Každý, kdo podporuje válku, by měl skončit v první linii
RSS

Každý, kdo podporuje válku, by měl skončit v první liniiEDUARD CHMELÁR
Pocházím z vlastenecké rodiny, jejíž příslušníci bojovali v československých legiích i ve Slovenském národním povstání a pro tuto republiku něco obětovali, píše slovenský analytik Eduard Chmelár na facebooku.

Znám hodnotu cti, odvahy, statečnosti a nikdy nepřestanu projevovat úctu a vděčnost těm, kteří zůstali věrní vlasti a byli za ni ochotni položit život. Jenže když poslouchám militantní řeči politiků jako byl projev prezidenta USA Bidena v Normandii, mám pochybnosti, zda je žebříček našich hodnot správný a zda bychom neměli vyzdvihovat spíše nejvyšší hodnotu života a míru než krvavé lidské oběti, která svědčí spíše starověkým etnikám než moderní humanistické civilizaci.
V dávných dobách, kdy odvaha nebyla levná, vedli vojáky do boje samotní králové a knížata. Panovníci stáli v čele armád a sami šli příkladem ostatním. Neotravovali s tím lid, bitvu svedli někde na poli nebo jiném dohodnutém místě a vítěz si určoval podmínky. Dnes političtí lídři utíkají při prvním výstřelu do bezpečné vzdálenosti, ale o to více nutí do boje jiné. Připomíná mi to scénu z Tisícileté včely, kdy si generalita připíjela šampaňským ve vlaku, zatímco lidé na frontě nesmyslně umírali.
Americký prezident nemluvil jako představitel demokratického světa, ale jako vůdce teroristického státu . Přirovnával Rusko k nacistickému Německu a vyhrožoval mu, jestli si myslí, že američtí vojáci nejsou schopni postavit se jeho “nebezpečné ideologii znovu”. Znovu?? Já jen připomínám, že v roce 1944 bojovali Rusové proti nacismu, zatímco část Ukrajinců (kterým se za Zelenského režimu staví sochy) v nacistických divizích. Nebezpečné ideologii?? Jaké, prosím vás? Jediná ideologie, kterou se řídí Rusko, je nacionalismus a kapitalismus, ve kterém se tak výrazně podobá Spojeným státům..
Mrtví z pláže Omaha pro Bidena nejsou hrdiny minulosti, jsou to stavební kameny jeho propagandy, ze kterých si postavil tribunu. Podobně polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski je ochoten riskovat třetí světovou válku, když odmítá snižovat napětí a vzkazuje Putinovi: “ať hádá, co uděláme dál”. Kdy nám už konečně dojde, že je to nezodpovědný šílenec ochotný uvrhnout svět do jaderné apokalypsy? A opět jednou – po kolikrát už? – papaláši ženou do války jako potravu pro kanóny jjiné, aby umírali za jejich zvrácené zájmy.

The post Každý, kdo podporuje válku, by měl skončit v první linii first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden