se ani v této chvíli nepodělal, protože takových bude brzy sakra zapotřebí.
Odbory i zemědělci v reakci na atentát posunuli termín svých protestů. Neobáváte se toho, že se vláda bude snažit politicky využít události ze Slovenska k tomu, aby své oponenty o to více „onálepkovala“ a „umlčela“?
Samozřejmě to vláda udělá. Vždyť už se to děje. Středula zrušil odborářskou demonstraci, myslíte, že vláda zrušila výpověď bez udání důvodu? Zemědělci zrušili protest, myslíte, že vláda jim ustoupí ohledně dotací? Myslíte, že Kolář mladší něco změní na své volební kampani ve které se o Fica neustále otírá? Myslíte, že Rakušan rozpustí svůj KRIT? Nebo myslíte, že se nám Pětikolka nebude snažit o korespondenční volbu.
Zbývají nám už jen volby. Nic jiného se už zřejmě nestane.
Nejvyšší ústavní činitel a prezident Petr Pavel prohlásil v rozhovoru pro britskou televizi SKY, že by bylo naivní říkat, že Ukrajina dokáže znovu dobýt okupovaná území, že potřebujeme zastavit válku a začít debatovat o budoucím uspořádání, a to za souhlasu Ukrajiny i Ruska. Na sociálních sítích se mu dostalo přivítání mezi tzv. „chcimíry“. Co myslíte, vyhledá, identifikuje, a nakonec i zaklekne prezidenta Rakušanův tým K.R.I.T.? A co říkáte na Pavlovo vyjádření a jeho nynější „poptávku po míru“?
Jeden můj čtenář velmi trefně popsal situaci na Ukrajině slovy, že situace se tam zhoršuje tak rychle, že v prdeli byla už předevčírem. Petr Pavel se samozřejmě žádného KRITu bát nemusí, ale zřejmě vidí, jak moc je situace v háji a v rozporu s oficiální jásavou propagandou. Možná zjistil, jak moc jsou jeho kolegové prezidenti mimo realitu a tak se rozhodl si zachránit politický kejhák, dokud to ještě jde.
Zřejmě nejde jen o ruský průlom u Charkova. Možná se náš PePa dozvěděl, kolik vojáků mají Rusové nachystáno na další průlomy.
Obraty některých nejvíce „válkychtivých“ politiků jsou v dnešních dnech překvapivé. K prezidentovi a k „chcimírům“ se totiž přidává i ministryně obrany Jana Černochová (ODS), která na CNN Prima News přiznala, že situace na Ukrajině není dobrá a ve hře je jednání o míru. Jak to máme chápat. Stávají se z nich ruští švábové a dezoláti anebo jim jen došlo, že lidem donekonečna prostě lhát nejde?
Já myslím, že se dozvěděli od svého páníčka, že už toho má plné zuby, už ho ta hra o Ukrajinu nebaví a tak si zase půjde hrát jinam a přeje svým nohsledům hezkou zábavu s Rusem na hranicích. Už před měsícem jsem se potkal s jedním vysoce postaveným člověkem a ten mi řekl, že všichni už vědí, že je to v háji, jen nevědí, jak z toho ven. Mně do toho zapadá i ten atentát na Fica… pravda a láska vsadila na vítěznou válku a ono to dopadne naopak. Oni vědí, co je čeká a tak někteří zmírňují rétoriku a jiní rovnou střílejí do svých premiérů.
Mezi světovými lídry neoblíbený a nejméně důvěryhodný premiér Petr Fiala (ODS) prohlásil před pár dny v České televizi větu: „Jsme předurčeni dovládnout.“ Co takovému prohlášení říkáte, a zvláště od člověka, který je šéfem vládního kabinetu a kterému zcela důvěřují pouhá 2 procenta obyvatel?
Já bych s ním tentokrát souhlasil. Skutečně je předurčen dovládnout a vyžrat si všechno až do dna. Ještě rok ho budeme usvědčovat, ještě rok bude vidět, jak je hloupý a neschopný a ano, ani on už neví, jak z toho ven. Kdyby odešel před rokem, mohl si zachovat majetek i osobní bezpečnost. Kdyby odešel teď, zřejmě by ještě zachoval majetek, ale musel by dlouho předlouho chodit kanálama. Když odejde za rok, už zřejmě nezachová nic z toho, co si ulil do kampeličky i do své barmské neziskovky.
V Německu se představitelé mnohých měst rozhodli zvýšit bezpečí žen na jejich cestě domů a vyplácet jim příspěvek na taxík. V ulicích již není zvláště večer bezpečno, a to převážně díky nárůstu kriminality a trestných činů spáchaných ilegálními migranty. I přesto nám ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) stále vychvaluje nově schválený migrační pakt. To je „ta Evropa“, do které nás chtějí starostové v čele s Rakušanem „pevně ukotvit“?
Doufám, že Rakušanovi také bude souzeno dovládnout. Aby i v jeho případě bylo vidět, jak moc proklel tuhle zemi a aby jeho jméno získalo podobný punc jako jméno Grázl. Víte, všechno se dá napravit, kromě demografie. Rakušan udělal něco, co ani za sto let nebude napraveno. Žádná propaganda ho nezachrání, všechno začíná vyhřezávat. Dřív nebo později mu lidé za migrační pakt patřičně poděkují.
Na závěr mi dovolte položit ještě jednu otázku, která se týká zvyšování koncesionářských poplatků. Ty se navíc budou platit za jakékoliv zařízení, které je schopno reprodukovat televizní, respektive rozhlasové vysílání bez ohledu na způsob jeho příjmu. Poplatky by se tedy nově měly platit například i tehdy, pokud člověk vlastní počítač či chytrý telefon. Nezdá se Vám paradoxní, že čím méně lidí se dívá na Českou televizi, tím víc za ni máme platit? Ono to vlastně vypadá jako další „skrytá fialova daň“, o kterých premiér tvrdil, že je zvyšovat nebude…
Jestli chtěla Česká televize reklamu na důvod, proč ji zrušit, tak se jí to podařilo. Až jednou přijde nová vláda, bude se při rušení Kavčích hor moci opřít o široký lidový souhlas a horoucí přání, aby to už nastalo.
Ostatně, Poláci už to udělali, Fico už to udělal, Orbán to udělal už dávno… trend je jasný. I u nás na to dříve či později dojde. Na Slovensku se alespoň sešla masová demonstrace na podporu tamních médií. U nás dost možná nikdo nepřijde, protože televize už sahá lidem do vrecka příliš hluboko. Takže jen ať v těchto pokusech ještě chvíli pokračují.
 

Prvnizpravy.cz

 


.democracy:after{content:'';display:table;clear:both}.democracy ul li,.democracy ul{background:0 0;padding:0;margin:0}.democracy ul li:before{display:none}.democracy input[type=radio],.democracy input[type=checkbox]{margin:0;vertical-align:middle}.democracy input[type=radio]:focus,.democracy input[type=checkbox]:focus{outline:none}.democracy ul{list-style:none !important;border:none !important}.democracy ul li{list-style:none !important}input[type=submit].dem-button,a.dem-button,.dem-button{position:relative;display:inline-block;text-decoration:none;line-height:1;border:0;margin:0;padding:0;cursor:pointer;white-space:nowrap;-webkit-user-select:none;-moz-user-select:none;-ms-user-select:none;user-select:none}input[type=submit].dem-button:focus,a.dem-button:focus,.dem-button:focus{outline:none}input[type=submit].dem-button:disabled,a.dem-button:disabled,.dem-button:disabled{opacity:.6;cursor:not-allowed}a.dem-button:hover{text-decoration:none !important}.democracy{position:relative;margin:0 auto}.democracy input[type=radio],.democracy input[type=checkbox]{margin-right:.2em}.dem-screen{position:relative;line-height:1.3}.democracy ul.dem-vote{margin-bottom:1em}.democracy ul.dem-vote li{padding-bottom:0;margin-bottom:0}.democracy ul.dem-vote li>*{margin-bottom:.6em}.democracy ul.dem-answers li{padding-bottom:1em}.dem-answers .dem-label{margin-bottom:.2em;line-height:1.2}.dem-graph{position:relative;color:#555;color:rgba(0,0,0,.6);box-sizing:content-box;width:100%;display:table;height:1.2em;line-height:1.2em}.dem-fill{position:absolute;top:0;left:0;height:100%;background-color:#7cb4dd}.dem-voted-this .dem-fill{background-color:#ffc45a}.dem-votes-txt,.dem-percent-txt{position:relative;display:table-cell;padding-left:.3em;vertical-align:middle;font-size:90%}.dem-poll-info{padding-bottom:1em}.dem-poll-info:after{content:'';display:table;clear:both}.dem-poll-info>*{font-size:85%;display:block;float:right;clear:both;text-align:right;opacity:.7;line-height:1.3}.dem-vote label{float:none;display:block}.dem-results-link{display:inline-block;line-height:1;margin:.8em 1em}.dem-vote .dem-disabled{opacity:.5}.democracy .dem-bottom{padding-bottom:1em}.dem-bottom{text-align:center}.dem-bottom:after{content:'';display:table;clear:both}.dem-poll-title{display:block;margin-bottom:1.5em;margin-top:1.2em;font-size:120%}.dem-notice{z-index:10;position:absolute;top:0;border-radius:2px;width:100%;padding:1.5em 2em;text-align:center;background:rgba(247,241,212,.8);color:#6d6214}.dem-notice-close{position:absolute;top:0;right:0;padding:5px;cursor:pointer;line-height:.6;font-size:150%}.dem-notice-close:hover{color:#d26616}.dem-star{font-size:90%;vertical-align:baseline;padding-left:.3em;color:#ff4e00}.dem-poll-note{font-size:90%;padding:.5em;opacity:.8;line-height:1.3}.democracy .dem-copyright{position:absolute;bottom:-1em;right:0;text-decoration:none;border-bottom:0;color:#b2b2b2;opacity:.5;line-height:1}.democracy .dem-copyright:hover{opacity:1}.dem-add-answer{position:relative}.dem-add-answer>*{display:block}.dem-add-answer a{display:inline-block}input.dem-add-answer-txt{width:100%;box-sizing:border-box}.dem-add-answer-close{position:absolute;right:0;padding:0 .7em;cursor:pointer;color:#333}.dem-add-answer-close:hover{color:#ff2700}.dem-edit-link{display:block;position:absolute;top:0;right:0;line-height:1;text-decoration:none !important;border:none !important}.dem-edit-link svg{width:1.2em!important;fill:#6c6c6c}.dem-edit-link:hover svg{fill:#35a91d}.dem-loader{display:none;position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%}.dem-loader>*{display:table-cell;vertical-align:middle;text-align:center}.dem-loader svg{width:20%;max-width:100px;min-width:80px;margin-bottom:15%}.dem-loader [class^=dem-]{margin-bottom:15%!important}.dem__collapser{display:block;cursor:pointer;text-align:center;font-size:150%;line-height:1}.dem__collapser:hover{color:#f31;background:rgba(255,255,255,.3)}.dem__collapser.expanded{position:relative;height:1em}.dem__collapser.collapsed{position:absolute;top:0;bottom:0;right:0;left:0}.dem__collapser .arr{display:block;position:absolute;bottom:0;width:100%}.dem__collapser.collapsed .arr:before{content:"▾"}.dem__collapser.expanded .arr:before{content:"▴"}.dem-poll-shortcode{margin-bottom:1.5em}.dem-archives .dem-elem-wrap{margin-bottom:2em;padding-bottom:20px;border-bottom:1px dashed rgba(0,0,0,.1)}.dem-archives .dem-archive-link{display:none}.dem-paging{text-align:center;margin:1.5em auto}.dem-paging>*{display:inline-block;padding:.3em .8em;border-radius:.2em;background:#e2e2e2;color:#333;text-decoration:none;text-transform:lowercase;user-select:none}.dem-paging>a{color:#333}.dem-paging>a:hover{background:#ccc;color:#333;text-decoration:none}.dem-paging .current{background:#656565;color:#fff}.dem-paging .dots{background:0 0}input[type=submit].dem-button,a.dem-button,.dem-button{font-size:90%;font-family:tahoma,arial,sans-serif;padding:.8em 1.6em !important;color:#fff;background:#61a9de;text-transform:uppercase}input[type=submit].dem-button:hover,a.dem-button:hover,.dem-button:hover{color:#fff;background:#3b8bc6}a.dem-button:visited{color:#fff}.dem-graph{background:#fff !important}.dem-fill{background-color:#d33 !important}.dem-voted-this .dem-fill{background-color:#d33 !important}

Koho uvažujete volit v eurovolbách? (Můžete vybrat až 3)SPD A TRIKOLORA (Petr Mach)
STAČILO! (Kateřina Konečná)
PRO JINDŘICHA RAJCHLA (Jindřich Rajchl)
SVOBODNÍ (Libor Vondráček)
PŘÍSAHA A MOTORISTÉ (Filip Turek)
ALIANCE ZA NEZÁVISLOST (Hynek Blaško)
ANO (Klára Dostálová)
ČSSD (Jiří Paroubek)
Nepůjdu volit
MIMOZEMSTANI.CZ
ČESKÁ REPUBLIKA NA 1. MÍSTĚ (Ladislav Vrábel)
DZS - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
HLAS
KAN (Stanislav Pochman)
KOALICE SPOLU (Alexandr Vodra)
KOALICE SVÝCARSKÁ DEMOKRACIE - SSPD
LANO (Tomáš Raždík)
LEPŠÍ ŽIVOT PRO LIDI (Pavel Opl)
LEVICE (Jan Májíček)
MOUREK (Jan Červenka)
NEVOLTE URZA.CZ
NOVÝ SMĚR
PIRÁTI (Marcel Kolaja)
PRO VYSTOUPENÍ Z EU (Ctirad Musil)
REFERENDUM (Václav Sogel)
SEN 21 A VOLT (Lenka Helena Koenigsmark)
SENIOŘI SOBĚ
SOCDEM (Lubomír Zaorálek)
STAROSTOVÉ A OSOBNOSTI PRO EVROPU (Danuše Nerudová)
VOLTE PRAVÝ BLOK
ZELENÍ (Johanna Nejedlová

Results


Poll Options are limited because JavaScript is disabled in your browser.


.dem-roller {
margin: 0 auto;
width: 40px;
height: 40px;
position: relative;
}

.con1 > div, .con2 > div, .con3 > div {
width: 10px;
height: 10px;
background-color: #2686cc;

border-radius: 100%;
position: absolute;
-webkit-animation: bouncedelay 1.2s infinite ease-in-out;
animation: bouncedelay 1.2s infinite ease-in-out;
/* Prevent first frame from flickering when animation starts */
-webkit-animation-fill-mode: both;
animation-fill-mode: both;
}

.dem-roller .demrcont {
position: absolute;
width: 100%;
height: 100%;
}

.con2 {
-webkit-transform: rotateZ(45deg);
transform: rotateZ(45deg);
}

.con3 {
-webkit-transform: rotateZ(90deg);
transform: rotateZ(90deg);
}

.circle1 { top: 0; left: 0; }
.circle2 { top: 0; right: 0; }
.circle3 { right: 0; bottom: 0; }
.circle4 { left: 0; bottom: 0; }

.con2 .circle1 { -webkit-animation-delay: -1.1s; animation-delay: -1.1s; }
.con3 .circle1 { -webkit-animation-delay: -1.0s; animation-delay: -1.0s; }
.con1 .circle2 { -webkit-animation-delay: -0.9s; animation-delay: -0.9s; }
.con2 .circle2 { -webkit-animation-delay: -0.8s; animation-delay: -0.8s; }
.con3 .circle2 { -webkit-animation-delay: -0.7s; animation-delay: -0.7s; }
.con1 .circle3 { -webkit-animation-delay: -0.6s; animation-delay: -0.6s; }
.con2 .circle3 { -webkit-animation-delay: -0.5s; animation-delay: -0.5s; }
.con3 .circle3 { -webkit-animation-delay: -0.4s; animation-delay: -0.4s; }
.con1 .circle4 { -webkit-animation-delay: -0.3s; animation-delay: -0.3s; }
.con2 .circle4 { -webkit-animation-delay: -0.2s; animation-delay: -0.2s; }
.con3 .circle4 { -webkit-animation-delay: -0.1s; animation-delay: -0.1s; }
@-webkit-keyframes bouncedelay {
0%, 80%, 100% { -webkit-transform: scale(0.0) }
40% { -webkit-transform: scale(1.0) }
}

@keyframes bouncedelay {
0%, 80%, 100% {
transform: scale(0.0);
-webkit-transform: scale(0.0);
} 40% {
transform: scale(1.0);
-webkit-transform: scale(1.0);
}
}


The post Vidlák: Masky padají! Už je tu jen hra na demokracii first appeared on .


Nejčtenější za týden