Falešná vlajka na obzoru? Podivný případ zničeného ruského jaderného radaru
RSS

Falešná vlajka na obzoru? Podivný případ zničeného ruského jaderného radaru


Na jaderné frontě mezi NATO a Ruskem se děje něco velmi podivného a domnívám se, že je možná načase zvážit možnost, že se jedná o hrozbu pod falešnou vlajkou. (Foto: Flickr / ilustrační)

V posledních dvou týdnech si Ukrajina připsala nejméně dva samostatné údery na zvláštní cíle – ruské radarové stanice „za horizontem“ s využitím bezpilotních letounů s impozantním doletem nejméně 1200 mil. Až do této chvíle byly útoky na ruské území s dlouhým doletem mimořádně vzácné. Proč tedy tyto specifické radarové stanice?Stanice Voroněž-DM byly umístěny u města Orsk a v Krasnodarském kraji (Armavir); daleko od frontové linie na Ukrajině. Údery jsou oslavovány jako nejzazší útok Ukrajiny do srdce Ruska, ale korporátní média ignorují širší důsledky situace.Je pravděpodobné, že použité bezpilotní letouny byly amerického nebo evropského původu. NATO (až do posledních několika dnů) prosazovalo přísná omezení, pokud jde o způsob, jakým mohou být jejich zbraně Ukrajinou používány. Drony a řízené střely s dlouhým doletem zasahující cíle hluboko v Rusku vyvolávají velkou odvetu, včetně hrozby jaderné reakce.
Ukrajina zasáhla ruský radarový varovný systém před jadernými zbraněmi

Ruské nadhladinové radarové systémy mají dosah detekce nejméně 6 000 mil (skutečný dosah je tajný) a snímají speciálně balistické rakety ve velkých výškách. Nejsou určeny k detekci níže letících řízených střel středního doletu (ATACMS) a bezpilotních letounů. To znamená, že dvě stanice zničené ukrajinskými zbraněmi mají fungovat jako systém včasného varování před jaderným útokem.Ukrajinci se údajně vzepřeli omezením NATO, a to ne jednou, ale hned dvakrát, aby se zaměřili na radarové systémy, které s nimi nemají nic společného. Ve skutečnosti se soustavy nacházejí na trvale pevných pozicích a ani jedna z nich nebyla ve skutečnosti namířena na Ukrajinu, byly namířeny na sever a jihozápad od Ruska. Radar Armavir byl postaven v roce 2009, aby zaplnil mezeru vzniklou ztrátou radarů na Ukrajině, a měl také nahradit starší radar Daryal v Gabale. Zajímavé je, že „pátrači“ Armavir a Orsk sledují oblohu především nad Blízkým východem včetně Izraele a velkou část Evropy včetně Švýcarska.Namísto útoků na životně důležité strategické zdroje, jako jsou ropné rafinerie nebo muniční sklady, je ruská jaderná obrana systematicky ochromována. Proč?
Rusko zahájí cvičení s taktickými jadernými zbraněmi v blízkosti Ukrajiny

Je důležité si uvědomit, že úder tohoto druhu hluboko do centra Ruska vyžaduje složité plánování a logistiku. Nelze ho uskutečnit bez tajných informací na zemi a také bez pomoci satelitního sledování. Ukrajina je zcela závislá na satelitech a zpravodajských informacích NATO; žádný takový úder by bez účasti NATO nebyl možný. Použité bezpilotní letouny by navíc musely mít schopnost vyhnout se systémům včasného odhalení a zůstat skryté na tisíce kilometrů. Tento druh technologie pochází především ze Západu.Jinými slovy, není možné, aby tyto útoky provedla Ukrajina bez rozsáhlé pomoci a souhlasu amerického nebo evropského velení. Mluvíme o jedněch z nejpřísněji střežených radarových stanic v celém Rusku.Proč na tom něco záleží?Zaprvé, zaměření ruské jaderné obrany může v Kremlu vyvolat dojem, že se připravuje na jaderný úder. Proč by jinak byl jejich balistický radar vyčleněn? To znamená, že budou v nejvyšší pohotovosti před možnou jadernou výměnou?
Nejnovější člen NATO je otevřen hostování jaderných zbraní

Za druhé, stanice Voroněž-DM se používají k identifikaci FALEŠNĚ POZITIVNÍCH výstrah před jaderným útokem. To znamená, že pokud tam bude proti Rusku použita zbraň, která napodobuje balistickou raketu ve velké výšce, jejich schopnost zjistit, že to NENÍ jaderná střela, byla snížena. V reakci na nejaderný úder (falešný úder nebo úder pod falešnou vlajkou) by mohli odpálit vlastní hlavice.Za třetí, Armavir a další stanice by mohly být použity k záznamu aktivity balistických raket daleko mimo ruský vzdušný prostor (v místech, jako je Blízký východ). Je možné, že tyto údery měly Rusko oslepit a zabránit mu v detekci raketových událostí, které nesouvisejí s válkou na Ukrajině.Za čtvrté je možné, že NATO a Ukrajina se domnívají, že demontáž radaru je vzkazem, že pokud bude Rusko hrozit jaderným útokem, mohou být zasaženi jako první. To znamená pouze to, že Rusko nebude varovat, ale prostě odpálí.Za páté, samotný útok na Armavir splňuje podmínky, které ruská vláda v roce 2020 veřejně stanovila pro akce, které by mohly vyvolat odvetný jaderný úder. Ruská síť včasného varování je součástí širšího jaderného odstrašujícího postoje země.
Macron má nápad: Stíhačky s jadernými hlavicemi na hranice s Ruskem

„ Podmínky specifikující možnost použití jaderných zbraní Ruskou federací“ zahrnují jakýkoli „útok protivníka na kritické vládní nebo vojenské objekty Ruské federace, jejichž narušení by narušilo reakční akce jaderných sil“, u vádí se v Základních principech státní politiky Ruské federace v oblasti jaderného odstrašování, které Kreml zveřejnil v roce 2020 .Země NATO nyní tvrdí, že podporují použití ukrajinských zbraní dlouhého dosahu uvnitř Ruska. To znamená, že hlavní metropolitní oblasti Ukrajiny budou na stole pro vlastní ruské údery dlouhého doletu, což je opatření, kterému se Rusko většinou vyhýbalo. Sledujte také případné použití termobarických bomb (vakuových bomb) ze strany Ruska; jedná se o masivně ničivé zbraně, které dosud na bojišti chyběly (kromě neověřených zpráv).Západ dává Rusku najevo, že nedopustí, aby Ukrajina prohrála, nebude usilovat o diplomatické řešení, a pokud Rusko začne získávat významné pozice, bude platit cokoli. Zahrnuje to i jaderné zbraně? Těžko říct.Mám podezření, že establishment chce vytvořit scénář, v němž by Rusko bylo vedeno k přehnané reakci na nějakou událost, respektive veřejnost by byla vedena k přesvědčení, že Rusko je pro Západ legitimní jadernou hrozbou. Existuje také vnější možnost, že je Rusku bráněno v monitorování budoucího balistického incidentu na Blízkém východě.
Jaderné zbraně v Polsku? Budete hlavním cílem, vzkazuje Rusko

Načasování radarových útoků přichází jen několik týdnů před plánovanou „mírovou konferencí“ o Ukrajině, která se má konat 15. června ve Švýcarsku. Ačkoli se jí nezúčastní hlavní představitelé USA, Číny a Evropy (a Rusko není pozváno).Silně pochybuji, že establishment chce vyvolat globální jadernou válku. Mohou ztratit všechno a získat jen velmi málo. Právě strávili větší část minulého století budováním jedné z nejsložitějších ekonomických a politických kontrolních sítí v dějinách lidstva. Nemyslím si, že by byli rádi, kdyby se to všechno v mžiku vypařilo. Přesto by omezená jaderná událost mohla dobře posloužit jejich zájmům.V době, kdy píšu tyto řádky, volá několik vlád včetně francouzské po vyslání evropských vojsk na Ukrajinu. Někteří političtí představitelé chtějí, aby tam šli jako „poradci“ a instruktoři. Přesně to udělaly USA těsně předtím, než vyslaly rozsáhlé vojenské síly do Vietnamu. Vzpomínáte na incident v Tonkinském zálivu pod falešnou vlajkou? Děje se tu něco velmi podivného.Brandon Smith
Gabbardová: Musíme se vyhnout jaderné válce

Článek Falešná vlajka na obzoru? Podivný případ zničeného ruského jaderného radaru se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden