Budu dělat chytrého
RSS

Budu dělat chytréhoVIDLÁK

Přátelé, mám samozřejmě zprávy z mnoha volebních komisí po celé České republice, tak mohu udělat takový exit poll . Mimochodem, toto je právě ten důvod, proč se u nás volby obtížně falšují. Volební komise ručně spočítá lístky vytažené z urny a udělá o tom volební protokol. Tento protokol se vyhlásí na obecní vývěsce a výsledky se pošlou Českému statistickému úřadu, který pak vyhlásí celkové výsledky. Ale v těch výsledcích je možné se proklikat do každého volebního obvodu, do každé volební místnosti a porovnat je s výsledky z obecní vývěsky. Pokud budete mít někdo pocit, že vašemu lídrovi a vaší srdcové straně bylo ublíženo, můžete si výsledky překontrolovat.Volby u nás mohou mít chyby. Třeba, když má volební komise odškrtáno šedesát voličů a z urny vysypou o dvě obálky víc nebo o dvě obálky míň. Ale i toto se píše do volebního protokolu a je to součástí výsledků. Ale nějak výrazně u nás zfalšovat volby, to by bylo tak drahé a náročné, že je jednodušší si založit politickou stranu, nacpat peníze do reklamy a zvítězit normální cestou.
Podle výsledků, které se ke mě dostaly, se ukazuje, že střízlivost byla na místě. Volební účast zřejmě překročí třicet procent, ale nijak zvlášť hodně. Velká města si žijí trochu vlastním životem, ale na vesnicích je to jako obvykle. Přišli ti starší, mladí zamířili za radovánkami a nějaké eurovolby mají na háku.
Pamatujete, jak jsem psal, že se hraje o tři mandáty? Tak jsem se zřejmě nespletl. A pamatujete, jak jsem psal, že propadlé hlasy zřejmě jeden z těch mandátů přihrají buď hnutí ANO nebo SPOLUkoalici? I to se zřejmě stane a mandát z propadlých hlasů dostane SPOLU. A hádejte, které hlasy zřejmě propadnou…
Pětikolka jako celek zřejmě něco ztratí. SPOLU ale uhraje určitě šest mandátů. Piráti budou mít dva, Starostové zřejmě také dva, protože Turek jim jeden vezme. Šlachta kupodivu od minulých voleb nijak výrazně neztratil a na svém rodném Znojemsku je pořád poměrně silný.
Hnutí ANO je pro mě zajímavá otázka. Buď zůstane na svém a nebo jeden mandát dokonce ztratí.
SPD zřejmě také o jeden mandát přijde a měli by se modlit, aby jejich voliči vykroužkovali Ivana Davida. Pokud se dostane Mach nebo to skočí Majerová, tak do roka a do dne nebude mít SPD žádného europoslance… Jsem zvědavý, jak si Mach povede co do kroužků proti Majerové. Trikolora přece jenom má ještě nějakou stranickou strukturu, takže bych si myslel, že Majerová bude v kroužcích úspěšnější. Zajímá mě to, abych si udělal obrázek, jak moc mimo byla Okamurova sázka na zhrzené voliče ODS nasazením libertariánského ekonoma.
A samozřejmě to byla nejen Okamurova sázka. Naprosto stejnou sázku udělali Svobodní i PRO. Pokud SPOLU neklesne moc (a vypadá to, že neklesne), tak Svobodní i PRO jedou na mrtvém koni, protože nakonec těch zhrzených voličů prostě nebude dost. Ale to říkám už od prosince – u politické mrtvoly ODS je příliš dlouhá fronta a chcípající kobyla ještě kope. Propadlé hlasy budou zřejmě na jeden pěkný tučný mandát, který právě po přepočtu hlasů pěkně přejde Vondrům a Zdechovským, takže Fiala se bude zace culit, že je vítěz a má právo nás ruinovat i nadále.
STAČILO! si sahá na třetí mandát, ale bude záležet na přepočtech hlasů. Sázka na milion propadlých hlasů Alternativy se vyplatila rozhodně víc než sázka na zklamané modroptáky. Uvidíme po vyhlášení výsledků.
Další můj článek vyjde až po vyhlášení výsledků. Někdy v noci z neděle na pondělí. Příští týden pak budou moje analýzy o tom, co dál, vycházet tak nějak bez ladu a skladu, podle toho, kdy je dopíšu. Prosím vás proto o shovívavost.
Ještě jednou všem děkuji za věrnost. Děkuji, že jste mě povzbuzovali, že jste mi psali a děkuji za každou korunu, kterou jsem od vás dostal. Po těchto volbách mě čeká celá řada velmi obtížných rozhodnutí. Všechny je udělám s vámi, ale udělat je musím. Byli jste důvodem mé práce, budete i důvodem mých změn.
Vážím si vás, rád bych vás všechny přivítal u sebe doma, každého vyslechl a každému nalil sklenici portského. Snad se mi to co nejvíce vyplní.
Děkuji, že vás mám.
Váš Vidlák

 
  Vidlák

The post Budu dělat chytrého first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden