Francie: Hořící mýtná brána a autobus, uzavřená dálnice – nepokoje fotbalových fanoušků z multikulturních měst musely být rozehnány slzným plynem (video)
RSS

Francie: Hořící mýtná brána a autobus, uzavřená dálnice – nepokoje fotbalových fanoušků z multikulturních měst musely být rozehnány slzným plynem (video)


Lyon a Paříž patří k městům, kde je již původní obyvatelstvo menšinou. To se samozřejmě odráží také na složení tamních fotbalových mužstev – a potažmo i jejich fanoušků, převážně z řad tamní arabské komunity.
Na některých záběrech je také slyšet arabský pokřik: Wallah!
Četné incidenty vypukly tuto sobotu ve Francii několik hodin před výkopem Coupe de France u stadionu Pierre-Mauroy ve Villeneuve-d’Ascq.
Autobusy pařížských ultras se měly sejít u mýtné brány Fresnes-lès-Montauban kolem 17:00, aby počkaly na doprovod policie. Na místo  mělo přijet několik společností, které je měly odvézt do Lille, až na to, že na místě byli také příznivci Lyonnais.
Příznivec Lyonu byl zmlácen mnoha pařížskými fanoušky, z nichž většina byla zahalená v kapucích.
V důsledku toho a za účelem uklidnění situace byly policejní síly, jejichž počet se odhaduje na 200, nuceny použít slzný plyn. Tyto incidenty si vynutily uzavření dálnice v obou směrech a lyonský autobus pak začal hořet pod střechou mýtné brány, což způsobilo, že se o několik kilometrů dál objevil černý kouř.
Několika autobusům se podařilo odjet, některé měly rozbitá okna a všechny autobusy odjely bez doprovodu policie. Prefektura proto doporučila se oblasti vyhnout a byla tam vyslána krizová jednotka.
Trvalo dlouho, než se situace uklidnila, protože pak vypukla nová rvačka. Příznivci Lyonu totiž ukradli věci fanoušků z pařížských autobusů. Lyonští fanoušci byli poté shromážděni na poli, obklopeni těžkooděnci.
 
 
Coupe de France : un homme tabassé par plusieurs supporters du PSG #OLPSG #Lyon #OL pic.twitter.com/l4OooyO9AP — Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) May 25, 2024
Affrontements entre supporters parisiens et lyonnais avant la Coupe de France : important incendie à un péage près d’Arras #PSGOL pic.twitter.com/9DWsUaY0yX — Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) May 25, 2024
- De violents affrontements ont éclatés au péage d'Arras entre des supporters parisiens et lyonnais. #France #Arras #Paris #Lyon #PSG #OL pic.twitter.com/2cdIgyFuJA — Lambdactu (@Lambdactu) May 25, 2024
"Des images surréalistes #PSG #OL pic.twitter.com/rrVB7WgeVr — Cpasdeslol (@cpasdeslol_X) May 25, 2024

Nejčtenější za týden