Nepostupuje ta deviace veřejného prostoru někam, kde se dosud pohybovali jen psychiatři?
RSS

Nepostupuje ta deviace veřejného prostoru někam, kde se dosud pohybovali jen psychiatři?ŠTĚPÁN CHÁB
Poté co britská BBC přejmenovala ženy na „osoby, které menstruují“ a dostala polízanici od autorky Harryho Pottera s tím, že těm se odjakživa říká ženy, přišlo americké ministerstvo práce s dalším pojmenováním žen. Nově se žena nazývá menstruátor. Stojí to v amerických vládních dokumentech obdoby Jurečkova ministerstva práce, musí to tak tedy být.


„Pět způsobů, jak mohou zaměstnavatelé učinit pracoviště přátelštější k menstruaci,“ ční do prostoru titulek u podnětného článku amerického ministerstva práce. Ministerstvo píše, že pro menstruující zaměstnance už společnost dělá hodně. Jsou zajištěné koupelny, hygienické pauzy, možnost si opláchnout ruce, odpočinout si. „Zaměstnavatelé však mohou pro podporu menstruátorů udělat více,“ píše ministerstvo. Přičemž slovo menstruátor není pojem ztracený někde v překladu. Ministerstvo v dokumentu používá slovo „menstruators”, tedy skutečně doslova menstruátor.
„Zajistěte dostatečnou zásobu různých hygienických výrobků v koupelnách a zajistěte, aby menstruátoři měli k výrobkům soukromý přístup,“ zní jedna z pěti zásad, které ministerstvo nabízí k uvážení. „Umožněte flexibilitu uniforem s možnostmi v tmavých barvách, aby se menstruátoři nemuseli obávat, že neočekávaná menstruace nebo silnější proudění povedou ke znatelným skvrnám,“ zní další rada. „Zaměstnavatelé mohou provést drobné úpravy ochrany pracovníků, flexibilitu a ubytování, aby zajistili, že pracoviště budou více příznivá pro menstruující zaměstnance, sníží stigma obklopující menstruaci a zlepší kvalitu života menstruátorů v práci,“ píše ministerstvo. V celém textu ministerstvo ani jednou nepoužije slovo žena, ani jednou v celém článku.
Jsem potěšen takovým vývojem. To už je natolik dehumanizační, že dál to dotáhnout nejde, a tak se dehumanizační směr naší evoluce může jen a jen umenšovat. Ale ano, jde jít dál, a my to zvládneme, ale přesto, s ohledem na lidstvo a jeho příčetnost, bych byl rád, kdyby tohle byl vrchol progresivní politiky, která se jinak přes korektnost může nakonec dostat až k zakládání nějakých historií osvědčených sběrných táborů pro odpůrce.
Menstruátor. Osoba, která menstruuje. Nepostupuje ta deviace veřejného prostoru i veřejné diskuse někam, kde se dosud pohybovali jen psychiatři? Není to už ponižování ženy? Člověka? Lidství?
Ministerstvo školství, to české, pod vedením ministra Mikuláše Beka (STAN), připravuje výuku genderu do škol. Zavádění genderu do výuky dějin. K zavedení pojmu menstruátor nám chybí kolik kroků?
Mám pocit, že útok na to nejzákladnější, na kořeny celé lidské civilizace, nepovede k ničemu jinému, než právě k vykořeněnosti, zmatku, zvýšené agresi. K rozbití společnosti jako takové.
Starší generaci to může připadat svým způsobem smutně humorné, ale ti mladí v tom žijí a vtlouká se jim podobná dehumanizační politika do života. Normalizuje se pro ně chaos a rozklad těch nejzákladnějších hodnot.
A ne, nemá s tím nic společného emancipační proces lidstva. Rozbít kořeny celé společnosti, aby promile té samé společnosti mohlo žít s pocitem, že jsme jim splatili dluh? Nic nikomu nedlužíme. To je jen násilně vkládaný pohled na svět. Žádný dluh není, a i kdyby nastokrát byl (jako že skutečně není), tak jeho splácení nemůže být podmíněné mravní, morální likvidací dětí. To, co se s takovou fanatickou ideologií do společnosti šíří, je čiré zlo.
Situační komedie s menstruátory:
Těším se, až postoupíme v progresi a Česká televize vytáhne osvědčený československý televizní trhák Menstruátor za pultem.

„Oženil ses?“
„Ale dej pokoj, ty jednosměrná jízdenko na převýchovu, já se omenstruátoval, copak nevíš, že označení žena je maskulinně toxické?“

„Hastala vista, baby,“ zahřměl menstruátor do vřavy cisgenderů, transgenderů, androgynů, agenderů, aerogenderů, affectugenderů, amicagenderů, anesigenderů, anongenderů, caelgenderů, colorgenderů, demiluidů, mirrorgenderů, polygenderů, bigenderů, cassgenderů, earthgenderů, ekragenderů, absorgenderů, faunagenderů, cyclogenderů, autigenderů, necrogenderů, polygenderfluxů, scorpigenderů a mnoha dalších.

Litanie – Vítězslav Nezval
Óda na kolemjdoucího menstruátora, který básníkovi učaruje
 
Menstruátore plamene
Menstruátore jež se mi vracíš v kartách
Menstruátore mých Tantalových muk
Menstruátore s očima kolovrátku
Menstruátore s větrným mlýnem perletí
Menstruátore ukrutný jak malárie
Menstruátore s vlečkou rozvodněných potoků
Menstruátore s kostnatými prsty jež zatlačíš naposled má víčka
 
Zlatý Jurečka, ten chce ty naše menstruátory jen upracovat k smrti.


Štěpán Cháb, Krajské listyThe post Nepostupuje ta deviace veřejného prostoru někam, kde se dosud pohybovali jen psychiatři? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden