Italská vláda na pokraji kolapsu, když členové koalice utíkají od Draghiho, Euro se propadá
RSS

Italská vláda na pokraji kolapsu, když členové koalice utíkají od Draghiho, Euro se propadá

Itálie měla od pádu Berlínské zdi 19 vlád, když v průměru trvají jen něco přes 18 měsíců. Když je to tak, pak vláda Maria Draghiho, která je před kolapsem, je asi 20 zhroucenou vládou (ale se svými 17 měsíci ta Draghiho alespoň zapadá do průměru).
Před chvílí italská centropravicová strana Liga vedená Matteem Salvinim dala najevo, že se přidá k Forza Italia Sivia Berlusconiho a nezúčastní se hlasování o důvěře ve vládu ministerského předsedy Maria Draghiho, čímž zajistí, že kolaps Draghiho vlády povede k už na podzim k předčasným volbám.
Tyto zprávy přichází po středečním projevu, v němž tento bývalý partner Goldmana a šéf ECB uváděl, že je ochoten zůstat ministerským předsedou, pokud mu jeho koaliční partneři zaručí „upřímnou a konkrétní podporu“, aby pokračoval, a chce hlasování o důvěře.
No partneři Draghiho ale asi uzavřeli dohodu zajišťující, že Draghiho vláda v nadcházejícím hlasování o důvěře padne a přivodí to v Itálii brzké volby, což zažehne další ložisko evropské vládní krize, k čemuž dochází jen den před tím, kdy by podle úniků Evropská centrální banka (ECB) mohla zvednout sazby o 50 bps.
No určitě to nemůže být moc jinak, když není šance, že by Lagarde utáhla sazby na jen 0%, když se italské státní dluhopisy kvůli politické nejistotě chystají zhroutit.
Proto se také včera propadlo EUR dolů jen 1,01 po vzestupu o 1,02, takže se propadlo pod paritu k dolaru z konce minulého týdne.

Tyto zprávy také stačily, aby srazily americké akcie a zrušily během minut asi 3 hodinový vzestup…

Ale vypadá to, že algoritmy tento konkrétní pohyb dezinterpretovaly, jelikož politická krize v Itálii také zajišťuje, že ECB nebude moci zvedat tolik, kolik chce…

Donutí to ale Lagarde, aby dále nakupovala italské dluhopisy bez omezení, čímž znemožní předstírání, že centrální banka bude schopná přestat s tiskem peněz, což následně donutí Fed, aby se na cestě utahování zastavil, pokud tedy Powell nebude chtít US dolar vystřelit na orbitu v hlubokém vesmíru.
BY TYLER DURDEN
WEDNESDAY, JUL 20, 2022 – 07:37 PM

Draghiho rezignace v Itálii znamená potíže pro problémové Euro
Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/italy-government-verge-collapse-after-coalitions-members-abandon-draghi-euro-tumbles


Nejčtenější za týden