Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska
RSS

Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska


Válečná štváčka a organizátorka majdanského puče Nulandová jistě nebyla nedávno ze svého postu v Bidenově administrativě odvolána náhodou. Zřejmě bylo třeba eliminovat fanatické válečné štváče, kteří by byli schopni přivést svět do katastrofy.
Nicméně Nulandová se i tak snaží tlačit na Bidenovu administrativu a podněcovat ke krokům, které by zcela jistě vedly k další eskalaci.
Bývalá vysoká úřednice ministerstva zahraničí Victoria Nulandová je zpět a připojuje se ke zvýšenému úsilí ukrajinské vlády přesvědčit západní spojence, včetně Spojených států, aby prohloubili své zapojení do války s Ruskem.
Nulandová v nedávném vystoupení na ABC News uvedla, že Bidenova administrativa by měla ukrajinským silám umožnit provádět útoky přímo na ruské území raketami a zbraňovými systémy dodanými USA.
„Musí být schopni zastavit tyto ruské útoky, které přicházejí ze základen uvnitř Ruska,“ řekla v nedělním rozhovoru. „Spojené státy a naši spojenci  by jim měli poskytnout větší pomoc při útocích na ruské základny, což jsme dosud nebyli ochotni udělat .“
„ Tyto základny by měly být lovnou zvěří , ať už jsou to místa, odkud jsou odpalovány rakety, nebo ta, odkud jsou zásobovány jednotky,“ pokračovala Nulandová.
Zelenského vláda je v poslední době stále zoufalejší, protože ukrajinské frontové linie jsou v Charkovské oblasti rychle decimovány. Nová ofenzíva Moskvy má za cíl posunout ukrajinskou hranici výrazně dozadu, aby se vytvořila nárazníková zóna, která by zabránila přeshraničnímu ostřelování ruských měst, zejména v Belgorodu.
Nulandová tvrdila, že cílem Ruska v Charkově je „zdecimovat město, aniž by kdy muselo položit botu na zem“ a dále, že ruské síly „již srovnaly se zemí třetinu Charkova.“
V rozhovoru pak tvrdila, že za tak zoufalých podmínek by přímé útoky na ruské základny západními zbraňovými systémy neměly být v konečném důsledku vnímány jako eskalace.
Rusko však před několika týdny oznámilo, že uspořádá  jaderné cvičení za účasti strategických sil . Zdá se, že tento týden tato cvičení začínají jako hlasité a jasné varování přímo signalizované NATO.

Pokud jde o čerstvé poznámky Nulandové, nezávislý novinář Michael Tracey shrnul její postoj nejlépe, když řekl :
„ Královna temnot Viktoria Nulandová je zpět  a požaduje, aby USA otevřeně usnadnily údery Ukrajiny na cíle v Rusku – něco, na čem Bidenova administrativa dříve trvala, že se to nikdy nestane.  Kdysi nepředstavitelná eskalace, nad kterou se nyní sotva zvedne obočí .“
Nejčtenější za týden