Síť amerických kin spouští varování u filmu o italské mafii: Ve filmu je málo černochů, což by mohlo urazit city diváků
RSS

Síť amerických kin spouští varování u filmu o italské mafii: Ve filmu je málo černochů, což by mohlo urazit city diváků


Již asi tři roky dochází zejména (ale nejen) v USA k jisté cenzuře některých starších filmů tak, aby údajně „neurážely menšiny.“ Varování se netýkají jen filmů s nedostatkem barevných, ale například i i filmů kritických k LGBTQ.
Z některých filmů byly jednoduše vystřiženy údajně urážlivé scény,  u jiných se pak před začátkem filmu objeví varování, že by mohl film urážet některé skupiny obyvatel.
V současné době se již problém řeší tak, že se například do filmů ze středověké Evropy přidává jisté procento černochů a případně i LGBTQ.
A brzy se možná dočkáme i nějakého nového filmu o italské mafii, kde bude kápo mafiánů černý, další pak budou hispánského či asijského původu, ale stále to bude prezentováno jako „italská mafie.“
Společnost AMC umístila na film Goodfellas spouštěcí varování, které varovalo diváky, že mu chybí „začlenění a tolerance“ kvůli nedostatku černých lidí zobrazených v italské mafii.
Varování uvádí:
„Tento film obsahuje jazykové a/nebo kulturní stereotypy, které nejsou v souladu s dnešními standardy inkluze a tolerance a mohou některé diváky urazit.“
Je to film o mafii v režii Martina Scorseseho a v hlavních rolích hrají Robert De Niro, Ray Liotta a Joe Pesci. Nemělo by to být inkluzivní.
Je také založen na skutečném příběhu o Henry Hillovi, nechvalně známém mafiánovi, který byl v letech 1955 až 1980 spojován s kriminální rodinou Lucchese z New Yorku.
Je jasné, že nebyl tolerantní ani inkluzivní.
Varování bylo poprvé připojeno k filmu během vrcholu nepokojů Black Lives Matter, kdy mnoho podniků a kulturních institucí učinilo z vyhýbání se urážkám vůči různým skupinám klíčovou součást svých misí…
Bo Ditel, bývalý policista z newyorské policie, který ve filmu hrál policistu, řekl The Post:
„Ta zasraná politická korektnost všechno zničila.“
Dodal: „Takhle se tehdy žilo. Nebyla to čistá krásná věc. Historii nelze vyčistit. Pokud chcete vyprávět skutečnou historii, musíte ji vyprávět tak, jak je.“Nejčtenější za týden