Pokusil se založit první pákistánský gay klub, byl umístěn do psychiatrické léčebny
RSS

Pokusil se založit první pákistánský gay klub, byl umístěn do psychiatrické léčebny


Muž, který se pokusil založit první pákistánský gay klub, byl podle deníku The Telegraph místními úřady zadržen v psychiatrické léčebně. (Foto: Flickr)

Deník uvedl, že muž, který si přál zůstat v anonymitě, podal žádost o zřízení LGBTQ+ klubu v Abbottábádu, vojenském městě na severu Pákistánu, které je známé tím, že se zde nachází tajné sídlo Usámy bin Ládina. Bin Ládin tam byl zabit v roce 2011.Podle deníku The Telegraph muž v žádosti podané zástupci městského komisaře napsal, že klub by byl „velkým komfortem a zdrojem informací pro mnoho homosexuálů, bisexuálů, a dokonce i pro některé heterosexuály žijící zejména v Abbottábádu“.
Peru po vládním nařízení klasifikuje trans osoby jako „duševně nemocné“ 

Styk mezi osobami stejného pohlaví se v Pákistánu trestá odnětím svobody v délce od dvou let až po doživotí.Ačkoli jsou trestní stíhání vzácná, britské ministerstvo vnitra upozorňuje, že příslušníci LGBTQ+ komunit v Pákistánu mohou svou sexualitu skrývat kvůli obavám ze zneužívání, diskriminace a vražd ze cti.Deník The Telegraph uvedl, že v žádosti o zřízení navrhovaného klubu se uvádí, že se bude jmenovat „Lorenzo gay club“ a že v něm nebude „ žádný homosexuální (ani jiný než homosexuální) sex (kromě líbání“).
Slovenská matka sdílela nechápající video o tom, co se děje nejen v USA

Dodal, že na zdi bude viditelná cedule s upozorněním, že v prostorách nebude povolen žádný sex, což podle listu znamená, že v prostorách nebudou „porušovány zákony proti sodomii“.Zástupce komisaře pro Abbottábád na žádost serveru Business Insider o komentář okamžitě nereagoval.Jeho úřad nicméně potvrdil, že návrh obdržel, a dodal, že je v procesu posuzování. List uvedl, že žádost unikla na internet a vyvolala pobouření mezi místními politiky.
Nejedná se o parodii. Toto je 70letý trans obhájce ze Seattlu

Člen krajně pravicové strany Awami Tehreek podle The Telegraph pohrozil, že v případě udělení povolení polije budovu benzínem a zapálí ji.Podle britského listu byl žadatel převezen do nemocnice Sarhad Hospital For Psychiatric Disease v Péšávaru. Jeho přátelé deníku The Telegraph sdělili, že jim bylo zakázáno ho navštěvovat, a obávali se o jeho bezpečnost.Před zadržením žadatel novinám řekl: „Mluvím o lidských právech a chci, aby byla hájena lidská práva každého člověka.“Novinám také řekl, že pokud úřady žádost zamítnou, obrátí se na soud.Zdroj: businessinsider.com
Transgenderová „lidská panenka“ vzkazuje Rowlingové, co je to žena

Článek Pokusil se založit první pákistánský gay klub, byl umístěn do psychiatrické léčebny se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden