Fico, Cintula, nevydarená psychologická operácia? Nesedia výpovede a tie sa stále menia.
RSS

Fico, Cintula, nevydarená psychologická operácia? Nesedia výpovede a tie sa stále menia.


Včera Pravda.sk priniesla “detaily rozhodnutia o väzbe”:
Ćlánok je napísaný tak, že jeho autor či autorka by si ani v redakcii miestneho občasníka v Hornej Dolnej nezaslúžili písať oznamy o narodeniach. Otázkou je, kto autorom je – či ten zmätok vyrobila novinárka alebo súd. V každom prípade, ak bolo zadaním zahmliť a zamotať všetko, čo sa v počas konania odohralo, potom si svoju prácu niekto odviedol perfektne. Ako na to: premiešate obvinenia prokurátorky komentáre sudcu a výpovede obvineného tak, že sa nedá rozoznať, čo odkiaľ pochádza.
Tu je zhrnutie pod pôsobivým názvom  “Prečítajte si, ako prebiehal útok”.  Po tomto nadpise nám bude všetkým určite všetko jasné.
(Odseky s odrážkou sú citáty z článku, tie bez odrážky sú moje poznámky.)


V pondelok 13. mája 2024 sa Cintula rozhodol, že sa vláde  pomstí za ich politiku tým, že premiérovi Ficovi „poškodí zdravie“Z článku nevyplýva, či je to obvinenie alebo priznanie. Podľa použitých úvodzoviek tipujem na priznanie.
Ale: Mimoriadne zaujímavý je tu rozpor so zmanipulovaným “priznaním”, ktoré “uniklo” v deň atentátu. Vtedy mu “vyśetrovateľ” “otázkou” – “A preto ste sa  pred mesiacom rozhodol čo ?” prisúdil mesačnú prípravu ( Mimochodom, toto si nikto nevšimol? Že “priznanie” nevyslovil obvinený, ale pýtajúci sa agent, a že strelec vôbec nereagoval na túto otázku, ale naďalej pokračoval vo svojom zmätenom popise stavu médií? ).
Zdá sa, že pôvodne vymyslený mesiac prípravy sa z nejakého dôvodu nehodí do príbehu – tak bol nahradený dvomi dňami.

Použil na to 9 mm zbraň Luger, ktorú má v legálnej držbe od roku 1992.
V deň atentátu – 15. mája 2024 – sa v rádiu dozvedel, že vláda má výjazdové rokovanie v Handlovej.
Do auta nasadol o 11:20, vzal so sebou zbraň a dva zásobníky, v každom bolo asi 10 nábojov.

Koho výpoveď je to? Asi 10?

Do Handlovej dorazil  okolo 12:20  sám. Na námestí čakal zhruba hodinu, kým vláda vyjde z kultúrneho domu.

Ešte raz citujem túto pasáž aj z textu článku pred zhrnutím, aby sme vylúčili preklep: „V čase o 11:20 h. nasadol do vlastného auta a zobral so sebou zbraň a dva zásobníky, v každom zásobníku bolo asi 10 nábojov a šiel do Handlovej sám, kde prišiel asi okolo 12:20 h, pričom asi jednu hodinu čakal na námestí na to, že vláda vyjde z kultúrneho domu,“ píše sa v uznesení.
Porovnajte s časovým údajom v ďalších bodoch. Teda na námestí čakal (nie však pred Domom kultúry) od 12:20 asi hodinu , teda do asi 13:20. A od 13:20 do 14:35 bol kde? Či len súd nevie rátať a je mu vcelku jedno, či hodina alebo dve? 
Každopádne ,  14.35 mal prísť pred Dom kultúry, asi o tri minúty vyšiel Robert Fico a o ďalšiu minútu už bol strelec zadržaný.

V ľadvinke mal zbraň a knihu „Posolstvo obete“. Cintula počas výpovede na policajnej stanici v Handlovej uviedol, že mu mal radšej darovať knihu, ktorú mal pre neho pripravenú, nie strieľať. „Samotné venovanie napísal dnes (15. 05. 2024) ráno bez dátumu, lebo nevedel, ako sa vyvinie situácia,“ uvádza sa v uznesení.
Pred Dom kultúry prišiel  okolo 14:35 . Keď sa k nemu premiér Fico priblížil na dva metre, Cintula vytiahol zbraň.

Zase: V súvislosti s predchádzajúcim a nasledujúcim časovým údajom o čase zadržania, mal obvinený pozoruhodný cit pre správny moment.  Odkiaľ vedel, že práve o tri minúty Fico vyjde von z Domu kultúry?   A že príde k zátarasám?   (Na čo tam zátarasy boli?) Čo ak by Fico vyšiel o 5 minút skôr?  Čo ak by sa rozhodol ísť na obed a nie potriasať ruku ľuďom, ktorí tam stáli už aj ráno ( článok ). Predtým bola tlačovka, čas, kedy sa treba postaviť pred vchod nebol vopred stanovený. Bolo treba byť trpezlivý. A on si tam, nenávistník zradikalizovaný, príde presne 3 minúty pred Ficovým príchodom, stojí za ohradou, na kośeli pripnutý akýsi prístroj, pozerá raz tam, raz onam, nesleduje objekt jeho nenávisti a otočí sa a začne strieľať, až ked mu tučnokrký pán vydá pokyn?

Potom k nemu spoza situovanej zábrany oddeľujúcej verejnosť pristúpil do tesnej blízkosti zhruba jeden meter a bez akejkoľvek výstrahy opakovane  minimálne štyrikrát  vystrelil.

Koho výpoveď je to? Prokurátorky či obvineného?

Cintula vystrelil päťkrát, štyri výstrely skončili v tele premiéra Roberta Fica.  Atentátnik si pamätá na tri výstrely.


Trikrát, štyrikrát, päťkrát? Pôvodné výpovede hovorili o trochvaž štyroch výstreloch. Na videu ich je však päť. Teda, presnejšie, v jeho zvukovej stope.

Fica zasiahol do oblasti trupu a brušnej dutiny. Podľa informácií Pravdy mal mať prestrelený žalúdok, črevo, silné vnútorné krvácanie a jedna zo striel mala zasiahnuť aj bedrový kĺb.
Premiéra naložili ochrankári do auta a odviezli do nemocnice v Handlovej. Jeho zranenia si vyžiadali urgentný letecký prevoz do nemocnice v Banskej Bystrici.
Strelca po skutku na mieste obmedzili na osobnej slobode prítomní príslušníci Policajného zboru v čase o  14:39  h.

Je vám už vśetko jasné? Aspoň kto čo tvrdí? Mne nie. Pretože to byť jasné nemá. Ale nakoniec aj tak nie je dôležité, kto fyzickú akciu a nasledovnú dezinformačnú kampaň zbabral. Psyop sa rozbieha napriek tomu, správcovia kolónie cítia byť na koni:
Tu celý článok: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/711180-atentat-na-fica-detaily-rozhodnutia-cintula-svoj-cin-planoval-trafil-by-aj-slepy-povedal-pripravene-mal-dva-zasobniky/
zdroj: https://komentar.ksbforum.info/25877
Viac tu: https://www.inenoviny.sk/casy-letov-prevozu-fica-nesedia-a-vo-vzduchu-sa-diali-podivne-operacie-vrtulnik-vyckaval-nedaleko-handlovej/


Mnohým už nesedia informácie o Ficovom atentáte a hovoria o zinscenovani https://www.inenoviny.sk/mnohym-uz-nesedia-informacie-o-ficovom-atentate-a-hovoria-o-zinscenovani/
Mal Róbert Fico vestu alebo pancier? https://www.inenoviny.sk/mal-robert-fico-vestu-alebo-pancier/
https://www.inenoviny.sk/oddelenie-kde-je-bol-fico-hospitalizovany-vedie-krcmeryho-znama-ktora-bola-na-haiti-ako-aj-krcmery/ https://www.inenoviny.sk/fotograf-z-ficovho-atentatu-vytvoril-podivne-rozmazane-foto-a-vo-februari-dostal-vyse-80-000-eur-od-statu/ https://www.inenoviny.sk/fotky-a-video-z-atentatu-na-fica-nesedia-boli-nahravane-v-inom-case-ludia-ti-isti-herci/ https://www.inenoviny.sk/lekar-s-50-rocnou-praxou-o-atentate-na-fica-nieco-tu-velmi-smrdi/ https://www.inenoviny.sk/zahady-v-pripade-atentatu-na-roberta-fica/ https://www.inenoviny.sk/ficovi-netrebalo-miliony-eur-na-reklamu-je-uz-spasitel-svetoveho-formatu-ako-hovori-daniel-bombic/ https://www.inenoviny.sk/fico-a-blaha-hecovali-dav-a-ten-krical-prezidentka-je-kurva-prostitutka/ https://www.inenoviny.sk/fica-postrelili-cca-1500-ale-miting-mal-byt-az-1630-preco-boli-uz-o-tretej-ludia-na-namesti/ https://www.inenoviny.sk/kamil-jakub-akonahle-sa-vyhlasil-strajk-proti-who-fica-postrelili-a-rokovania-nrsr-su-prerusene/ https://www.inenoviny.sk/aj-majitel-dracika-sa-pyta-preco-neviezla-fica-zachranka-do-nemocnice-ale-ochranka-pomylili-sa-a-sli-najprv-do-hospicu-a-nie-do-nemocnice/ https://www.inenoviny.sk/mudr-pijak-vypinanie-komentarov-ohladom-fica-vyvolava-este-viac-otazok/ https://www.inenoviny.sk/transplantovali-ficovi-srdce/


Nejčtenější za týden