Další trapas Vášáryové! Už nejsou voliči koalice jen spodina, už jsou škůdci!
RSS

Další trapas Vášáryové! Už nejsou voliči koalice jen spodina, už jsou škůdci!
HD
Povolební vyjádření herečky a diplomatky Magdy Vášáryové o tom, že vítěznou stranu Směr-SSD volila vyslovená slovenská spodina, je přesně to podhoubí, které pak končí střelbou na politiky. Toto přesvědčení vyjádřil ve svém programu moderátor Luboš Xaver Veselý a autorce těchto slov poslal podobně drsný odkaz. Vášáryová v souvislosti s atentátem najednou změnila slovník a vyzývá ke spojení sil ak mluvení s lidmi, popsala mimo jiné svou cestu na Oravu. Ale div se světě, opět si neodpustila svou rétoriku a mluvila o „škůdcích“. Někdejší státní tajemnice ministerstva zahraničí se však iv minulosti proslavila svým faux pas, když nevěděla, s kým sousedí Turecko. Je zajímavé, že na přešlapy této tragédky upozorňují české Parlamentní Listy .
Podle herečky se vlastně nic nestalo!
„Včera jsem byla celý den na cestě na Oravu do Námestova a zpět. Dovolte tedy pár úvah z cesty po Slovensku,“ začala svůj příspěvek na sociální síti Magda Vášáryová.
„Všichni píšeme o velkém otřesu pro Slovenskou republiku – všichni lidé, se kterými jsem se setkala, a byly jich stovky, byli klidní, nikdo nezmínil tragédii. Na Oravské přehradě se lidé bavili, děti tancovaly, ženy v kroji zpívaly, ochotně s námi lidé klidně diskutovali. Můj současný závěr – jako by se nic nestalo,“ poznamenala.
„Zajímavé je konstatovat, že naše politická scéna jde opačným směrem a není připravena na jakékoli otřesy. Vláda utíká k lůžku těžce zraněného pacienta a žádá ho o pokyny. Alespoň větu, slůvko, co dělat. Bez šéfa se neodvážíme udělat ani krok. Moje otázka – svět kolem nás se připravuje na těžkou, geopoliticky nepředvídatelnou konfrontaci, a my nevíme, jestli má ministr vnitra odstoupit, nebo dostat metal za to, že jeho podřízení psychicky zvládli nechat střílet na předsedu vlády?“ ptá se kompletně pomýlená Vášáryová.
A štve dál…
„Jak bychom spoléhali na výhody krátké paměti, ba přednosti usilovného zapomínání na to, kdo lže, kdo je nevychovaný, kdo je škůdcem. (Mimochodem. Při včerejší diskusi všichni rezignovaně souhlasili, že léta vysvětlují mezi lidmi a ve školách, co je to parlament a jeho evropská verze, a za pár týdnů si stejně skoro nikdo nic nepamatuje. Krátká paměť funguje.),“ napsala.
„Moje otázka: Proč je tomu tak? Je to jen u nás? Je to výhoda? Přednost naší společnosti v těchto časech, kdy se rozhoduje, jakou Slovenskou republiku budeme mít? Vrátíme se tedy do Kocourkova spolu s Ťapákovci, abychom se vrátili do 19. století, které začíná vládnout v našem orgánu pro kulturu? Ale to bude bez těch klidných a normálně se chovajících lidí, laskavých vůči svým dětem, milých vůči svým spoluobčanům, těšících se ze sluneční pohody, které jsem včera pozorovala u Oravské přehrady,“ dodala.

Podle herečky je třeba tlačit dál… obviňuje koalici, asi zapomněla, že atentátník je z řad opozice
V souvislosti s atentátem mluvila Vášáryová i pro web   sme.sk  , kdy odpověděla na otázku, co můžeme nyní udělat, abychom uklidnili současnou situaci a znovu se k sobě přiblížili.
„V první řadě by se koalice měla dohodnout, jak bude vystupovat. Já vidím, jak za sebe koalice nechává vystupovat radikální lidi, kteří necítí žádnou odpovědnost za stát. Musíme na ně tlačit, aby si v koalici udělali pořádek a aby měli jeden hlas. Na druhé straně musíme my, nevládní sektor, spojit síly a mluvit s lidmi. Jen se obávám, že zejména u voličů Směru a SNS je nenávist vítaným způsobem chování. A když to už trvá minimálně deset let, nemůžeme to zvládnout za jeden nebo dva dny. Musíme si udělat pořádek i doma. Nemůžeme se na veřejnosti, ale ani doma vyjadřovat jazykem čtvrté cenové skupiny v hospodě. Paní prezidentka už léta varuje, že takový jazyk nemůžeme používat,“ řekla naslovovatá odbornice.
Jednoduše nadřazení


O Vášáryové se nyní v Čechách hodně mluví v souvislosti s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. Ten totiž připomněl její výrok z loňského podzimu.
Lepší lidé, ať už v Čechách nebo na Slovensku, nemají sebemenší problém vyjádřit své nejhlubší opovržení vůči spoluobčanům, kteří nemají správné názory nebo nevolí tak, jak by si společenská smetánka přála. Opakovaně to    potvrzuje Magda Vášáryová  , slovenská herečka a porevoluční velvyslankyně Československa v Rakousku. Bezprostředně po vítězství Směru-SD v loňských podzimních parlamentních volbách přednesla v interview pro Novinky: „To, že pan Robert Fico a jeho družina, což jsou vyčpělí lidé, kteří tam jsou třicet let, už víme, že od nich nemůžeme čekat nic pozitivního pro moderní Slovensko. Tak uvidíme, nakolik se ztotožnili s hledáním mezi těmi nesystémovými voliči, nebo dokonce vysloveně spodinou.“
Po atentátu na premiéra Roberta Fica si v pátečním streamu na její nenávistnou rétoriku vzpomněl moderátor YouTube projektu XTV Luboš Xaver Veselý. „Spodina, říká paní Vášáryová,“ konstatoval Xaver a dodal, že dotyčné pošle vzkaz, a protože chce být „velmi upřímný“, tak by ho neměly poslouchat děti. „Milá zlatá Vášáryová. Ty spodina. Já ti ze srdce přeji, aby ti mráz roztrhl p*děl. Tak,“ vzkázal krátce herečce. „Vyjádření paní Vášáryové jsem viděl někde na sociálních sítích a už mě to v tu chvíli přestalo bavit. Myslím si totiž, že je to přesně to podhoubí, které pak končí střelbou na politiky,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Luboš Xaver Veselý, proč si vzal na paškál právě Vášáryovou, a ne Ficova poraženého protivníka Šimečku, který ustavičně prohlašoval, že udělá všechno pro to, aby Robert Fico nevládl.
Xaverova výroku se chytili bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek a senátorka Hana Marvanová a vyzvali k jeho odvolání z Rady ČT. „Nemyslím si, že je k odvolání důvod. Kdyby se to náhodou stalo, tak mi to rozváže ruce i jazyk, protože jsem se do této chvíle velmi držel,“ říká pro   ParlamentníListy.cz Xaver.


V úterý se dokonce Vášáryová setkala s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem. „Dnes jsem se v Senátu setkal se ženou, kterou si opravdu vážím,“ napsal Vystrčil na svůj profil.
Vášáryová byla v minulosti mimo jiné státní tajemnicí ministerstva zahraničí. V roce 2005 se dopustila faux pas, o kterém   psal deník Sme.sk,   když v diskusi s tehdejším ministrem vnitra nevěděla, že s Tureckem, o kterém byla řeč, sousedí i Írán. Tehdejší ministr vnitra Palko varoval, že přijetí Turecka do EU, o kterém se uvažovalo, by znamenalo, že EU bude mít hranici s Íránem, Irákem a Sýrií. „S Íránem ne,“ projevila se tehdy Vášáryová. Mluvčí ministerstva zahraničí se tehdy snažil faux pas zakamuflovat, že se mluvilo o Turecku v unii, nikoli o hranicích. Avšak tehdejší šéf parlamentního výboru pro evropské záležitosti Tibor Mikuš to komentoval, že ten, kdo problémy sleduje, by měl vědět, s kým Turecko sousedí.
Inu prostě a jednoduše… paní Vášáryová se po velmi dlouhou dobu, kdy upadla v zapomnění, opět veze na vlně pozornosti. Herečka se prostě nezapře. Musí být středobodem a vůbec jí nevadí, že většina Slováků nad jejími výroky jen kroutí hlavou. Vždyť i špatná reklama je reklama!
Nám zbývá jen doufat, že paní herečka se už doučila zeměpis základní školy, ale co se určitě nedoučila je vážnější. Tato štvačka na náměstích nezná ani rozdíl mezi ústavním soudem a speciální prokuraturou. Inu, co dodat.

The post Další trapas Vášáryové! Už nejsou voliči koalice jen spodina, už jsou škůdci! first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden