Ukrajinský útok na zahorizontální radar včasného varování ruské strategické obrany v Armaviru je potvrzením slov Viktora Orbána na maďarském rádiu, že Evropa se chystá na válku s Ruskem! Podle Orbána se opakují procesy a narativy, které nakonec vedly k ob
RSS

Ukrajinský útok na zahorizontální radar včasného varování ruské strategické obrany v Armaviru je potvrzením slov Viktora Orbána na maďarském rádiu, že Evropa se chystá na válku s Ruskem! Podle Orbána se opakují procesy a narativy, které nakonec vedly k ob


Ukrajinský útok na zahorizontální radar včasného varování ruské strategické obrany v Armaviru je potvrzením slov Viktora Orbána na maďarském rádiu, že Evropa se chystá na válku s Ruskem! Podle Orbána se opakují procesy a narativy, které nakonec vedly k oběma světovým válkám! Útok na vysílač v Gliwicích začal II. sv. válku a teď útok na ruský vysílač v Armaviru začne tu třetí?
Zatímco česká náměstí slaví zlatou medaili z hokejového mistrovství v Praze a dokonale je tím odvedena i pozornost od ekonomických problémů země způsobených Fialovou vládou, tak mezitím se v Evropě schyluje k další eskalaci bezpečnosti v důsledku příprav Evropy na válku s Ruskem. Čím rychleji Ukrajina prohrává válku na svém území, tím rychleji se Evropa přibližuje k jiné a daleko větší válce na celém kontinentu.
Před pár dny došlo v ruském Armaviru v Krasnodarském kraji k ukrajinskému útoku [ 1 ] na zahorizontální radar včasného varování ruské strategické obrany Voroněž-DM na detekci balistických jaderných raket vystřelených ze západní hemisféry naší planety. Podle zatím nepotvrzených informací použili Ukrajinci k útoku americké rakety ATACMS delšího dosahu do 300 km s vysoce výkonnou hlavicí, čemuž odpovídají uniklé fotografie rozsáhlého poškození stěn obou budov zahorizontálního komplexu. Malé drony by takové škody nedokázaly napáchat.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4v4c2n","div":"rumble_v4v4c2n"});
Maďarský premiér Viktor Orbán v pravidelném rozhlasovém pořadu [ 2 ]  přitom prohlásil, že podle jeho názoru to vypadá, že všechno, co se teď děje v Evropě, je přípravou na vstup Evropy do války s Ruskem. Odpovídají tomu podle Orbána všechny procesy a výroky politiků a médií, které doslova kopírují události, jenž předcházely vypuknutí obou světových válek. Všechny mediální zprávy a všechny politické výroky podle Orbána kopírují atmosféru válečných příprav před 1. a 2. světovou válkou. A když si poslechneme Orbána a začneme si skládat mozaiku informací, tak nás doslova vyděsí událost, ke které došlo před pár dny v Krasnodarském kraji v Armaviru.
Rogozin prohlásil, že nastane kolaps ruských strategických sil, pokud nedojde k zastavení útoků z Ukrajiny
Bývalý šéf Roskosmosu a bývalý místopředseda vlády pro obranný průmysl Dmitrij Rogozin prohlásil, že svět balancuje na hraně “ nezvratného kolapsu strategické bezpečnosti jaderných mocností “ . Ve svém příspěvku na Telegramu [ 3 ] Rogozin potvrdil, že ukrajinské síly zasáhly ruskou radarovou stanici včasného varování v Krasnodarském kraji. Podle bývalého šéfa Roskosmosu se ukrajinský dron zaměřil na “ klíčový prvek bojového řídicího systému strategických jaderných sil “. Rogozin v komentáři psal o dronu, ale to nebylo dosud potvrzeno a škody spíše odpovídají právě raketám ATACMS.
Dmitrij Rogozin “ Washington se bude muset plně zodpovídat za současné i budoucí zločiny zběsilého ukrajinského vedení. Nejsme tedy jen na hraně, jsme již za hranou, za níž, pokud nebudou akce nepřítele zastaveny, začne nezvratný kolaps strategické bezpečnosti jaderných sil, ” napsal Rogozin. Kreml a ruské ministerstvo obrany se k poškození systému včasného varování zatím nevyjádřily. Vojenští experti upozorňují, že incident se týká radarové stanice Voroněž-DM , která je schopna odhalit odpálení balistických jaderných raket na vzdálenost až 6 000 km.
Zahorizontální radar varuje před raketami odpálenými tisíce kilometrů za horizontem zakřivení Země
Kromě toho média na západě uvádí, že by toto zařízení mohlo vydávat výstrahy o odpalech raket ATACMS používaných ukrajinskými silami, ale to je velmi nepravděpodobné. Rakety ATACMS mají dolet 300 km a jde tak o rakety krátkého strategického doletu (méně než 500 km). Zahorizontální radar funguje na principu několikanásobných odrazů radarových vln od země a od ionosféry. Díky tomu tyto radary vidí za horizont zakřivení planety Země. Použití na detekci raket s doletem 300 km je naprostý nesmysl.
Poškozené vysílače zahorizontálních radarů v Armaviru a satelitní snímek Satelitní snímky potvrzují, že ruský strategický radar včasného varování v Armaviru byl značně poškozen při útoku na začátku minulého týdne. Zdá se, že se jedná o první útok svého druhu na místo spojené se strategickou obranou Ruska. Jako takový poukazuje na nový a znepokojivý rozměr konfliktu, zejména pokud jde o možné použití jaderných zbraní. Satelitní snímek z 23. května ukazuje trosky kolem jedné ze dvou budov radaru Voroněž-DM. Jde o radary s ultravysokou frekvencí (UHF) nad horizontem (OTH), které jsou součástí ruského systému včasného varování před jadernými balistickými střelami.
Radar v Armaviru je namířen jihozápadním směrem a má zachytávat balistické rakety odpálené z amerických ponorek ve Středozemním moři
Od začátku letošního roku, kdy ukrajinské ozbrojené síly tajně obdržely novou dávku ATACMS, používají tyto zbraně se silným účinkem proti ruským leteckým základnám, uzlům protivzdušné obrany a dalším cílům. Poslední várka ATACMS jsou také verze s delším dosahem, než jaké byly ukrajinské armádě dodány dříve, což jim umožnilo držet v ohrožení více cílů.
Odborníci a pozorovatelé však poukazují na to, že Voroněž-DM v Armaviru mají pevně stanovené zorné pole a zaměřují se především na oblasti na jihozápadě. Jako příklad lze uvést, že v roce 2013 ruské úřady uvedly, že stanoviště zachytilo něco, co vypadalo jako odpálení balistické rakety do Středozemního moře z Libye.
Radarová výseč zahorizontálního radaru v Armaviru Severní okraj oblasti pokrytí obou radarů údajně pokrývá Krymský poloostrov, ale je otázkou, co může Voroněž-DM jako OTH “ vidět ” tak blízko a tak šikmo, zejména pokud jsou dotyčné cíle níže na obzoru. Tyto radary [ 4 ] jsou primárně určeny k detekci odpalů balistických raket z mnohem větší vzdálenosti.
Bez ohledu na přímý vztah komplexu v Armaviru ke konfliktu na Ukrajině nebo přesné cíle útoku na toto místo má útok mnohem širší důsledky. Dva komplexy Voroněž-DM v tomto zařízení jsou klíčovou součástí širší ruské strategické sítě včasného varování a jejich ztráta, byť jen dočasná, by mohla jen zhoršit schopnost země odhalovat přicházející jaderné hrozby.
Útok na zahorizontální radar představuje nejvyšší stupeň ohrožení
Existují také obavy, jak by to mohlo ovlivnit schopnost celkové ruské sítě strategického varování vyhodnocovat potenciální hrozby a eliminovat falešně pozitivní výsledky v důsledku možné ztráty překrývajícího se pokrytí v určitých oblastech. V nejhorším případě by to Kreml mohl vyhodnotit jako tzv. pre-salvo event , tedy ve vojenském slovníku překládané jako událost, která předchází první jaderné salvě nepřítele na Rusko. Pokud nepřítel bude chtít na Rusko odpálit balistické rakety, pokusí se nejprve oslepit ruské zahorizontální radary včasného varování. A přesně k tomu došlo.
Detail poškozeného radaru Existují dva možné scénáře, proč k útoku došlo. Za prvé, je to pokus Ukrajinců, jak zatáhnout do války na Ukrajině NATO a Američany v očekávání, že Kreml za útok na radar obviní USA a NATO. Ovšem za druhé, může to být objednávka Američanů, aby Ukrajinci oslepili ruské prostředky včasné výstrahy, ale protože to udělají Ukrajinci, Rusové si budou myslet, že je to jejich snaha o zatáhnutí USA do války, takže Moskva zůstane v klidu. A právě to může být tím pravým plánem.
Druhá světová válka začala útokem na polskou radiovou stanici včasného varování
A právě i toto může být plán, tedy využít Ukrajince jako fackovacího panáka, který střílí na Rusko hlava nehlava, k zamaskování přípravy NATO na případnou konfrontaci přímo s Ruskem. Pokud kdokoliv zaútočí na systém včasného varování ruské strategické obrany, tak to buď provádí jako naprostý idiot, který neví, co činí, anebo jde o přímou objednávku NATO na snížení připravenosti Ruska v případné jaderné výměně. A to by potom potvrzoval slova Viktora Orbána, že se opakuje situace z doby před oběma světovými válkami.
Zahorizontální radar v Armaviru před útokem Médiím totiž uniká neuvěřitelná souvislost a paralela se začátkem II. sv. války, která začala útokem na radiový vysílač v Gliwicích. Tady najednou jsme svědky ukrajinského útoku na ruský vysílač v Armaviru. A přitom vysílač v Gliwicích byl paradoxně v roce 1939 součástí včasného varování německé armády, jednalo se o vysílač tzv. pohraničního varování.
Panečku, no řekněte sami, je tohle náhoda? Ne, to není náhoda, ani náhodná shoda, to je pouze opakování procesů řízení jako přes kopírák. Když začínají války, nejprve se ničí komunikační prostředky včasného varování nepřítele. Všechno to do sebe zapadá jako děsivé puzzle, které nabízí tím děsivější obraz, čím blíže jste ke konci složení finálního obrazu.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už  10. rokem  děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností.
Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký.  Zatím jsme vysbírali jen cca.  73%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 5 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden