Seznam zprávy, mediální separát
RSS

Seznam zprávy, mediální separátJeden ze shitstormů minulého týdne odstartovala zpráva na webu pana Borovana, který se za běžných okolností zabývá byznysem. Psalo se v ní, že návštěvnost „zpravodajství“ Seznamu se propadla asi o třetinu poté, co se obsahově stočil doleva a začal šířit woke propagandu.

Pak se ukázalo, že to není žádná novinka a že o tom management i vlastník Seznamu dobře ví, takže podniká různá opatření, jak to napravit nebo kompenzovat vyšší měrou monetarizace. V posledním týdnu byl eliminován šéfredaktor Kubík, kterému tam jeho redaktoři pod rukama vybudovali woke tiskovou agenturu a ze kterého je nyní senior investigativní reportér. Nakonec do toho vstoupil i sám Lukačovič, který veřejně avizoval návrat k „pravicovému zaměření“.
Digitální svazáci po zveřejnění této zprávy osypali pupeny pravdy a lásky , protože kam by to přišlo, aby vlastník soukromého média určoval, jak se má soukromé médium vyvíjet. Pirátská mediální expozitura pocítila strach. Souhlasím s panem Borovanem, že situace kolem Seznam zpráv bude ještě zajímavá, ale nemyslím si, že změna zaměření něco přinese. Osobně si myslím, že manévr se zamýšleným „pravicovým zaměřením“ a vyhozením Kubíka je skutečně jen manévr, protože chytřejší jedinci už tuší, že se woke doktrína spotřebovala, všem leze krkem a jsme na začátku jejího konce. Tenhle zdechlý kůň už dostihy vyhrávat nebude, ani když ho soudruzi Čaban a Lipold budou nosit.
Důvod nezájmu čtenářů o Seznam zprávy není, že publikují woke sračky. Problém Seznam zpráv je, že publikují sračky jako takové. Je to naprosto k zblití. Kdybych měl popsat, za co pokládám Seznam zprávy, napadlo by mě pouze „informační separát“. To je hmota, ze které pan Babiš vyrábí reverzně kuřata . Má to dokonce i podobnou barvu, ale jinak to obsahuje pouze odpad, který by jinak přišel vyhodit a jehož hodnota je sporná. Zatímco z drůbežího separátu pan Babiš dělá výborné střevní vycpávky, v Seznam zprávách velice podprůměrní pisálci produkují vycpávky mozkové.
Není třeba být žádný mediální guru. aby i běžný čtenář poznal, že se Seznam zprávy otočily brutálně doleva. V podstatě kopírují pirátskou agendu. Hlavní pilíře jsou: Oteplovací církev, jednostranné informování o LGBT, zrušení hotovosti, vyšší zdanění majetku a digitální koncentrák. Poslední dobou, asi v souvislosti s blížícími se volbami, přistoupily Seznam zprávy k propagaci pirátské agendy nebo přímo jednotlivých kandidátů ( příklad , příklad , příklad ).
Problém ale nevidím v tom, že Seznam zprávy publikují levicové bláboly, co jim tam nanosí digitální svazáci od Pirátů a verbež z politických neziskovek. To dělá kdekdo a někteří na tom dokonce vydělávají. Hlavní problém je, že ty texty jsou totální odpad a je ztráta času to číst. Změna zaměření nepomůže. Pravicové sračky jsou stejně nepoživatelné jako levicové sračky.
Hlavní problém je, že u Seznam zpráv nelze rozeznat, kde končí zpravodajství a kde začíná názorová publicistika. Informování tak soustavně přechází v přesvědčování čtenářů, případně jejich poučování a kárání. Goebbelse by nejspíš překvapilo, že jenom lhát nestačí, je třeba k tomu doplnit informaci, jak se podle těch lží správně zachovat, a na to jsou v Seznamu mistři. Celé to vypuklo v době covid games, kdy si jednotliví socialističtí autoři osahali tento nástroj a nyní ho průběžně vylepšují. Přitom přišli na to, že stejně jako při výrobě separátu je třeba to rozsekat na co nejmenší kousky, takže se nedá úplně snadno poznat, kdy informují čtenáře a kdy formují mysl čtenářů. Metody oblbování nejsou nijak vybrané ani sofistikované, je to low-level mindfucking určený pro nejširší masy. Dělá se to tzv. na hulváta. Nejčastější je, že „vědci zjistili“, „experti tvrdí“, „je shoda na tom, že…“ a pokud máte na tyhle stupidní manipulace už nakalibrovaný senzor, pravděpodobně nedočtete do konce ani jeden článek.
Další oblíbená, nikoli příliš sofistikovaná metoda práce novinářských mastermindů ze Seznam zpráv by se dala označit „Česko něco“. Jedná se o publikaci stupidních textů na úrovni zvláštní školy, kde nám zastydlý digitální svazák ze Seznamu sugeruje, že všichni něco děláme a to něco je úplně špatně. Příklady za posledních pár dnů: Česko se točí v kruhu (experti to říkají a vědci to potvrzují), Češi nesplnili domácí úkol (říká levicový ekonom Zahradník), Česko je zóna beta (experti říkají), Česko má rýmu (čísla říkají). Nicméně nevěšme hlavu, je to tady v tom „Česku“ zlé, ale je tu jedna věc, co nás zachrání. Vyšší daně a strana Zelených, extreme brand Pirátské strany. Fakt, Čaban to psal, tak to určitě bude pravda.
Někdy jsou ty články tak hrozivý šrot, že to úplně trhá očima. Kdo ale chce opravdové peklo, ten ať si dopřeje Seznam Médium, nyní už jen Médium, na kterém mohou zájemci údajně svobodně publikovat své názory. Ke změně názvu dopomohla „kauza Petr Šoustal“, kdy hokejista a komentátor Voráček poslal bloggera Šoustala na síti X do prdele a tento záslužný akt spojil se Seznam zprávami. Ono totiž nebylo snadné rozeznat, do jaké míry je tato blogová platforma spojená se Seznamem a navíc kvalita obsahu na Seznam Médiích nebyla až tak vzdálená mateřské firmě a tak se Voráček snadno spletl při hledání, odkud všechna ta hovna tečou. Nicméně domnívám se, že publikování na platformě TeďužneSeznam Médium nebude až tak svobodné, protože se woke Seznam rozhodl „ odstraňovat extrémistický obsah “, ať už je to, co je to.
Pravděpodobně jsem součástí těch 30 procent unikátních uživatelů, kteří Seznam přestali číst. On je to celkem zajímavý fenomén. Myslím, že doopravdy mediální separát nechce žrát víc lidí než jedna třetina, která ke už je ke svému štěstí číst přestala. Titulní stránka Seznamu totiž v tuzemsku často funguje jako vstupní brána do světa internetu. I já to tak dlouho míval, protože to bylo praktické. Přetrvávalo to ještě z dob, kdy internetové připojení nebylo tak stabilní jako dnes a titulní stránka Seznamu byla současně check, že nuly a jedničky skrze ty historické dráty a modemy přitekly. Fungovalo to víceméně vždy. I teď. Když mi přijde nějaký nový počítač, často to má takhle i z obchodu a když dám nějaký opravit, vrátí se mi často s homepage nastavenou na Seznam. Snadno se pak člověku stane, že se mu sama spustí titulka Seznamu a nešťastník pozře nějaký ten clickbaitový titulek typu „Vědci zjistili, že Česko dělá obrovskou chybu“, což generuje onu mystickou návštěvnost „reálných uživatelů“. Během covid games dosáhlo moje zhnusení metodami pisálků ze Seznamu zpráv, zejména pochoutkami ze separátu panů Čabana, Čermáka a Lipolda takové míry, že jsem tento způsob fungování zrušil, protože k tomu už technicky nebyl důvod. Homepage jsem přesměroval na about=“blank“ a od té doby si užívám tu svobodu, konzumovat separát podle vlastní úvahy. A kromě toho, já neznám žádné „Česko“. Nenávidím tenhle patvar a všechny jeho propagátory.
Je na Seznam zprávách něco pozitivního? Ne. Je to odpad od začátku do konce. Kdyby to skutečně chtěli opravit, museli by všechny ty pisálky tam vyházet a začít znovu.
Skvělé na tom „Česku“, co je v něm všechno naprd je, že tady žije spousta lidí, co mají co říct. A ani jeden nemá nic společného se Seznam zprávami. Těm čtenářům, co ještě papají starorůžový informační separát, doporučuji zkusit něco jako dietu a třeba týden se na Seznam ani nepodívat. Zjistíte, že se to dá nejen v pohodě přežít, ale že jsou mnohem lepší zdroje separátu, dokonce občas i masa.
 

02.06.2024 D-FENS


Nejčtenější za týden