Cannes: Cenu za nejlepší ženský výkon dostal biologický muž (video)
RSS

Cannes: Cenu za nejlepší ženský výkon dostal biologický muž (video)


Nebylo by už na čase při tom všudypřítomném „hemžení“ různých transek a 120 pohlaví zavést také třetí kategorii nejen ve sportech, ale i v umění a dalších oblastech?
Cenu za nejlepší ženský herecký výkon získaly Karla Sofía Gascón, Zoe Saldana, Adriana Paz a Selena Gomez za film Emilia Perez režiséra Jacquese Audiarda.
Jedná se o druhou cenu večera pro francouzský film. Je to také poprvé, co trans herec získal cenu na filmovém festivalu v Cannes.
Karla Sofía Gascón, biologický muž, který se až ve svých 46 letech prohlásil za ženu, věnoval svou cenu „všem trans lidem, kteří trpí.“
„Chci, aby tito lidé uvěřili, stejně jako Emilia Perez, že je vždy možné se zlepšit,“ řekl na pódiu.
Španělsky mluvený film se odehrává na pomezí thrilleru a muzikálu na pozadí obchodu s drogami v Mexiku a změny pohlaví.
K uvedenému jen dodávám, že muž, který tuto ženskou cenu vyhrál, byl až do svých 46 let, kdy se prohlásil za ženu, ženatý a má také dítě.
Jeho rodné (mužské) jméno je Carlos Gascón.
 
Et le prix d’interprétation féminine à Cannes est attribué à une actrice transgenre ! Karla Sofía Gascón, 52 ans, a entamé sa transition à 46 ans, après une carrière établie d’acteur sous le nom de Carlos Gascón, une épouse et un enfant pic.twitter.com/TnzZLXKQI3 — Destination Ciné (@destinationcine) May 25, 2024

Nejčtenější za týden