V EU jsme unikátní: Predikce voleb ukazuje, že možná jako jediní posílíme zejména tvrdě eurohujerské frakce
RSS

V EU jsme unikátní: Predikce voleb ukazuje, že možná jako jediní posílíme zejména tvrdě eurohujerské frakce


Prognózy jsou sice pouze prognózy, nicméně na jedné straně odráží tvrdě spící národ, který absolutně nechápe, že politika v Bruselu není totéž co politika domácí – a na druhou stranu odhaluje totální vyprázdněnost a roztříštěnost naší politiky.
Dnešní predikce jen potvrzují to, co jsem už nějakou dobu tušila.
Většina si přeje prodloužit vyzbrojování Ukrajiny, těší se na digitální identitu, opětovné obnovení digitálních očkovacích pasů, cenzuru  a mnohé další, co podporují údajní vítězové voleb na prvních dvou místech.
Mnoho lidí u nás ani neví, jaké frakce posiluje, nemá tušení, jak kdo v EU hlasuje a ani neví to, že 80% všeho, co se v Bruselu schválí, je poté schvalováno hlasovací mašinérií v naší Sněmovně.
Ti, kteří raději zůstali doma (což je většina), pak svojí pasivitou  hlasovali právě pro ony tvrdé eurohujery.
Já osobně jsem chtěla hlasovat tak, abych pomohla posílit skupinu, která chce vytvořit blokační menšinu. Podle posledních predikcí jsem však možná vyhodila hlas. Našinci raději Macrona či německou CDU.
Eurohujery – jako zástupce slepence SPOLU, Pirátů, STANu a ANO – snad více netřeba komentovat.
Snad jen k ODS, která zatím patří do ECR (což je pozůstatek Klausovy euroskeptické ODS, která postupně „zfialověla“): předpokládám, že frakci opustí a přidá se k lidovcům, neboť v poslední době již její politici často hlasovali proti frakci.
Tvrdí spáči budou většinově i nadále volit uvedené strany s jejich mizernými frakcemi, i když v Bruselu vesměs škodí.
Ovšem obviňovat nelze pouze voliče, kteří bruselské politice většinou vůbec nerozumí, což lze pochopit, protože naše média se o ní raději nezmiňují a vyvolávají dojem, že politická sebranka, která sedí u nás ve Strakovce, o něčem ještě rozhoduje.
Ne, věřte, že nerozhoduje. Tito politici se většinově už dlouhé roky podřizují politice Bruselu (zejména domácí politika, zákony, normy, směrnice,… prakticky 80% všeho, co projde žvanírnou) a Washingtonu (zahraniční politika).
Dokud si toto naše voličstvo neuvědomí, nemůžeme u nás očekávat jakoukoli změnu.
Vlastně u nás ani není třeba volby manipulovat, pokud už si Brusel připravuje „kyselé ksichty“ pro jiné země, pro naši republiku bude mít nadšené úsměvy, neboť naši voliči pomohli posílit právě ty frakce, které jsou EU opečovávané – a od nichž se většina lidí v jiných zemích začíná distancovat.
Zatímco Francouzi tak způsobují EU bolehlav, za nás mohou bruselští papaláši bouchat šampaňským. Opět si říkám, jaké štěstí, že nemáme víc europoslanců. Spíš je škoda, že jich není ještě méně.
Ovšem za situaci u nás mohou i skutečně protibruselské síly. To je ta spousta různých stran, které se nikdy nikam nedostanou, ale vždy na sebe spolehlivě nalepí mnoho hlasů, které stejně spolehlivě „spadnou do kanálu.“
Pak je zde například zcela vyprázdněná SPD, které snad dělá marketing někdo z TOP 09 nebo od Pirátů. Nicméně komentáři k jejich velmi mizerné kampani bych se ráda věnovala v jiném – samostatném – článku.
Úspěšné bylo podle odhadů uskupení STAČILO!, nicméně tam úspěch  nelze považovat za „úspěch euroskeptiků,“ protože do této skupiny nespadá. Nemá šanci posílit žádnou z euroskeptických skupin – a můžeme jen doufat, že nezůstane v té, kam nyní patří.
To už ovšem záleží zejména na Německu, zda se tam ukáže nějaká síla, která bude na levici, konzervativní a dá dohromady alespoň 7 různých stran ze 7 různých zemí.
Podle informací přímo z německé politiky se tam cosi rýsuje, ale není jisté, zda daná strana najde dost spojenců.  Zde tedy nezbývá než čekat, jak dopadnou vyjednávání. Zde, bohužel, rozhodují jen velké země. Nicméně nakonec se bez těch malých neobejdou.
Doufám tedy, že ve frakci,  na jejíž vedení si dělá ambice německá pašeračka Racketeová, nezůstanou.
Pak jsou zde Motoristé s Přísahou. Ti měli velmi dobře udělanou kampaň, vhodně zacílenou na mladé – a dokázali je zaujmout. Měli by skončit ve frakci ECR, kde by nahradili ODS (jak alespoň tvrdil Šlachta), což je alespoň malá útěcha, neboť právě tato frakce si chce vzít na paškál Green Deal, LGBTQ agendu a migrační pakt.
Většina tamních europoslanců proti všemu uvedenému vždy hlasovala (vymykali se občas právě především ódéesáci).
Právě ve spojení s frakcí ID, kde možná tentokrát nikdo od nás nebude, by měla ECR vytvořit „blokační menšinu“ pro oba dokumenty. Tedy v podstatě, pokud se do EP nedostane SPD, tak alespoň Motoristé jako jediní z ČR pomohou tuto blokační menšinu v rámci frakcí vytvořit.
Dnes samozřejmě ještě není jasné, jak volby dopadly. To se dozvíme až zítra, ale predikce hovoří o podobných výsledcích.
Nicméně ve srovnání s preferencemi v jiných zemích je znát, že politická negramotnost je u nás mnohem větší než ve většině západoevropských zemí, což ukazují alespoň predikované výsledky dvou nejsilnějších – tvrdě probruselských – uskupení.
Jsme jediná země EU, kde podle predikcí vyhraje volby Macronova frakce a v poměru na počet poslanců nejspíš nejméně ze všech přispějeme k potřebné blokační menšině dvou euroskeptických frakcí.
Výsledky se sice dozvíme až zítra, ale zcela postačí predikce dvou vedoucích stran či uskupení, které jdou údajně přes 20% (ANO a SPOLU).
Ukazují nám jediné: zásadní změnu bruselské politiky si u nás většina lidí nepřeje…Nejčtenější za týden