Boj s Ruskem jako hlavní program vlády?
RSS

Boj s Ruskem jako hlavní program vlády?


EVA HRINDOVÁPremiér Fiala a ministr vnitra Rakušan evidentně neví z které do které a tak vytahují to, co jim jde, a co jim v minulosti fungovalo – strašení Ruskem a nálepkování . Antibabišismus už moc netáhne, tak se budou držet jak “hovno košile” starých osvědčených praktik.
Začal to ministr vnitra a jeho hnutí, když vyštrachali nějaké nepodstatné věci, vytvořili si složku na “Turka” a rozjeli akci “antiTurek”. Nepovedlo se, přesto ještě včera v tomto duchu hovořil na Primě europoslanec Vondra. Jak dlouho budou lidi přesvědčovat o tom, že některá slova a symboly jsou víc než činy? A jiná slova dokonce včetně činů neznamenají nic? Oslava a adorování Bandery a dalších fašistů včetně tvrdě uplatňované kolektivní viny na Ukrajině je přecházena mlčením… Nemám slov.
V duchu kolektivní viny a nálepkování pro PR účely vlády pokračuje i samotný premiér. Když mu nefunguje ekonomika, potřebuje sám sebe vykreslit jako neohroženého bojovníka se zlým Ruskem. Žádnou jinou kartu už totiž nemá. A tak se z trapného pokusu zapálit autobus MHD (požár uhasili zaměstnanci hasicím přístrojem), udělá téma na tiskovku, kde může premiér hřímat a ukazovat prstem na Rusko. Důkazy sice nejsou, ale když jde o Rusko, důkazy nejsou nutné.
Všichni ti, kteří na tyto nedemokratické praktiky (nálepkování a odsuzování bez důkazů, kolektivní vina) naskakují a dokonce je schvalují, si neuvědomují, že zítra mohou být v centru těchto praktik oni. A pak se žádné spravedlnosti nedovolají.
Budeme doufat, že vládní politici v zoufalství budou ještě více tlačit na pilu a budou přicházet s čím dál absurdnějšími zkazkami. To snad lidem otevře oči a pokud mohou, vládní strany ve volbách pošlou za Piráty…
 

hrindova.cz

The post Boj s Ruskem jako hlavní program vlády? first appeared on .


Nejčtenější za týden