Jen diktatury si nechají platit svoji vlastní propagandu od občanů
RSS

Jen diktatury si nechají platit svoji vlastní propagandu od občanů


Tak přišlo to, co již nějakou dobu vláda slibovala. Za propagandu vládních stran budeme nyní všichni povinně platit vyšší výpalné. A to každý, kdo má jakékoli zařízení, na kterém lze chytit internet.
To tedy znamená úplně každý, protože kdo nemá počítač či notebook – a samozřejmě ani televizi – ten má zcela jistě alespoň chytrý mobil.
Všichni tak budeme muset platit o něco víc za nástroj jednostranné bruselské propagandy, kde jsou jiné názory zakázány – a pokud už je někdo s opačným názorem vpuštěn, tak je dehonestován.
Na druhou stranu se propaguje mafie z dozimetru či kampeličky, případně zelení Khmérové. Pak se můžeme podivovat, když vidíme, jak se tato banda – i přes neustálé excesy – stále drží s relativně slušnými preferencemi.
Takzvaná „veřejnoprávní média,“ která si dávno „unesla“ jedna jediná názorová banda, by si tak měli platit právě fanoušci této sebranky, která nyní chce, aby jim za jejich každodenní agitku platili všichni – a to i ti, kteří tuto svoloč nevolí.
Jenže to ne, musí je platit i ti, kteří se na tuto žumpu třeba už roky nedívají. Není normální vyžadovat platbu za službu, kterou si nežádám.
Málokdo dnes ví, že poplatky za veřejnoprávní média byly v různých zemích stanoveny proto, že tato média byla považována za hlavní informační zdroj pro případ hlášení živelných katastrof, války, pandemie či jiných výjimečných situací.
A právě za tuto službu v době, kdy nebyl žádný internet a ani konkurence různých televizí, si měli občané tato média platit. Nyní už ovšem podobná služba ztrácí význam. Je spousta jiných televizí a  navíc zde máme také internet.
Jediným důvodem proč se tito propagandisté jediné pravdy udržují, je právě možnost šíření propagandy – a to za peníze těch, kteří mají být propagandou ovlivněni či dokonce těch, proti nimž je daná propaganda namířena.
Podobné praktiky snad nevyužíval ani Goebbels. Jistě by se nestačil divit, jak lehce se nechá lid donutit k placení propagandy „jediné strany a vlády.“
Kdysi na ČT zmínili, že jejich úkolem je razit bruselský pohled na politiku. Tedy pohled jednostranný, který nepřipouští jakýkoli jiný názor. A za šíření těchto názorů musí povinně platit i ten, kdo s nimi není v souladu.
Vybírání nedobrovolného výpalného jsou čistě mafiánské praktiky, kterých se však zřejmě jen tak nezbavíme. Není pro to politická vůle. Stávající vládě se občany placená propaganda hodí a ta příští bude – jako vždy – hrát mrtvého brouka.
Babiš totiž na propagandisty za 8 let ve vládě ani nesáhl a neudělá tedy to ani poté, co opět převezme veslo.
V některých zemích – jako aktuálně na Slovensku – se již tohoto nástroje jednostranné propagandy zbavili, případně alespoň nenutí platit jednostrannou propagandu všechny bez rozdílu formou nedobrovolného výpalného.
Aby se dalo v případě ČT hovořit o nezávislém a pluralitním médiu (což absolutně vůbec není), musely by tam mít prostor i opačné názory, aniž by jejich nositele kdokoli dehonestoval.
Například nedávno Švédové při velkém protestu proti SVT – tamní obdobě ČT – požadovali, aby bylo ukončeno vybírání povinného výpalného nebo aby byl zřízen ještě jeden kanál pro alternativní média. Ta veřejnoprávní tam totiž razí stejnou propagandu jako u nás.
Podobné požadavky samozřejmě nebyly vyslyšeny. A nebudou vyslyšeny ani nikde jinde. Ve všech zemích, kde tento přežitek stále existuje, tak bude část obyvatelstva stále platit za propagaci názorů a politických stran, se kterými nesouhlasí.
Jestliže tedy tato média odpírají základ demokracie, kterým je názorová pluralita, pak to jen potvrzuje, že v žádné demokracii nežijeme.
Ostatně, už dávno víme, že jimi proklamovaná liberální demokracie je jen synonymum pro korporátní fašismus…Nejčtenější za týden