Polsko zvažuje sestřelování ruských raket nad Ukrajinou
RSS

Polsko zvažuje sestřelování ruských raket nad Ukrajinou


Polsko zvažuje možnost sestřelení ruských raket nad Ukrajinou pomocí svých systémů protivzdušné obrany. (Foto: Flickr)

„Tato otázka je zvažována z právního a technického hlediska, ale v této věci není přijato žádné rozhodnutí,“ řekl ve středu mluvčí polského ministerstva zahraničí Pawel Wronski ukrajinskému zpravodajskému portálu Ukrinform.Newsweek se obrátil na ruské a polské ministerstvo zahraničí a NATO se žádostí o další komentář.
Estonská premiérka: Vojáci NATO jsou již přímo na Ukrajině

Zpráva přichází v době rostoucího napětí mezi Ruskem a Polskem, které je členem NATO, kvůli válce na Ukrajině.Varšava byla nucena nasadit své stíhačky, aby chránila svůj vzdušný prostor během rozsáhlých ruských raketových úderů na Ukrajinu. Polsko uvedlo, že ruské rakety vypálené na západní Ukrajinu několikrát vstoupily do jeho vzdušného prostoru. Rusko uvedlo, že vpády byly náhodné.Wronski uvedl, že Ukrajina se obrátila na Polsko s návrhem použít polské systémy protivzdušné obrany k sestřelování ruských raket nad ukrajinským územím.
Nejnovější člen NATO je otevřen hostování jaderných zbraní

Diskuse o této záležitosti začaly v Polsku poté, co v březnu ruská raketa vypálená na Ukrajinu vstoupila do jejího vzdušného prostoru. Ruská raketa, která se pohybovala rychlostí kolem 500 kilometrů za hodinu ve výšce 1 200 metrů, vstoupila na 39 sekund do polského vzdušného prostoru poblíž města Oserdow.Úředníci diskutují o právních důsledcích sestřelení ruské rakety nad Ukrajinou, řekl Wronski agentuře Ukrinform. Mluvčí ministerstva zahraničí vyloučil, že by Polsko poslalo Ukrajině své systémy protivzdušné obrany.„V Polsku se o tom vůbec nediskutuje. Neexistuje žádná možnost, že by polský systém protivzdušné obrany byl mimo hranice země,“ řekl Wronski.
Stoltenberg: NATO obnoví Ukrajinu v případě, že vyhraje

Již dříve náměstek polského ministra zahraničí uvedl, že jeho země zvažuje, zda sestřelí všechny ruské rakety, které se přiblíží k jejím hranicím.„NATO analyzuje různé koncepce, včetně toho, že by takové rakety měly být sestřeleny, když jsou velmi blízko hranic NATO,“ řekl Andrzej Szejna v březnu polské rozhlasové stanici RMF FM.„Mělo by se tak ale dít se souhlasem ukrajinské strany a s ohledem na mezinárodní důsledky.“Zdroj: newsweek.com
Německo chce sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou

Článek Polsko zvažuje sestřelování ruských raket nad Ukrajinou se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden