V Německu byl odhalen pokus o falšování korespondenčních hlasů
RSS

V Německu byl odhalen pokus o falšování korespondenčních hlasů


Už dlouho je prokázáno, že korespondenční volby jsou velmi lehce manipulovatelné. I to je důvod proč je například ve Francii zrušili. Ovšem u nás je právě ona lehká manipulovatelnost zcela jistě důvodem, proč mají být zavedeny.
Pak by se mohlo stát třeba to, co nyní řeší v Německu, kde se již nyní rozdávají lístky pro korespondenční volbu do europarlamentních voleb…
První případ volebního podvodu byl odhalen v Bad Reichenhallu (okres Berchtesgadener Land): žena obdržela volební doklady pro volby do EU, které již byly vyplněny. Při kontrole byly neprodleně objeveny další čtyři již vyplněné hlasovací lístky.
Bylo podáno trestní oznámení na kriminální policii. Kdo měl mít z podvodu prospěch, nebylo oznámeno – AfD to tedy nejspíš nebyla.
Minulý týden volička, která si vyžádala poštovní doklady pro volby do Evropského parlamentu konané 9. června, obdržela již vyplněný hlasovací lístek.
Po stížnosti ženy byly zkontrolovány dosud nezaslané hlasovací listiny. Byly nalezeny další čtyři hlasovací lístky, ve kterých byla předem zaškrtnuta konkrétní politická strana.
Která strana z toho měla prospěch, nebylo oznámeno. Kdyby se jednalo o obávanou opozici, byla by tato informace jistě již dávno zveřejněna.
Byly vyměněny zmanipulované hlasovací lístky a probíhá kontrola neporušenosti vydaných hlasovacích listin. Starosta Christoph Lung (35, CSU) vysvětlil: „Podali jsme trestní oznámení na kriminální policii. Naším největším zájmem je najít pachatele.“
Dále byly informovány zákonný dozorový orgán a státní volební orgán.
Lung  k incidentu manipulace v tiskové zprávě poznamenal:
 „Zejména v dobách, kdy se z více stran snaží podkopat legitimitu demokratických voleb, takový zásah do volebního procesu rozhodně není triviálním proviněním a měl by být co nejpřísněji potrestán.
Děláme vše pro to, abychom incident vyřešili a zajistili řádné volby. Touto tiskovou zprávou vytváříme transparentnost a chceme zvýšit povědomí mezi občany, aniž bychom odhalili jakékoli znalosti o pachatelích.“
Případ pokusu o volební podvod byl odhalen a starosta požaduje potrestání. Už dlouho se ví, že se v tak „demokratických“ volbách podvádí.
Stává se už takřka pravidlem, že o výsledku voleb nerozhoduje volič, ale sčítání hlasů, při kterém se rychle spočítají například hlasy AfD pro Zelené . Zejména korespondenční hlasování je považováno za velmi nebezpečné.
Ani v Bad Reichenhallu to rozhodně nebyla AfD, kdo by z podvodu těžil… Zejména konzervativní voliči by si měli dobře rozmyslet, zda se potenciálně chtějí vzdát svého hlasu při hlasování poštou. A dohled nad volbami by se také měl mnohem více rozšířit.Nejčtenější za týden