Podívejte se, jak to vypadá, když se postaví větrná elektrárna v oblasti častých tornád (video)
RSS

Podívejte se, jak to vypadá, když se postaví větrná elektrárna v oblasti častých tornád (video)


Mnoho lidí si myslí, že v USA na zelenou agendu nenajíždí. To je ovšem omyl, některé státy jsou podobně „ambiciózní“ jako EU –  a třeba taková Kalifornie je ještě ambicióznější.
V některých státech USA tak najdete bezpočet větrných i solárních farem. Opakovaně jste zde mohli vidět záběry zničených solárních elektráren postavených v oblastech známých častým výskytem extrémního počasí, včetně krupobití.
Jde o stejně nesmyslný počin jakým je stavba větrných či solárních elektráren v oblastech častých tornád.
Americkou Iowou prošlo před dvěma dny tornádo. V dané oblasti nejde o nic neobvyklého, ale v souvislosti s tím se naskýtá otázka, proč právě tam postavili větrnou farmu.
Masivní tornádo s mnoha víry strhává větrné větrníky a poškozuje domy v Iowě, včetně Greenfieldu v Iowě. Dron Dominator FPV obíhal tornádo uhánějící severovýchodní rychlostí 55 mil za hodinu. Dominator 3 mohl toto tornádo přímo zachytit.

Dne 21. května 2024  se  jihozápadem Iowy  prohnalo několik silných tornád, která si vyžádala oběti na životech a značné škody. Město  Greenfield , které je domovem asi 2 000 lidí, bylo zasaženo obzvláště tvrdě.
Nemocnice Adair County Memorial Hospital  utrpěla škody způsobené tornádem, což donutilo některé oběti bouře vyhledat pomoc jinde. Destrukce v Greenfieldu srovnala se zemí velkou část města, vyžádala si několik mrtvých a více než tucet zraněných.
Na to, jaké další důsledky mělo uvedené tornádo, se můžete podívat zde.
 Nejčtenější za týden