Řeporyjec na koni a morální dno ODS
RSS

Řeporyjec na koni a morální dno ODS
PZ
Musíme umět odpouštět, řekl novinářům šéf sněmovní frakce ODS Marek Benda po včerejším jednání výkonné rady. Drzý “fracek” z ODS je nadále členem strany, občanští demokraté se ho nevzdali.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný, který čelil kritice za výroky o zdraví dcery hudebníka Felixe Slováčka Anny Julie Slováčkové bojující s rakovinou, zůstává členem ODS . Návrh na vyloučení Novotného širšímu vedení včera Benda ani nepodal a to i přesto, že počátkem června se předsednictvo strany usneslo, že Novotného výroky jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS. To ale bylo ještě před volbami. Teď už jede ODS zase podle starých zvyklostí.
Řeporyjský starosta čelí kvůli svým příspěvkům na sociálních sítích problémům opakovaně. Příspěvek týkající se zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Novotný smazal a omluvil se, část občanských demokratů i tak volala po jeho odchodu ze strany.
Benda novinářům řekl, že se rozhodl návrh na vyloučení Novotného nenavrhovat.
„Přestože překročil hranice slušnosti, zaznamenal jsem jeho veřejný projev omluvy, lítosti i odpovědného závazku odpracovat sto hodin na onkologickém pracovišti. Musíme umět odpouštět,“ uvedl Benda s tím, že výkonná rada jeho stanovisko předsedy pražské organizace akceptovala.
Letos v únoru soud Novotnému uložil peněžitý trest za vyjádření na síti X, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Zveřejnil jej počátkem loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás. V době rozhodnutí soudu již byl starosta v podmínce, a to za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. Soud mu za ně v lednu 2022 vyměřil tříměsíční trest s odkladem 30 měsíců.
„Pavel Novotný zůstává členem ODS. Výkonná rada o něm ani nehlasovala, protože nebyl podán žádný návrh … Díky za další jasný signál 3 dny po volbách,” poznamenal k setrvání Novotného v řadách ODS advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (PRO).
prvnizpravy.cz

The post Řeporyjec na koni a morální dno ODS first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden