Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů
RSS

Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů


Během pandemie začali mít Američané pocit, že se velká vláda velmi přituluje k velké farmaceutické firmě. Nyní víme, jak blízko si byly. (Foto: Flickr)

Nové údaje z Národního ústavu zdraví odhalují, že agentura a její vědci inkasovali během pandemie, od konce roku 2021 do roku 2023, na licenčních poplatcích 710 milionů dolarů. Jedná se o platby, které soukromé společnosti, například farmaceutické, platí za licence na lékařské inovace od vládních vědců.Téměř veškerá tato hotovost – 690 milionů dolarů – připadla Národnímu institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), dílčí agentuře vedené doktorem Anthonym Faucim, a 260 jejím vědcům.Informace o tomto rozsáhlém komplexu soukromých licenčních poplatků NIH přísně střeží. Moje organizace OpenTheBooks.com byla nucena podat žalobu, aby odhalila licenční poplatky vyplacené od září 2009 do října 2021, které činily 325 milionů dolarů při 56 000 transakcích.
6 klíčových bodů, které včera Fauci potvrdil ve výpovědi

Museli jsme se soudit podruhé, přičemž naším právním zástupcem byla organizace Judicial Watch, abychom toto nové vydání otevřeli.Platby prudce vzrostly v období pandemie: v těchto letech do NIH proudil více než dvojnásobek peněžních prostředků ze soukromého sektoru ve srovnání s předchozími dvanácti lety dohromady. Celkově jde o 1,036 miliardy dolarů.Není jasné, zda je v těchto nových číslech zahrnuta i část licenčních poplatků za vakcínu Covid od společností Pfizer a Moderna, z nichž druhá jmenovaná se s NIH dohodla na zaplacení 400 milionů dolarů. NIH se k tomu nevyjádřil.Američané mají poslední šanci získat od Fauciho, tváře naší reakce na COVID, upřímnost, až bude v pondělí vypovídat před sněmovním podvýborem pro koronavirovou pandemii.
Fauci řídil dezinformační operaci CIA covid-19 proti Americe a celému světu

Je toho hodně, z čeho se musí zodpovídat.Léta se vysmíval otázkám na možné střety zájmů mezi tvůrci politiky COVID, kteří neúnavně prosazovali vakcíny, a příjemci soukromých honorářů.Nyní se bude muset zodpovídat také z bombastických e-mailů zaslaných jedním z jeho náměstků, které popisovaly interní strategie obcházení federálního zákona o svobodném přístupu k informacím.Fauci nebude moci překlepávat slova, aby se vyhnul kontrole, nebo nechat lidi fyzicky kurýrovat zprávy – což jsou jen dvě z činností, které Dr. David Morens, klíčový Fauciho náměstek, popsal jako obcházení zákona o svobodném přístupu k informacím.
Fauci oznámil, že rozhodně vypukne další pandemie

Místo toho se na Fauciho zaměří kamery z celého světa a on se bude zodpovídat z informací, které poskytl v přísežné výpovědi na začátku tohoto roku.Je to šance buď se očistit, nebo ještě více upevnit názor veřejnosti na něj a NIH jako na tajnůstkáře a egoisty.Kromě tohoto malého spolku vědců, kteří zatajují diskuse o původu viru, NIH důsledně přistupuje k žádostem o informace FOIA jako k vlastním virovým útokům. Není tedy divu, že jsme žalobci v šesti probíhajících případech FOIA.Příznačné je, že NIH stále rediguje části údajů, které by nám pomohly snadněji spojit léčiva s jejich vládou placenými vynálezci. Odmítá nám například ukázat výši licenčních poplatků vyplacených jednotlivým vědcům. Takže stále nemůžeme zcela sledovat peníze.
Zase? Fauci uzavřel dohodu s „protipandemickou“ biolaboratoří

Mezitím senátor Rand Paul sponzoroval zákon o transparentnosti licenčních poplatků, který jednomyslně proplul výborem a zaslouží si okamžité hlasování.I Fauci by mezitím mohl udělat spoustu věcí. Mohl by dát najevo, že podporuje návrhy zákonů, jako je ten Paulův. Mohl by vyzvat NIH a CDC, aby dobrovolně „odmaskovaly“ platby licenčních poplatků. Pak bychom mohli zjistit, zda jejich rozhodnutí přispěla k obecnému blahu, nebo k jejich vlastnímu.Fauci by také mohl podpořit opravy zákona o svobodném přístupu k informacím, které by vytvořily skutečné důsledky pro ty, kdo jej úmyslně porušují.Minimálně se musí omluvit za naprosté pohrdání FOIA a za válku za transparentnost, kterou vedou jeho kolegové a která se nyní objevila v soukromé komunikaci.
Fauci reaguje na zprávu, že „podnítil“ únik dokumentů proti laboratoři

Mezi nejzákladnější povinnosti vlády vůči veřejnosti patří zajišťování obecného blaha a vykazování svých příjmů a výdajů.Vzhledem k tomu, že Dr. Fauci uzavírá pět desetiletí ve vládě a stal se jejím nejlépe placeným byrokratem, měl by zvážit, zda tyto kolonky znovu zaškrtnout. Už kvůli starým časům.Adam Andrzejewski , generální ředitel a zakladatel OpenTheBooks.com, největší soukromé databáze veřejných výdajů.Zdroj: openthebooks.com
Článek Big Pharma zaplatila Fauciho agentuře během pandemie 690 milionů dolarů se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden