Soudce, který je bratrem poslance za KDU-ČSL bojujícího proti ruským dezinformacím, v rozsudku o blokaci webů prohlásil, že jednotlivec v ČR nemá subjektivní právo na přijímání informací z konkrétní internetové stránky, a proto zablokování “některých” str
RSS

Soudce, který je bratrem poslance za KDU-ČSL bojujícího proti ruským dezinformacím, v rozsudku o blokaci webů prohlásil, že jednotlivec v ČR nemá subjektivní právo na přijímání informací z konkrétní internetové stránky, a proto zablokování “některých” str

Soudce, který je bratrem poslance za KDU-ČSL bojujícího proti ruským dezinformacím, v rozsudku o blokaci webů prohlásil, že jednotlivec v ČR nemá subjektivní právo na přijímání informací z konkrétní internetové stránky, a proto zablokování “některých” stránek nepředstavuje porušení práv jedince! Skandální rozsudek s ještě skandálnějším zdůvodněním znamená, že jedinec nemá právo na pití piva v “konkrétní” hospodě, když si může vypít pivo i jinde! A jak je možné, že o žalobě na blokování tzv. dezinformačních webů rozhodoval právě soudce, který je bratrem poslance, který se angažuje právě v boji proti dezinformacím?
Server Aktualne.cz ve čtvrtek přinesl informaci [ 1 ] o prvním rozsudku ve věci žaloby na český stát kvůli blokování opozičních webů v ČR, které byly od 25. února blokovány ve spolupráci s národním správcem CZ.NIC kvůli údajnému napojení na ruské dezinformační zdroje. Soudce Městského soudu v Praze Štěpán Výborný rozhodoval o žalobě jedné soukromé osoby, která podala žalobu na Vládu ČR kvůli cenzuře.
Soudce žalobu zamítl a v rozsudku uvedl dva důvody, z nichž ten druhý je natolik skandální, že naprosto nemá obdoby. Prvním důvodem zamítnutí žaloby je chybná adresnost údajného pachatele. Žaloba namísto CZ.NIC žalovala vládu ČR, která se ale podle soudu ničeho nedopustila, když sdružení CZ.NIC “doporučila” vypnutí 8 webů, protože se jednalo pouze o doporučení a nikoliv o příkaz státu vůči CZ.NIC. Blokace tak proběhla z rozhodnutí a svobodné vůle zaměstnanců CZ.NIC a vláda tedy za to nenese zodpovědnost.
Oznámení CZ.NIC ze dne 25. února 2022 Tato část rozsudku nás vůbec nepřekvapuje, protože přesně takto to bylo provedeno, aby vláda za nic nemohla a všechno aby odskákal de facto CZ.NIC, který se rozhodl vládě a tajným službám vyhovět. Jenže další část rozsudku je naprosté šílenství. Soudce Výborný totiž v rozsudku uvedl následující: “ I při vědomí zaručení práva na přijímání informací, jakožto odrazu svobody projevu, nelze dovodit veřejné subjektivní právo jednotlivce na přijímání informací z konkrétní internetové stránky. “
Podle soudce si čtenáři zablokovaných webů mohli informace přečíst jinde. A soudce v odůvodnění pokračuje: “ Soudu je obecně známo, že veškeré internetové stránky, jejichž ‚vypnutí‘ žalobce rozporoval, byly nadále dostupné pod jinými koncovkami, tj. na jiných internetových doménách. Uživatel internetu, který chtěl tyto informace nadále přijímat, je tedy mohl nadále získat. I proto soud nemohl seznat, že by v daném případě bylo vůbec pojmově zasaženo do práv žalobce “.
Soudce a bratr lidoveckého poslance podle právníků de facto od čtvrtka legalizoval státní cenzuru v ČR se všemi důsledky
Když jsme našemu právníkovi dali k přečtení tyto výroky, tak nenacházel slov. Soudce Výborný totiž tímto rozsudkem v ČR de facto zlegalizoval státní cenzuru v podobě vypínání webů, protože lidé se prý informace ze zablokovaných stránek mohou dozvědět z jiných, rozuměj nezablokovaných serverů nebo z jiných domén zablokovaných subjektů.
Tenhle výrok soudce je natolik absurdní, že jej lze dokladovat v takové absurdní rovině, že když stát zavře nepohodlnou hospodu, kde se budou scházet protistátní živly, tak to bude v duchu tohoto rozsudku zřejmě rovněž v pořádku, protože nepůjde dovodit subjektivní právo jedince na pití piva v té konkrétní zavřené hospodě, když si člověk to pivo může vypít i v jiné, nezavřené hospodě, tedy u nezavřené konkurence. Anebo na jiné adrese, kam se majitel té zavřené hospody na obrovské vlastní náklady nuceně přestěhuje a otevře lokál na jiné ulici.
Status advokáta Jindřicha Rajchla ze strany PRO Náklady na přesun a ztrátu klientů mu ale nikdo neuhradí. A to není přehnané. Přesně toto lze z rozsudku odvodit i v jiných oblastech než jsou jenom webové stránky. Tento rozsudek je největším paskvilem české justice po roce 1989, protože tento rozsudek zakládá v ČR od čtvrtka právo státu na svévolné vypínání nepohodlných webů, protože soud v Praze jasně uvedl, že občan ČR v roli jednotlivce nemá dovozené subjektivní právo na čerpání informací z konkrétní webové stránky, protože si informace může přečíst i jinde. Až Fialova vláda zavře malé živnostníky s prodejem potravin, soudy řeknou, že občan nemá dovozené subjektivní právo nakupovat si zboží v konkrétním obchodě u Franty nebo u Pepy, protože si zboží může přece nakoupit “jinde”.
Lidovecký poslanec v boji proti proruským dezinformacím a jeho brácha na soudu rozhoduje kauzu, která žaluje právě blokaci tzv. proruských webů
A to není všechno, přátelé. Jak jsme byli dnes do redakce upozornění, za tímto rozsudkem dost možná stojí i gigantický střet zájmů, jaký si ani nedovedete představit. Advokát Jiří Rajchl ze strany PRO totiž na sociálních sítích odhalil, že soudce Městského soudu v Praze Štěpán Výborný je ve skutečnosti bráchou poslance za KDU-ČSL Marka Výborného, který se angažuje v boji právě proti tzv. alternativním webům , které byly 25. února tohoto roku zablokovány.
Poslanec Marek Výborný totiž jen tak namátkou publikoval na Facebooku dne 1. března 2022 článek [ 2 ] proti dezinformacím, který nazval  Nejčastější dezinformace o válce na Ukrajině . V článku se snaží varovat před tzv. proruskými dezinformacemi a snaží se vysvětlil čtenářům tzv. západní narativ pohledu na události na Ukrajině. Na konci článku poslanec Marek Výborný svůj text uzavírá těmito slovy, a čtěte dobře:

Na jaký nejbizarnější hoax jste narazili vy? Napište nám do komentářů. Internetem se vždy budou šířit nepravdy. Na druhu stranu je to ovšem místo, kde si lze z kvalitních a oficiálních zdrojů ověřit cokoliv. Nenechte se snadno lapit do sítě dezinformátorů a informace si vždy ověřujte .

Takže si to shrňme, ať se v tom zorientujeme. Dne 25. února český správce domén CZ.NIC zablokuje na “doporučení” vlády ČR a tajných služeb 8 opozičních webů. Tyto weby ve větším či menším šoku se přesunou na vlastní náklady na cizí zahraniční a tzv. generické domény a servery v cizině. Nikdo jim náklady ze strany vlády neuhradí. K blokaci se připojují i jednotliví čeští ISP operátoři, ale ze strachu z žalob postupně a v tichosti blokace ruší, někteří ale v blokování dále pokračují.
Čtenáři zablokovaných webů se postupně přes sociální sítě informují, na jaké nové koncovky domén se jednotlivé zablokované weby přesunuly. Přesně po 3 měsících ale dostává CZ.NIC strach z možných žalob a oznamuje vládě ČR, že s blokacemi na své triko končí, ať si vláda weby blokuje sama , ale na základě zákona, který zatím není, ale Rakušanovo vnitro na něm podle slov ministra usilovně pracuje, i když v utajeném a neveřejném režimu.
Rozsudek de facto legalizuje státní cenzuru v ČR s odůvodněním, že ty zablokované weby nikomu chybět nebudou, protože ty informace z nich si lze přečíst “jinde”…
A v této chvíli a situaci přichází první rozsudek ohledně žaloby na blokování webů, který de facto únorové zablokování webů legalizuje, a to z důvodu, že podle soudce, Štěpána Výborného, bratra poslance Marka Výborného, který se aktivizuje proti tzv. dezinformacím ze zablokovaných a potom odblokovaných webů, nedošlo k poškození práv občana, protože nelze odvodit u jednotlivce subjektivní právo na čerpání informací z nějaké “konkrétní” webové stránky, protože podle soudce může jednotlivec tyto informaci načerpat i jinde, rozuměj z webů, které nejsou vládou zablokovány.
Marek Výborný, poslanec za KDU-ČSL Suma sumárum, bratr pana poslance Marka Výborného ve čtvrtek de facto zlegalizoval Fialovu státní cenzuru a vystavil vládě bianco šek k dalším blokacím webů jako na běžícím páse. V následujících dnech lze proto očekávat opětovné zablokování webů alternativy v ČR, protože tento rozsudek právě legalizoval zavírání nepohodlných webů s odůvodněním, že jednotlivec, rozuměj občan ČR, nemá garantováno právo na čtení článků a informací na konkrétním webu, protože si může ty informace přečíst i jinde na nejmenovaných nekonkrétních webech, rozuměj na nezablokovaných webech mainstreamu.
Je v pořádku, když žalobu proti blokaci opozičních webů rozhoduje soudce, který je bráchou poslance, který proti opozičním webům bojuje v politické rovině?
Jestli tohle není klientelismus, kdy bratr v roli soudce de facto legalizuje státní blokování nepohodlných webů, které kritizuje soudcův bratr ve sněmovně a v článcích na sociálních sítích, tak to už potom vážně nevím, jaký více křiklavý klientelismus by musel existovat, aby to někomu otevřelo oči. Vláda Petra Fialy tak tímto rozsudkem dostává do ruky neuvěřitelný kanón hromadného ničení , protože teď bude moci tvrdit, že zablokování “konkrétních” webů není cenzurou, protože čtenáři si podle stanoviska soudu mohou informace přečíst i jinde na neblokovaných webech.
Hlavně slušně. Petr Fiala, premiér ČR Tento absurdní judikát může mít dalekosáhlé důsledky a dopady, protože se můžeme dočkat masivní reinterpretace rozsudku i do oblasti blokace webových rádií, webových televizí, sociálních skupin na Facebooku a jinde, protože ve všech případech bude vláda tvrdit, že blokací konkrétní FB skupiny nebo konkrétního rádia nedošlo k dovození újmy subjektivního práva jedince, protože informace si přece může sehnat a získat “jinde”. Dámy a pánové, vítejte v zemí, kde dobrou noc už nedávají lišky, ale zdravý rozum, protože lišky s vyděšením utekly při pohledu na tyto rozsudky soudů, které popírají logiku a zdravý rozum ve společnosti, která je nemocná, totalitně transformovaná a mohutně nacifikovaná.
Nejen o tomto neuvěřitelném rozsudku a možná střetu zájmů budeme hovořit dnes od 19:30 na Svobodném vysílači CS . Probereme všechna témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 8. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  27%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 8 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden