AfD útočí na Zelenského: „Vypršel vám mandát, jste žebrající prezident!“
RSS

AfD útočí na Zelenského: „Vypršel vám mandát, jste žebrající prezident!“


Velká část parlamentní skupiny AfD bojkotovala projev Volodymyra Zelenského v Bundestagu. Nyní vedení strany ostře útočí na ukrajinského prezidenta. (Foto: Shutterstock)

Parlamentní skupina AfD ostře kritizovala ukrajinského prezidenta během jeho projevu v německém Bundestagu.Čtyři minuty poté, co Volodymyr Zelenskyj vystoupil na pódium, vydali vedoucí představitelé AfD Alice Weidelová a Tino Chrupalla písemné prohlášení: „Zelenskému vypršel mandát . Nyní je ve funkci pouze jako válečný a žebrající prezident.“ Velká část parlamentní skupiny projev bojkotovala.„Odmítáme poslouchat řečníka v maskáčích,“ pokračovali Weidel a Chrupalla. „Ukrajina teď nepotřebuje válečného prezidenta, potřebuje mírového prezidenta, který je ochoten vyjednávat, aby se přestalo umírat a země měla budoucnost.“
Funkční období prezidenta Zelenského včera skončilo

AfD bojkotuje Zelenského projev v BundestaguParlamentní skupina AfD Zelenskyho projev v Bundestagu téměř úplně bojkotovala. Dostavili se pouze čtyři poslanci: Norbert Kleinwächter, Albrecht Glaser, Joachim Wundrak a Rainer Kraft.Jen několik minut předtím přijala parlamentní skupina na schůzi usnesení, v němž doporučila, aby se poslanci drželi stranou. Podle informací t-online bylo rozhodnutí přijato velkou většinou.Výkonný výbor parlamentní frakce AfD se již v pondělí rozhodl doporučit poslancům, aby se Zelenského projevu nezúčastnili. Toto doporučení prý bylo zasláno regionálním frakcím ve Spolkovém sněmu. K mnoha poslancům se však nedostalo, někteří z nich se o něm dozvěděli až na úterním zasedání parlamentní skupiny ve 14 hodin.BSW předbíhá AfDPoslanci Aliance Sarah Wagenknechtové (BSW) opustí plenární zasedání Bundestagu během Zelenského projevu. Strana bojkot zdůvodnila ve svém prohlášení.
Zelenskyj: Putin je nebezpečný a mnohem děsivější

Podle prohlášení by sice odsoudili „ruskou válku na Ukrajině, která porušuje mezinárodní právo“, ale předseda Zelenskyj v současné době pomáhá „podporovat vysoce nebezpečnou spirálu eskalace“. Přijímá tak riziko jaderného konfliktu.Šéf parlamentní frakce CDU/CSU Friedrich Merz ostře kritizoval nepřítomnost poslanců BSW a AfD. „Na pomoc Ukrajině můžete mít různé názory,“ řekl předseda CDU v úterý v Berlíně.„Ale aby poslanec německého Spolkového sněmu odmítl respektovat prezidenta této země ohrožené válkou, to je skutečné dno kultury našeho parlamentu.“ Byl tím poněkud zděšen.Proč je ukrajinský prezident v BerlíněVolodymyr Zelenskyj je v Berlíně, aby se na konferenci o obnově země zasadil o další pomoc pro svou zemi. „Německá vláda by mu neměla poskytnout pódium pro žebrání o rekonstrukci,“ napsala AfD. Země se musí nejprve usmířit s Ruskem. Německo navíc již poskytlo dostatečnou finanční pomoc.
Spiknutí za účelem atentátu na Zelenského odhaleno

„Nyní mají být peníze německých daňových poplatníků vyplýtvány na Blackrock a další investory zapojené do rekonstrukce. To odmítáme. Pro nás jsou na prvním místě naši vlastní lidé,“ píší Weidel a Chrupalla v prohlášení.Funkční období ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského formálně skončilo 20. května. Prezidentské volby se měly konat na konci března, ale parlament je ani nevypsal. V zemi platí stanné právo a některá základní práva byla dočasně pozastavena.Neplatí například právo na svobodu projevu, pokojné shromažďování a svobodu pohybu. Ukrajina proto není schopna zajistit svobodné volby – a Zelenskyj zůstává ve funkci až do odvolání.Zdroj: t-online.de
Zelenskyj: NATO přijme Ukrajinu, až vyhrajeme

Článek AfD útočí na Zelenského: „Vypršel vám mandát, jste žebrající prezident!“ se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden