Macron se svěřil se svými plány na zničení strany Marine le Pen pro volby v roce 2027
RSS

Macron se svěřil se svými plány na zničení strany Marine le Pen pro volby v roce 2027


Za velmi rychlým vyhlášením nových voleb v reakci na drtivou výhru Marine le Pen a její RN nestál ani tak  fakt, že samotný Macron se svým eurohujerským slepencem propadl, takže si tímto nyní sype popel na hlavu.
Ne, ve skutečnosti počítal s nepokoji a věděl, že to nebude mít Marine le Pen a její (či spíše Bardellova) RN jednoduché. Jak se sám svěřil důvěrnici Ursule, tak očekává, že tento ústupek povede v roce 2027, kdy se očekávají volby prezidenta, k výhře zástupce jeho politického tábora.
Sám Macron už kandidovat nemůže, ale jistě je již zvolena jiná vhodná loutka, za kterou budou stát titíž loutkovodiči, kteří stojí za Macronem. A ve Francii, kde je poloprezidentský systém, je prezident velmi důležitou politickou figurou.
Macron včera vysvětlil svou strategii Ursule von der Leyen.
Macronův výpočet je jednoduchý. Zaskočí všechny vyhlášením voleb a velmi krátkou kampaní. Kontext nebude stejný jako během evropských voleb. Podle Macrona v lepším případě zabrání RN ve vítězství všeobecný údiv.
A pokud se v nejhorším případě pro Macrona podaří RN vyhrát volby a mít většinu, pak půjde o instalaci Bardelly (pozn.: současný předseda RN) v Matignonu a „grilování RN“ tím, že vítěznou stranu donutí vládnout, aniž by mohla získat výsledky v souladu se svým programem, to vše doprovázené společenským chaosem , takže Marine Le Penová již nebude mít žádnou šanci na vítězství v roce 2027! 
Chaos již ostatně začal hned po eurovolbách, kdy v ulicích francouzských měst řádily ultralevicové bojůvky (jejich řádění pokračovalo už druhou noc).
Macron zřejmě počítá s tím, že pokud RN vyhraje i předčasné volby, tak nepokoje budou ještě horší – a zřejmě se k nim přidají také mohamedáni (aktuálně probíhají převážně v režii Antify).
Ovšem na likvidaci strany, kterou po svém otci obnovila Marine le Pen (přejmenovala a poněkud „zklidnila“), a kterou od neúspěšné prezidentské volby vede mladý politik Bardella, nyní pracuje velmi neúnavně nejen Macron, ale i zbytek opozice.
RN totiž nabídla spolupráci dalším pravicovým stranám, nicméně byla odmítnuta. A to dokonce i stranou Reconquista, kterou založil Zemmour. Tu nyní vede neteř Marine le Pen, se kterou se aktuálně politicky příliš neshodnou.
Vše bude nakonec záviset na tom, jak dopadnou předčasné volby. Budou probíhat zhruba  ve stejnou dobu jako předčasné volby ve Velké Británii nebo Belgii, kde také nedávno rezignovala vláda.
Ani to nevidím jako náhodu. Není to spíš znamením, že se něco chystá a někteří politici jednoduše nechtějí být „u toho“?Nejčtenější za týden