Už druhý informátor, ktorý varoval pred važnými chybami Boeingu nečakane zomrel
RSS

Už druhý informátor, ktorý varoval pred važnými chybami Boeingu nečakane zomrel


Joshua Dean, informátor  Boeingu  , ktorý varoval pred výrobnými chybami na stroji 737 Max tohto výrobcu, zomrel po krátkej chorobe, je to už druhý informátor Boeingu, ktorý zomrel v tomto roku.
45-ročný Dean, bývalý audítor kvality u dodávateľa Boeing Spirit AeroSystems, podal sťažnosť na Federálny úrad pre letectvo (FAA) v súvislosti s údajným „závažným a hrubým pochybením zo strany vrcholového manažmentu kvality výrobnej linky 737“ v spoločnosti Spirit.
V rokoch 2018 a 2019 boli dve lietadlá 737 Max zapojené do  smrteľných havárií  , pri ktorých zahynulo 346 ľudí. Dean bol minulý rok prepustený spoločnosťou Spirit a podal sťažnosť na ministerstvo práce, v ktorej tvrdil, že jeho ukončenie bolo odvetou za vzbudzovanie obáv o bezpečnosť.
Podľa  Seattle Times  bol Dean hospitalizovaný po tom, čo mal problémy s dýchaním. Bol intubovaný a dostal zápal pľúc a vážnu infekciu a o dva týždne neskôr zomrel.
Deana zastupovala rovnaká právnická firma, ktorá zastupovala oznamovateľa spoločnosti Boeing Johna „Mitcha“ Barnetta.  62-ročného Barnetta našli  v marci mŕtveho v dôsledku toho, čo vyzeralo ako strelná rana, ktorú si spôsobil sám.
Tvrdil, že vedenie ignorovalo jeho sťažnosti a presunulo ho do inej časti závodu.
Minulý mesiac ďalší informátor Boeingu, Sam Salehpour,  povedal Kongresu  , že v Boeingu neexistuje „  žiadna kultúra bezpečnosti  “ a tvrdil, že zamestnanci, ktorí vyvolali poplach, boli „ignorovaní, marginalizovaní, vyhrážaní, odsúvaní na vedľajšiu koľaj a ešte horšie“. Povedal, že sa obával „fyzického násilia“ po tom, čo zverejnil svoje obavy.
Americké regulačné orgány teraz vyšetrujú Boeing po  výbuchu dverného panelu  v strede vzduchu v januári na Boeingu 737 Max 9.
Agentúra Reuters minulý mesiac uviedla  , že ministerstvo spravodlivosti teraz zvažuje, či Boeing porušil dohodu, ktorá ho chránila pred trestným stíhaním za smrteľné havárie v rokoch 2018 a 2019.
zdroj: https://www-theguardian-com.translate.goog/business/article/2024/may/02/second-boeing-whistleblower-dies?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=wapp
Zabíjajú svedkov a zároveň zastrašujú iných, ktorí by sa rozhodli hovoriť?
Ako inak, najväčšími akcionármi sú firmy spájané s Rothschildovcami a inými bankárskymi dynastiami zlosynov: Vanguard, Blackrock. zdroj: https://finance.yahoo.com/quote/BA/holders/?guccounter=1


Nejčtenější za týden