Seznamte se s nástupcem Klause Schwaba ve vedení WEF: Jde o norského politika, který je i členem vedení Bilderbergu
RSS

Seznamte se s nástupcem Klause Schwaba ve vedení WEF: Jde o norského politika, který je i členem vedení Bilderbergu


Jak jste si zde již mohli přečíst, tak Klaus Schwab brzy končí na postu výkonného ředitele Světového ekonomického fóra (WEF). Za rok by již měl na jeho postu stanout nový globalista.
Spekulace o jeho potomcích jakožto přirozených nástupcích či o Tonym Blairovi, který má ke Schwabovi velmi blízko, se nepotvrdily.
Jméno nového nástupce je známo tak maximálně v severských zemích, případně v kruzích čelních globalistů scházejících se na srazech Bilderbergu či WEF, neboť norský politik je v širším vedení obou organizací.
Po téměř 54 letech se nyní 86letý globalista a technokrat Klaus Schwab rozhodl odstoupit z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra.
Novým vůdcem bude místo něho bývalý norský ministr zahraničí a šéf Bilderbergu Børge Brende.
Světové ekonomické fórum se vyvinulo v jednu z nejvýznamnějších mocenských konferencí na světě, kde se scházejí světoví vůdci, lobbisté, mediální magnáti, bankéři, podnikatelé a další lidé u moci, aby diskutovali o situaci ve světě a rozhodovali, na které agendy se zaměřit.
Schwab založil fórum v roce 1971 a dlouho byl jeho hlavní veřejnou tváří. Stal se také hluboce nepopulární postavou, zejména kvůli ultraglobalistické a technokratické politice, kterou prosazuje.
On sám se opakovaně chlubil vlivem, který má jeho síť a jak jeho svěřenci „pronikli“ do vlád po celém světě a ovlivnili politiku, která je prováděna.

„Musím to říct, když zmíním naše jména jako paní Merkelová a dokonce i Vladimir Putin a tak dále. Všichni byli mladými globálními lídry na Světovém ekonomickém fóru. Ale na co jsme teď velmi hrdí, je mladá generace, jako je premiér Trudeau, prezident Argentiny a tak dále, že pronikáme do vlád,“  řekl nám hrdě v roce 2017.
„Byl jsem na recepci pro premiéra Trudeaua a uvědomil jsem si, že polovina jeho vlády, nebo dokonce více než polovina jeho vlády, je z mladých globálních vůdců Světového ekonomického fóra ,“ pokračoval.


Schwab byl také silně kritizován za svůj vysoký plat, který se rovná v přepočtu asi 2 milionům Kč měsíčně, a za skutečnost, že jeho organizace finančně profitovala z různých soukromých společností spojených se Schwabem a jeho rodinou.
Schwab však neopustí WEF úplně, převezme novou roli „nevýkonného“ předsedy fóra.
„ Organizace prošla plánovanou evolucí řízení z organizace vedené zakladatelem na organizaci, kde předseda a představenstvo přebírají plnou výkonnou odpovědnost ,“ píše WEF ve svém prohlášení.
Jeho nástupce, Børge Brende, je ve vedení WEF od roku 2017 a již nějakou dobu je  zodpovědný  za velkou část každodenního provozu.
Brende, který má dlouholeté zkušenosti v norské Konzervativní straně, byl ministrem zahraničí, ministrem životního prostředí a ministrem obchodu a průmyslu. Je také členem řídícího výboru skupiny Bilderberg.Nejčtenější za týden