NATO zahájilo rozsáhlé cvičení v Pobaltí
RSS

NATO zahájilo rozsáhlé cvičení v Pobaltí


Ve stínu rusko-ukrajinské války a v těsném sousedství zahájilo NATO každoroční masivní vojenské cvičení v Baltském moři. (Foto: Flickr)

„Operace Baltic 24“ se brzy naplno rozběhne, formálně odstartuje v pátek a účastní se jí přes 9 000 příslušníků a více než 50 lodí a 85 letadel, které zahrnují 20 zemí.
Člen ruského institutu navrhuje jaderný výbuch jako varování Západu

Americký vojenský časopis Stripes uvádí, že se bude jednat o „obojživelné, dělostřelecké, protiponorkové, protivzdušné a odminovací operace, uvádí se v prohlášení 6. flotily USA a Námořních úderných a podpůrných sil NATO neboli STRIKEFORNATO. V plánu je také zneškodňování výbušnin, cvičení bezpilotních podvodních a hladinových vozidel a scénáře lékařské pomoci.“Dalo se očekávat, že cvičení řídí země, která od počátku dominuje kurzu a strategii NATO: Spojené státy – s Námořními silami Evropa-Afrika/6. flotilou a pod velením STRIKEFORNATO se sídlem v portugalském Oeiras -, které mají operace na starosti.
Člen ruského institutu navrhuje jaderný výbuch jako varování Západu

Od ledna proběhla řada podobných velkých cvičení, ale toto přichází v době, kdy napětí mezi USA a Ruskem dosáhlo nového vrcholu, vzhledem k tomu, že Bidenova administrativa dala Kyjevu s nelibostí zelenou k použití amerických zbraní k úderům uvnitř ruského území.Sám prezident Biden nakonec potvrdil, že v podstatě ano – americké zbraně jsou nyní používány proti ruskému území. Řekl to v rozhovoru, tolika slovy („omezil“ se na území v blízkosti ruských hranic [Belgorodská oblast], přičemž odpověď zamumlal), když byl v Normandii ve Francii na vzpomínkových akcích ke Dni D…
NATO vytváří ochranu hranic pomocí „zdí z dronů“ 


"Are American weapons being used right now inside Russia?" BIDEN: Yes pic.twitter.com/1gN18CW694 — RNC Research (@RNCResearch) June 6, 2024
Zdroj: stripes.com
Článek NATO zahájilo rozsáhlé cvičení v Pobaltí se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden