V Bavorsku chystají obří pandemický sklad a EU mezitím objednala prvních 640 000 dávek experimentální vakcíny proti ptačí chřipce
RSS

V Bavorsku chystají obří pandemický sklad a EU mezitím objednala prvních 640 000 dávek experimentální vakcíny proti ptačí chřipce


Chystá se brzké vypuknutí další plandemie? Vše tomu nasvědčuje. V poslední době v tomto směru přibývá indicií – a zdaleka to není jen epidemie mezi kravami a kočkami, údajně přenesená na několik lidí, kterou již měsíce hlásí USA.
Můj skromný odhad je ten, že nějaká „plandemie 2,0“ by se mohla objevit zároveň s podzimními plískanicemi – a tedy i běžnými respiračními chorobami.
Hodilo by se také období před důležitými volbami prezidenta USA, aby mohlo co nejvíc lidí hlasovat korespondenčně.
Již dokonce dochází k přípravám na budoucí pandemii – a to nejen v zámoří.
Nedávno jste si zde mohli přečíst o Finsku, které jako první evropská země chystá plošné očkování experimentální vakcínou proti ptačí chřipce – a to u osob, které pracují například v drůbežárnách, mlékárnách či kožešinových provozech.
Na něco podobného se možná již brzy začne chystat i zbytek evropských zemí, neboť EU již objednala příslušné vakcíny. A co víc, jen kousek od našich hranic má být zřízen obří pandemický sklad materiálu jako jsou například roušky, příslušné testy či vakcíny…
Vakcíny proti ptačí chřipce by se mohly brzy stát lukrativním výdělkem pro společnost CSL Seqirus: Nyní, když byla údajně zjištěna první „úmrtí na ptačí chřipku,“ obchod s novými vakcínami nabírá na rychlosti.
Evropský úřad HERA pro zdravotní připravenost a odezvu, chce nyní se společností podepsat smlouvu na prvních 640 000 dávek vakcíny. V plánu je nákup až 40 milionů lahviček během příštích čtyř let.
Za vývojem vakcíny stojí společnost CSL Seqirus, která se označuje za světového lídra ve vakcínách proti chřipce. HERA chce v úterý – tedy dnes – podepsat smlouvu  na zajištění prvních 640 000 dávek adaptované vakcíny proti ptačí chřipce.
První dávky poputují do již zmíněného Finska, kde budou nabídnuty specifickým skupinám lidí,  jako jsou drůbežáři, veterináři a vědci zabývající se výzkumem virů ptačí chřipky. Smlouva HERA požaduje nákup až 40 milionů dávek vakcíny během příštích čtyř let.
Objednaná vakcína je „ Zonotic Influenza Vaccine Seqirus, “ která byla schválena EMA v říjnu 2023. Vakcína je ve skutečnosti přizpůsobena kmenu H5N8, ale je údajně účinná i proti H5N1. Schválení se týká tří studií s celkem přibližně čtyřmi tisíci testovanými subjekty, z nichž ne všichni dostali danou vakcínu.
Celkově jsou informace o účinnosti, bezpečnosti a poměru rizika a přínosu více než diskutabilní: virus ptačí chřipptaky mezi lidmi nekoluje – jeho účinnost proti této nemoci tedy nelze výslovně testovat.
„Očkování by mohlo zabránit symptomům nebo nemoci, ale nevíme, zda zabrání infekcím,“ uvedla Isabella Eckerleová , viroložka ze Ženevského centra pro vznikající virová onemocnění. Ve skutečnosti neví vůbec nic.
Bez ohledu na to má nyní Seqirus ve svém programu další vakcíny proti ptačí chřipce: Vakcína společnosti „ Celldemic “ získala celoevropské schválení pro trh teprve 19. dubna. Téhož dne obdržel „ Incellipan “ – rovněž od společnosti Seqirus – podmíněný marketingový souhlas.
„Může být použit pouze během pandemie oficiálně vyhlášené Světovou zdravotnickou organizací (WHO) nebo v rámci Evropské unie (EU),“ uvádí v tomto ohledu web EMA.
Jak známo, takovou pandemii lze vyhlásit rychle – zkušenosti ukazují, že její oficiální konec je na dlouho. A pandemická smlouva, která byla na posledním shromáždění WHO odložena, se má schvalovat již za měsíc…
Tolik zpráva k chystaným vakcínám. Nicméně o tom, že se zřejmě chystá něco většího, svědčí také aktuální příprava výstavby obřího pandemického skladu.
Ve Svobodném státě Bavorsko probíhá do 23. června výběrové řízení na pandemický centrální sklad poblíž Mnichova. V plánu je důkladná ochrana objektu: alarm, oplocení odolné proti přelezení, monitorovaný přístup, nouzové napájení a další zabezpečení.
Výběrové řízení si mohl každý prohlédnout na webu immobilien.bayern.de. Bylo vyvěšeno 27. května, přičemž výběr má probíhat do 23. června, což je překvapivé a působí to dojmem naléhavosti. Skutečnost, že projekt této velikosti je vypsán pouze měsíc, je krajně nezvyklá.
Požadované datum zahájení pronájmu je 4. čtvrtletí roku 2024 – a doba je stanovena na pět let – s možností prodloužení.
Nyní, když údajná pandemie Covidu nepochybně skončila a mainstreamová média a politici se usilovně snaží, aby o ní již nemuseli mluvit, je velkou otázkou, která pandemie se očekává ve 4. čtvrtletí tohoto roku?
A jaké jsou požadavky na nový pandemický sklad?
Umístění v oblasti Mnichova, nejlépe v okruhu 25 km od Oberschleißheimu (viz mapa na straně 6 expozice)
Dopravní spojení Dostatečně efektivní pro kamionovou dopravu, výhodná poloha co nejblíže federální dálnici, jednosměrná ulice jako vjezd/výjezd nebo široký vjezd/výjezd, žádoucí velmi dobré spojení MHD
Typ prostor: halové skladové prostory s venkovními plochami a kancelářské prostory
Rozloha cca 21670 m²
Speciální požadavky na zařízení na vyžádání (IT infrastruktura, dostupnost, provozní technologie) speciální požadavky na zabezpečení: zabezpečeno alarmem, alespoň plot, který nelze jednoduše přelézt, monitorovaný přístup, centrální zamykání, požární signalizace, v případě potřeby nouzové napájení a/nebo napájecí místo pro nouzové generátory.
Plocha: cca 7 370 m² –  venkovní skladovací plocha: cca 1 800 m² Skladová plocha pro zboží odolné vůči povětrnostním vlivům (vhodné zastřešení) cca 1 000 m² Parkovací plocha pro vozidla 1 860 m² Kontejnerová stání (s dvojitým stohováním) cca 1 430 m² prostoru pro cca 10 nákladních vozidel a cca 25 osobních vozidel plus dostatečné dopravní cesty, nakládací a manévrovací plochy
cca 13 000 m² halové skladovací plochy, z toho: cca 6 900 m² vysoká plocha s výškou stropu minimálně 11 m (pro cca 13 000 europalet) cca 500 m² sklad nebezpečného zboží cca 5 600 m² skladové prostory (blokový sklad pro cca 2000 europalet, policové regály, prostor pro vychystávání atd.) cca 1300 m² kancelářské prostory: cca 500 m² kancelářské prostory – 3 kanceláře pro jednoho a 18 pro dva cca 130 m² zasedací místnosti                                                                                                                                                                                                      cca 300 m² dílna cca 370 m² další místnosti (např. vrátnice, společenské místnosti, sanita, šatny, kopírka, místnost pro IT, archiv, úklidová místnost)
V případě potřeby 1-3 oficiální byty v areálu nebo v blízkosti, pokud jsou k dispozici.
Požadovaný pronájem začne ve 4. čtvrtletí 2024.
Doba pronájmu: 5 let plus opce.
 Nejčtenější za týden