Britská policie dostala pokyn, aby nezatýkala zločince
RSS

Britská policie dostala pokyn, aby nezatýkala zločince


Z USA se vždy jakákoli politika dřív či později dostane od Evropy. První evropskou vlaštovkou bývá často Velká Británie, aby se posléze daná politika dostala i do dalších evropských zemí.
Tímto způsobem se do Evropy dostal „wokismus,“ trans agenda (která se aktuálně řeší i u nás), BLM nepokoje a protibělošský rasismus, který se ujal zejména v bývalých koloniálních mocnostech.
Nyní se začíná ve Velké Británii praktikovat další v mnoha demokratických městech USA již pevně zakotvený zvyk: zatýkáni jsou jen kriminálníci, kteří způsobí újmu na zdraví či životě, případně příliš rozsáhlé materiální škody.
Mnoho zločinů se neřeší a nijak netrestá. V USA se to týká zejména u jistých komunit velmi oblíbeného rabování v obchodech, v čemž hraje prim zejména San Francisco.
V celé Evropě se už sem tam skutečně přehlíží mnohá lehčí kriminalita těch, kteří údajně Evropu obohacují, další jedinci jsou pak umisťováni na psychiatrii.
Ve Velké Británii, kde již přestává kapacita stávajících věznic postačovat, si vzali za vzor USA a tento problém řeší velmi podobným způsobem. Mnoho kriminálních činů tak zůstane nepotrestáno…

Policejním šéfům se říká, aby méně zatýkali kvůli nedostatku místa ve věznicích – což je další rána tvrzení Konzervativní strany, že je „ tvrdá vůči zločinu, “ právě když se (opět) rozhořívají  řeči o blížících se všeobecných volbách.
Z těchto plánů budou mít prospěch ti, které politici eufemisticky nazývají „nízkoúrovňovými“ zločinci, kteří nicméně způsobují značné škody občanům, kteří dodržují zákony, a poškozují podniky, zejména malé, živořící obchody.
Navzdory tomu, že konzervativní politici  propustili některé vězně předčasně , v britských věznicích je v současné době k dispozici pouze  1 000  míst, z nichž některá jsou v  tak žalostném stavu , že by podle regulačních orgánů měla být uzavřena.
Z tohoto důvodu  interní dokument vypracovaný Národní radou policejních náčelníků nařizuje policejním konstáblům, aby pozastavili takzvaná „neprioritní zatýkání“ a pozastavili operace, které mohou vést k velkému počtu zatčení.
Memorandum, které měl  deník The Times   k dispozici , neodhaluje, jaké trestné činy nebo operace by policisté měli ignorovat. Policie již  strávila roky  nezatýkáním těch, kteří byli přistiženi při držení konopí a dalších „nízkoúrovňových“ drog, protože věděla, že soudy by se takovými případy stejně nezabývaly.
Nyní budou propuštěni i ostatní. Zřejmě půjde – podobně jako v USA – o ty, kteří páchají nenásilné trestné činy jakou krádeže či rabování, případně prodejce drog.
Deník The Daily Telegraph   uvádí, že strážníci byli také varováni, že balíček mimořádných opatření zavedených vládou „ohrožuje veřejnou bezpečnost,“ a že současná krize by mohla dále omezit schopnost policistů reagovat i na naléhavé telefonáty.
Zvláštní  memorandum  britským soudcům uvádí, že přeplněnost věznic by mohla vést k dočasnému uzavření soudů, které by stejně nemohly nařídit odsouzeným zločincům umístění do cel.
Tato doporučení, která se v podstatě klaní cizokrajným kriminálním živlům ve společnosti, by mohla být nazvána „sanfranciskou realizací“ Británie poté, co policisté v tomto kriminalitou prolezlém kalifornském městě prohlásili, že ignorují některé zločiny nízké úrovně, protože okresní prokurátor je prokriminální a nebude vynucovat zákon.Nejčtenější za týden