Budou Češi bez zubů?
RSS

Budou Češi bez zubů?


JANA MARKOVÁ

To, že ve zdravotnictví docházejí peníze, je evidentní. Ony teda docházejí všude, protože se rozfrncají za nesmysly typu Green deal. Ale nikde to není tak zásadní, jako právě zde.


Mimochodem všechno souvisí se vším a za to, že už nebudete moci mít dostupné almalgámové poděkujte za a) stupidnímu nařízení EU o to, že se nesmí používat kvůli emisím, které vznikají při kremaci zemřelých, za b) našim europoslancům včele se Sašou Vondrou, který naše zuby prohandloval za zmírnění Euro7, a c) všem našim poslancům, kteří to zde schválili a prosadili. Díky holky a kluci, až se zase budete se svými statisícovými platy z našich daní stupidně „tlemit“ lidem, že nemají zuby, je to i vaše vina.
Amalgám nebude povolený a bílé plomby nebude pojišťovna platit. Vaše právo na bezplatnou zdravotní péči dostává na frak. Nezpochybňuji, že za mnohé kazy si mohou lidé sami svou nedůsledností a špatnou péčí o chrup. Ale to kuřáci taky a nikdo je rakoviny plic platit nenutí. Zatím.
Prázdná místa v ústech bude mít až pětina lidí, prohlašují stomatologové. Podle této novely se totiž z bílých plomb bude hradit jen 40% a to navíc jen té dětské. Takže abyste nezemřeli na otravu po kazu, zubař vám zub raději vyrve. To bude zdarma. V chudších regionech, kde si lidé víc než amalgámovou plombu dovolit nemohou, to bude mazec. Maminky samoživitelky taky budou asi bezzubé, když teˇm mají mnohé stěží na energie a na jídlo pro sebe a své děti. O jeho kvalitě radši ani nemluvím, naše dokonalá vláda nám byla schopná zdanit i kojeneckou vodu.
Průměrná cena jedné plomby se totiž podle něj u dospělého pacienta pohybuje kolem 1500 až 1700 korun. Co na tom, že ministerstvo zdravotnictví přitom Unii původně slíbilo, že lidem plomby zaplatí. Zajímavé, jak každou pitomost respektovat musíme, ale toto ne.
Pojišťovna se sice může rozhodnout, že vám plomby zaplatí, ale podmíní si to prý dostatečnou prevencí. Myslíte, že zubů? Nikoliv. Podmínit to může čímkoli, třeba i očkováním. Takové malé vydírání, že? Ale platit do systému samozřejmě musíte.
Co říci závěrem? Tato pětihnusí smečka aktuálně ohrožuje zdraví a životy svých obyvatel na úkor ideologií a obyvatel cizích zemí. Zcela pošlapala článek 31 Listiny základních práv a svobod, kdy každý má právo na ochranu zdraví a občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon. Nemohou vám prostě uříznout ruku jen proto, že máte zánět v nehtu. A to přesně chtějí u zubů dělat nyní.
Díky ní se vracíme o dvě stě let zpátky, budeme národ bezzubých a kováři nechť opráší kleště. Je to odporné, je to nemorální, je to pětikoalice.

 

  Jana Marková

The post Budou Češi bez zubů? first appeared on .


Nejčtenější za týden