Rusko potvrdilo nový platební systém BRICS
RSS

Rusko potvrdilo nový platební systém BRICS


Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil plány na spuštění platebního systému pro země BRICS, přičemž jako měna připadá v úvahu XRP. (Foto: Flickr)

Skupina BRICS postupuje ve svém schématu měnové soběstačnosti s potenciálním vývojem vlastního nezávislého platebního systému.Je XRP ve výhledu jako překlenovací měna BRICS?Podle výzkumného článku, kterého si jako první všiml nadšenec XRP Amelia, ruský prezident Vladimir Putin potvrdil, že blok konečně pokročí se svým plánem alternativní měny.
Digitální euro bude sloužit ke kontrole, přiznala Lagardeová

Ze zprávy vyplývá, že blok by měl prozkoumat využití XRP spojeného s Ripplem pro přeshraniční vypořádání.Již dříve Ruská banka představila projekt na realizaci přeshraničních převodů. Tento projekt údajně uvažoval o využití platebního systému Ripple.Ten byl vnímán jako vynikající základ pro vývoj systému přeshraničního zúčtování pro skupinu. Stojí za zmínku, že XRP je známý svou rychlostí transakcí a nízkými náklady. Proto se zdá být životaschopným systémem, který blok zvažuje pro revoluci svých cílů v oblasti mezinárodních plateb.
Čína se zbavila největších amerických státních dluhopisů v historii

Tento krok k přijetí kryptoměny může vyvolat masivní skok v ceně XRP. Generální ředitel a zakladatel společnosti Cryptonairz Robert Doyle (Crypto Sensei) se domnívá, že cena XRP může dosáhnout 10 000 USD, pokud ji země BRICS široce přijmou.Panuje obecný názor, že členské země BRICS mohou volbou XRP jako alternativy k americkému dolaru hodně získat. Volatilní měny a rozvíjející se ekonomiky těchto zemí jsou vnímány jako výzvy, které by XRP mohla zlepšit.Za výhodu, kterou by země BRICS mohly využít, je považována také rostoucí síť aliancí společnosti Ripple se známými finančními institucemi.
Měna BRICS je téměř připravena, nastanou velké změny?

Počet případů použití XRP exponenciálně rosteObecně tato partnerství svědčí o rostoucím počtu případů použití a uznání XRP napříč několika národy. Vzhledem k tomu, jak moc se XRP v posledních měsících zlepšila, zejména poté, co soudkyně Analisa Torres 13. července rozhodla, že tato kryptopeněženka není cenným papírem, se již diskutuje o možnosti vytvoření ETF XRP.Od té doby, co Komise pro cenné papíry (SEC) kývla na spotové ETF na Bitcoin a nedávno i na spotové ETF na Ethereum, začali odborníci uvažovat o zavedení dalších krypto ETF.V jednom z rozhovorů se generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse rozhovořil o spuštění ETF XRP. Zdůraznil, že schválení ETF na Ethereum mu dává jistotu, že by XRP mohlo získat schválení také. Také prezidentka společnosti Ripple Monica Longová důrazně podpořila ETF XRP a uvedla, že by to dávalo „velký smysl“, vzhledem k současným regulačním nejasnostem kolem XRP a Bitcoinu v USA.Zdroj: coingape.com
Decentralizované kryptotrhy ohrožují národní bezpečnost, zní z USA

Článek Rusko potvrdilo nový platební systém BRICS se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden