Rakousko: Klimatická nálepka brečí a nadává policistům, když je odlepována ze silnice (video)
RSS

Rakousko: Klimatická nálepka brečí a nadává policistům, když je odlepována ze silnice (video)


Klimatičtí extremisté jsou většinou beztrestní, takže se stávají stále radikálnějšími. Hodně aktivní jsou v Německu, kde se však nyní rozhodli vyměnit silnice za europarlamentní posty, takže německá „Poslední generace“ se již velmi brzy objeví – i po boku našich Pirátů – v zelené frakci.
Nicméně tatáž organizace v Rakousku se stále zaměřuje na tradiční znepříjemňování života ostatním občanům a nadále se pravidelně lepí k silnicím.
A jistě není náhoda, že si k tomu rakouští klimaalarmisté vybírají dobu, kdy na silnice vyráží hodně aut, jako například o víkendech a svátcích.
Klimatičtí šílenci z poslední generace zřejmě očekávali, že s nimi bude zacházeno v rukavičkách. Při odlepování extremistů údajně došlo k lehkým zraněním, takže lze očekávat i žaloby na policisty.
Jistě nikoho neudiví, že rakouský i německý mainstream, kde byl zásah komentován, jasně stál za na straně ekoteroristů.
O svatodušním víkendu byly zablokované průjezdy, dálnice a hraniční přechody v Rakousku. Klimatičtí alarmisté  mnohde zcela zablokovali průjezd, když se přilepili k silnici.
Ve Vorarlbersku se v sobotu vyhrotila situace mezi demonstranty a účastníky silničního provozu. Motoristé se pokusili odstranit demonstranty ze silnice na vlastní pěst, ale příliš se jim to nedařilo.
Záhy tak museli nastoupit policisté, kteří klimaalarmisty odlepili.
Tři demonstranti byli údajně při policejním vyklízení lehce zraněni. „Poslední generace“ je kvůli tomu samozřejmě naštvaná a záhy zkritizovala tvrdý zásah policistů.
Zajímavé byly reakce dvacetiletého klimatického lepidla:
„Ach! To bolí!“
A poté směrem k policistovi dodává:  „Ale nemusíš mi tolik ubližovat!“
Chvíli jen tak sedí opodál a  jen o pár minut později si aktivistický spratek vzpomene, že si má získat pozornost pláčem…

 Nejčtenější za týden