Ruské válečné lodě míří do Karibiku, protože napětí na Ukrajině je celosvětové
RSS

Ruské válečné lodě míří do Karibiku, protože napětí na Ukrajině je celosvětové


V rámci demonstrace síly, kterou možná vyvolalo povolení prezidenta Bidena k ukrajinským úderům na území Ruska s použitím amerických zbraní, je skupina ruských válečných lodí na cestě do Karibiku, uvedl vysoký americký představitel pro McClatchy a Miami Herald. (Foto: Flickr / ilustrační)

Představitelé Bílého domu ve středu na ruský krok upozornili členy Kongresu. Nasazení signalizuje schopnost Ruska působit globálně, zatímco je stále plně zapojeno do třetího roku války na Ukrajině.„Jde o to, aby Rusko ukázalo, že je stále schopno určité úrovně projekce námořní síly,“ uvedl úředník.
Hútíové tvrdí, že zaútočili na USS Eisenhower v Rudém moři

„Do budoucna bychom měli očekávat více takových aktivit.“V březnu Ukrajina prohlásila, že potopila nebo vyřadila z provozu celou třetinu ruských lodí v Černém moři.CBS News uvádí, že ruské bombardéry s dlouhým doletem se setkají s loděmi při kombinovaných námořních a leteckých manévrech. Taková cvičení nejsou bezprecedentní:
Íránci tvrdí, že IRGC vyhnala americkou letadlovou loď z Perského zálivu

V roce 2019 Rusko provedlo podobné kombinované manévry v Karibiku a v letech 2013 až 2020 vysílalo lodě na západní polokouli nejméně jednou ročně. Po letních cvičeních se očekává, že se Rusko letos na podzim zapojí do celosvětového námořního cvičení, uvádějí zdroje CBS.Pentagon sleduje „hrstku“ lodí a podpůrných plavidel, které by měly v nadcházejících týdnech dorazit do karibských vod.Američtí analytici spekulují, že flotila zavítá do přístavů na Kubě i ve Venezuele. Kuba se pravděpodobně těší na příležitost hostit ruské válečné lodě:Loňské zakotvení americké jaderné ponorky na námořní základně Guantánamo Bay v Havaně vyvolalo rozruch a kubánská vláda jej označila za „provokativní eskalaci“.Zdroj: miamiherald.com
„Mimořádně neobvyklá událost“: F/A-18 Super Hornet „smeten“ z letadlové lodi

Článek Ruské válečné lodě míří do Karibiku, protože napětí na Ukrajině je celosvětové se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden