Americká plukovnice: Patriot poprvé sestřelil ruský letoun A-50
RSS

Americká plukovnice: Patriot poprvé sestřelil ruský letoun A-50


Byl to právě systém Patriot, který v lednu 2024 umožnil Ukrajině poprvé zasáhnout ruský letoun včasné výstrahy a řízení (AWACS) A-50 , potvrdila představitela americké armády. (Foto: Flickr)

Zástupkyně náčelníka štábu 10. velitelství protivzdušné a protiraketové obrany americké armády plukovnice Rosanna Clementeová rovněž sdílela odpovídající video na X.„Nyní je ve službě na Ukrajině pravděpodobně prapor Patriot. Některé z nich slouží k ochraně stacionárních objektů, jiné se pohybují a dělají opravdu historické věci,“ uvedla.
Ukrajina sestřelila ruský letoun A-50 za 300 milionů dolarů

„Za 22 let práce u sil protivzdušné obrany jsem nic takového neviděla.“Podle ní ukrajinská armáda při útoku na A-50 použila taktiku SAMbush (přepadení ze vzduchu).Vojáci na ni byli speciálně připraveni: instruktoři uprostřed noci aktivovali baterii, vydali rozkaz postoupit do palebného postavení, bojovat a pak se zase stáhnout.
Dle zástupkyně náčelníka štábu 10. americké armády plukovníka Rosanna Clemente byl letoun A-50 AWACS sestřelen v lednu 2024 za pomoci systému protivzdušné obrany Patriot, který byl tajně přesunut až na frontovou linii. pic.twitter.com/3paKCTOjlU — Strategické Myšlení (@StrategickeM) June 10, 2024
Zdroj: english.nv.ua
Členové NATO v EU nakoupí tisíc raket Patriot, proti hrozbě z Ruska

Článek Americká plukovnice: Patriot poprvé sestřelil ruský letoun A-50 se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden