Jak se baví internet: Česká vláda věnuje Ukrajině spitfiry Davida Černého
RSS

Jak se baví internet: Česká vláda věnuje Ukrajině spitfiry Davida ČernéhoEMA
Šlojmemu se narodil syn, a tak pozve přátele, aby přišli na slavnost, při které chlapec dostane jméno.
“Až budete přicházet, jenom silně zabušte nohou na dveře.”
“Proč nohou? Ty nemáš zvonek?”
“No, přece nepřijdete s prázdnýma rukama…”


V posilce jsem se zeptal trenéra, jaký přístroj mám použít , abych co nejvíce zapůsobil na ženy.
Vyvedl mě ven a ukázal na bankomat.Občas se koukám na lidi a říkám si:
“Jako fakt? Tahle spermie byla nejlepší ze všech?”
Stíhačky s motýlími křídly od sochaře Davida Černého se na plášti budovy obchodního domu Máj příliš dlouho neohřejí . Vláda Petra Fialy totiž odsouhlasila balíček vojenské pomoci Ukrajině, který zahrnuje právě již zmíněné spitfiry s motýlími křídly plus několik dalších kusů, které vláda nařídila Černému ještě vyrobit.
„Česká republika nemá stíhacích letounů na rozdávání, ale když se nám naskytla možnost věnovat na Ukrajinu stíhací letouny od Davida Černého, nebylo o čem přemýšlet. Vláda se jednomyslně shodla na tom, že je to dobrý nápad, což je pozitivní, protože vláda obecně moc dobré nápady nemívá,“ pochlubil se premiér Fiala na tiskové konferenci.
„Samotné umělecké dílo na sebe váže dost kontroverzí, kdy jedni dílo vychvalují do nebe a druzí kroutí nad tím kýčem hlavou. Pro nás to budou dvě mouchy jednou ranou. Zbavíme se toho, a navíc to pomůže Ukrajině,“ dodal Fiala, který podle všeho není velikým fanouškem Davida Černého.
Zatímco NATO proti věnování stíhacích letounů s motýlími křídly na Ukrajinu nijak veřejně nevystoupilo, ruská strana tuto možnost považuje za pomyslné překročení červené linie, které povede k eskalaci konfliktu.
„Dodání stíhacích letounů, byť maket s motýlími křídly na Ukrajinu bereme jako překročení pomyslné linie. Tohle už je opravdu přes čáru,“ běsnil mluvčí Kremlu Peskov, který běsní vesměs obden.
„Já už nevím, kolik těch červených čar budeme muset ještě vytyčit, aby je Západ přestal překračovat. Začínají nám docházet červené čáry a to je jedna z červených čar. Jakmile nám dojdou červené čáry k překračování, bude to překročení pomyslné červené čáry,“ zakoktával se Peskov, který již před rokem a půl dávno ztratil přehled o počtu překročených červených čar. Posléze v prohlášení už spojení „červené čáry“ raději vynechal a nahradil ho slovem „eskalace“.
„Tohle prostě povede jenom k další eskalaci,“ vyhrožoval Peskov, aniž by dodal, co tou eskalací myslí, protože kromě nukleárních bomb Rusko již nemá jak cokoliv eskalovat, protože je vyeskalované do nejvyšších otáček.
Zatímco Rusko vytyčuje další z řad červených čar, které není radno překročit, jinak se nebude zdráhat vytyčit další červenou čáru, ukrajinská strana přemýšlí, jak jí makety stíhacích letounů s motýlími křídly pomůžou.
„My jsme samozřejmě vděční za jakoukoliv pomoc ze zahraničí. Vážíme si České republiky, která nám v minulosti významně pomohla. Makety stíhacích letounů s motýlími křídly jsou poměrně nezvyklá pomoc. Samozřejmě že jakákoliv pomoc je pomoc. Makety v Kyjevě nainstalujeme na nějakou budovu a uvidíme, jak nám to pomůže,“ vzkázal ukrajinský prezident Zelenskij, kterému se poměrně zdařilo skrývat rozpaky.
Premiér Fiala na dálku Zelenskému poblahopřál k nové vojenské posile a ubezpečil ho, že se Česká republika samozřejmě zaváže, že do maket vyškolí i piloty. Vyškolení piloti posléze budou v maketách zavěšených na budově sedět a pusou budou dělat „brrrm, brrrrm, pif, pif“, jako že někoho sestřelují.
Spolu s maketami stíhacích letounů česká vláda plánuje poslat na Ukrajinu i Davida Černého.A pár tweetů od Dojnice:

Nedávno se prezident zranil při střelbě, teď zase na motorce. Kdyby byla paní Pavlová jako manželka co k čemu, tak ho přestane pouštět ven.
Tak já se vám teda přiznám. Když mi jeden známý nabízel prominentně možnost vybrat si lístek na utkání ve skupině a nebo na čtvrtfinále, tak já že radši na Švýcary ve skupině, protože v tom čtvrtfinále nemusíme být. Já vím, malověrnost je horší než zrada.
Po shlédnutí předvolebních klipů přemýšlím, jestli je lepší si oči vypíchnout nebo si je vypláchnout kyselinou.


The post Jak se baví internet: Česká vláda věnuje Ukrajině spitfiry Davida Černého first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden