Velvyslanectví USA varuje, že Ukrajina zakazuje dvojím občanům utíkat před válkou
RSS

Velvyslanectví USA varuje, že Ukrajina zakazuje dvojím občanům utíkat před válkou


Velvyslanectví USA na Ukrajině tento týden vydalo neskutečné a poněkud nečekané varování: Podle nového mobilizačního zákona může být americko-ukrajinským občanům s dvojím občanstvím znemožněno opustit Ukrajinu. (Foto: Flickr)

V důsledku válečného stavu, který vstoupil v platnost po invazi v únoru 2022, nesmějí ukrajinští muži ve věku od 18 do 60 let opustit zemi.Dosud však existovaly výjimky pro dvojí státní příslušníky USA a Ukrajiny; čerstvá aktualizace vnitrostátního zákona však znamená, že Američané mohou být nyní shromážděni příslušníky branné moci a potenciálně vrženi do předních linií.
Bojoval na Ukrajině a nyní promluvil o zkušenostech

„Podle informací velvyslanectví USA v Kyjevě Ukrajina s účinností od 1. června zrušila výjimku ‚pobytu v zahraničí‘, která dříve umožňovala odchod ze země některým ukrajinským mužům ve věku od 18 do 60 let. Po této změně se může stát, že americko-ukrajinští občané s dvojím občanstvím, včetně těch, kteří žijí ve Spojených státech, již nebudou moci opustit zemi,“ oznámilo v úterý americké velvyslanectví.Ukrajinská vláda tím v podstatě také říká, že neuznává dvojí občanství.
Biden: Ruská armáda byla na Ukrajině zatraceně zdecimována

Americké ministerstvo zahraničí sice nastínilo změnu politiky, která přichází v souvislosti s rostoucím zoufalstvím kyjevských úřadů, které se snaží získat nové pracovní síly, ale podle všeho bude stát stranou a nechá to být.Velvyslanectví ve své zprávě vysvětlilo, že je „omezeno ve svých možnostech ovlivňovat ukrajinské zákony, včetně uplatňování válečného stavu a mobilizačního zákona vůči ukrajinským občanům“ . …Takže USA jsou „omezeny“ ve svém „vlivu“ ve chvíli, kdy američtí daňoví poplatníci sypou miliardy do Zelenského vládní kasy.Je s podivem, že varování velvyslanectví dále doporučuje všem občanům USA a Ukrajiny s dvojím občanstvím, kteří se stále nacházejí v zemi, aby se „ukryli na místě a uposlechli všech místních příkazů“.
Rusko varuje USA před „fatálními následky“ kvůli Ukrajině

Velvyslanectví dodává: „Pokud se v současné době nenacházíte na Ukrajině, důrazně nedoporučujeme, aby na Ukrajinu cestovali všichni muži, občané USA ve věku od 18 do 60 let, kteří mají rovněž ukrajinské občanství nebo nárok na ukrajinské občanství a kteří si nepřejí zůstat na Ukrajině na dobu neurčitou. Existuje extrémně vysoké riziko, že vám nebude umožněn odjezd, a to ani s americkým pasem.“.Pokud jde o vážnou personální krizi ukrajinských ozbrojených sil, deník Washington Post nedávno zdůraznil , že podle bojových velitelů přicházejí nově mobilizovaní vojáci na frontové linie tak špatně vycvičení, že si ani nedokážou rozebrat zbraně.Jeden z vojáků popsal svůj základní výcvik jako „naprostý nesmysl… všechno se učí na místě [na frontové linii]“. Důstojník, který školil rekruty, řekl, že jejich střelecký výcvik byl omezen na pouhých 20 nábojů na vojáka.
Mrazivé plány NATO pro případnou invazi v rámci 3. světové války

Již dlouho kolují videa, na nichž náboroví důstojníci chytají mladé muže přistižené na veřejnosti při odvodu…
Mass brawl breaks out during conscription attempt in Ukraine Injuries on both sides pic.twitter.com/NB3hZNLWJE — What the media hides. (@narrative_hole) May 28, 2024
Zdroj: zh.com
Článek Velvyslanectví USA varuje, že Ukrajina zakazuje dvojím občanům utíkat před válkou se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden