A zase Boeing: 300 letadel má potenciál explodovat ve vzduchu kvůli fatální poruše
RSS

A zase Boeing: 300 letadel má potenciál explodovat ve vzduchu kvůli fatální poruše


Let Boeingem lze v současné době pokládat za ruskou ruletu. Máte celkem slušnou šanci, že z letadla za letu něco upadne a podle posledních informací je dokonce možné, že některé z letadel typu 777 vybuchne ve vzduchu.
Během letošního roku jste si zde mohli přečíst o bezpočtu nehod i o případech náhle zemřelých svědků, kteří věděli o tom, že Boeingy nejsou bezpečné, protože společnost preferovala peníze před bezpečností a při hledání nových zaměstnanců byla důležitější rasa či příslušnost k LGBTQ než zkušenosti.
V posledním desetiletí vyrobené Boeingy tak rozhodně nejsou bezpečné a jak se nyní ukázalo, tak asi 300 letadel má dokonce výrobní vadu, která může vést k výbuchu letadla za letu…
Závažná a potenciálně katastrofická chyba byla zjištěna u téměř 300 letadel Boeing 777 provozovaných různými velkými leteckými společnostmi.
Tato chyba, která má kořeny v elektrickém problému, představuje riziko, že způsobí vznícení a explozi palivových nádrží křídel letadla, odhalilo nedávné vyšetřování Daily Mail.
Federální úřad pro letectví (FAA) na tuto obavu upozornil v oznámení vydaném 25. března 2024, které odhalilo, že „elektrostatický výboj“ v blízkosti palivových nádrží  by mohl působit jako zdroj vznícení, což by vedlo k možnému požáru nebo výbuchu.Boeing dostal lhůtu do 9. května, aby tyto problémy vyřešil, ale na jeho odpověď se stále čeká. Navrhovaná oprava zahrnuje instalaci nových elektrických spojovacích a uzemňovacích opatření kolem systému sání vzduchu v blízkosti palivových nádrží ve středovém křídle.
Podle FAA by tato oprava stála méně než  698 000 dolarů pro všechna dotčená letadla v USA, přičemž cena jednotlivých dílů  by byla pouhých 98 dolarů za letadlo.
Naléhavost těchto oprav byla zdůrazněna nedávným svědectvím whistleblowera Sama Salehpoura během slyšení v Senátu. Salehpour obvinil Boeing z kompromisů v bezpečnostních standardech a používání neschválených technik při montáži letadel 777.
Popsal, že byl svědkem toho, jak dělníci používali nesprávné metody při montáži dílů, někdy se uchýlili k fyzickému skákání po součástech, aby zapadly na svoje místo.
S danou poruchou navíc nejspíš souvisí i nehoda Boeingu 777, ke které došlo před pár dny na letu Singapore Airlines.
Méně než dva týdny po 9. květnu, dokdy měl být problém vyřešen, zemřel jeden 73letý muž a dalších 23 bylo zraněno , když blízké blesky a elektrické bouře vedly k „náhlým extrémním turbulencím“ letu  Singapore  Airlines na palubě Boeingu 777.
Tato smrt a varování FAA se připojily ke kontroverzím, které již víří leteckým gigantem a jeho letadly „triple seven“ – včetně výpovědi informátora  v Senátu , který obvinil  Boeing z toho, že při stavbě 777 používal zkratky .
Směrnice o letové způsobilosti FAA pro Boeing z 25. března 2024  vyvolala nové obavy ohledně letadel řady 777, která patří mezi nejprodávanější dálková letadla na světě a první komerční trysková letadla navržená výhradně počítačem.
Systém distribuce vzduchu obohacený dusíkem (NEADS), který pomáhá udržet hořlavý kyslík mimo tryskové palivo letadla, byl podle FAA instalován bez navrženého elektrického spojení v nádrži středního křídla.
Na základě sdělení FAA se jedná o pět modelů „trojitých sedmiček,“ včetně Boeingu 777F, 777-200, -200LR, -300 a -300ER, což byl přesně ten model, který byl zapojen do pondělního smrtelného incidentu Singapore Airlines.
 Nejčtenější za týden