Polský voják pobodaný při nedávném útoku ilegálem zemřel v nemocnici
RSS

Polský voják pobodaný při nedávném útoku ilegálem zemřel v nemocnici


Nedávno jste si zde mohli přečíst o útoku na pohraničníky na bělorusko-polské hranici, která je jedním z několika aktuálně rušných hotspotů, jimiž do Evropy proudí ilegálové z muslimských zemí (na polských hranicích jde nejčastěji o Iráčany, Syřany a Afghánce).


Nárazově dochází k náporu až stovek vetřelců na hraniční plot, což často vede k násilným útokům na pohraničníky.
Polský voják , který byl minulý týden pobodán ilegálem, který se pokoušel překročit hranici s Běloruskem, zemřel ve varšavské nemocnici, potvrdila ve čtvrtek polská média.
„S lítostí vám oznamujeme, že 6. června odpoledne ve Vojenském zdravotnickém ústavu ve Varšavě, obklopen podporou své rodiny a vojáků, zemřel voják 1. obrněné brigády,“ stojí v prohlášení Generálního velení ozbrojených sil.
„Navzdory pomoci poskytnuté v oblasti útoku banditů na hranicích s Běloruskem a úsilí lékařů nepřežil,“ dodalo ministerstvo.
Zpráva se objevila ve čtvrtek odpoledne poté, co  rozhlasová stanice RMF FM uvedla, že byl považován za „klinicky mrtvého,“ a to na základě nepotvrzených zjištění jednoho z jejích reportérů.
„Voják zraněný nožem poblíž běloruských hranic je klinicky mrtvý, zjistil neoficiálně reportér RMF FM,“ napsala stanice.
Stalo se tak poté, co novinář Republiky TV Michał Jelonek prozradil, že hovořil s majorkou Magdalenou Kościńskou, mluvčí 16. pomořanské mechanizované divize, která uvedla, že stav vojáka se „zhoršil“ a že „v současné době bojuje o život.“
Zranění utrpěl v časných ranních hodinách 28. května po střetu mezi vojáky na hranici a skupinou asi 50 migrantů, kteří se pokusili proniknout na polskou půdu.
Útočník pronikl mezerou v ocelovém hraničním zátarasu a bodl vojáka do žeber, přičemž nůž uvízl v jeho těle.


Několik dalších vojáků utrpělo při útoku na hranicích lehká zranění.
Ovšem smrt vojáka není jediným důsledkem snahy o odvrácení invaze. Další vojáci byli potrestáni za varovné výstřely, které měly zastrašit agresivní ilegály.
To jen potvrzuje, že tím, koho Tuskova vláda ve skutečnosti podporuje, jsou násilní vetřelci.
Ve čtvrtek vyšlo najevo, že vojáci hlídkující v pohraniční oblasti Dubicze Cerkiewne, poblíž místa, kde se tento incident odehrál, byli zadrženi vojenskou policií poté, co na začátku tohoto roku vypálili varovné výstřely, aby odradili migranty od postupu.
Polské ministerstvo národní obrany (MON) oznámilo, že obvinění proti vojákům zahrnují ohrožování lidských životů a zdraví a také překračování jejich pravomocí. Následně byli postaveni mimo službu až do možného trestního vyšetřování.
Po útoku z minulého týdne polská pohraniční stráž zveřejnila fotografie zbraně použité proti vojákům, kteří chrání hranici, a odhalila nůž, který byl připevněn k dlouhé větvi, aby vytvořil bajonet schopný zasáhnout pohraničníky na druhé straně bariéry (viz obr. níže).
Polská vojenská prokuratura vyšetřuje incident, který byl klasifikován jako pokus o vraždu, což je obvinění, které může být brzy rozšířeno.
Nejčtenější za týden