USA v pozoru, ruská jaderná ponorka je poblíž Floridy
RSS

USA v pozoru, ruská jaderná ponorka je poblíž Floridy


Dva torpédoborce amerického námořnictva sledují skupinu ruských plavidel, která se v noci přiblížila na 66 mil od Floridy na cestě ke Kubě. (Foto: X)

Analytici se domnívají, že Rusko strategicky vysílá varování USA poté, co NATO dalo minulý týden Ukrajině zelenou k provedení útoků na ruské území.
Ruské válečné lodě na cestě na vojenské cvičení na Kubě

Analytici z otevřených zpravodajských zdrojů (OSINT) v úterý zveřejnili aktualizované údaje, které ukazují, že plavidlo pobřežní stráže CG Stone, torpédoborce USS Truxtun a USS Donald Cook a fregata kanadského královského námořnictva HMCS Ville de Quebec cestují na jih podél floridského pobřeží a údajně sledují ruské lodě mířící na Kubu.Nad nimi podle všeho prováděly dohled nejméně jedna loď P-8A Poseidon amerického námořnictva a kanadská CP-140 Aurora.
U.S. IS CHASING NUCLEAR RUSSIAN SUBMARINE NEAR FLORIDA 2 U.S. Navy destroyers are following a group of Russian vessels that came within 66 miles of Florida on the way to Cuba last night. Analysts believe Russia is strategically sending a warning to the U.S. after NATO… pic.twitter.com/zjJeSTyjMj — Mario Nawfal (@MarioNawfal) June 11, 2024
Zdroj: Newsweek
Rusko chce poslat po 62 letech jaderné zbraně na Kubu

Článek USA v pozoru, ruská jaderná ponorka je poblíž Floridy se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden