Skotským zdravotníkům za Covidu řekli, aby se příliš nenamáhali resuscitovat starší pacienty (video)
RSS

Skotským zdravotníkům za Covidu řekli, aby se příliš nenamáhali resuscitovat starší pacienty (video)


Dr. John Campbel průběžně informuje o vyšetřování covidových zločinů ve Skotsku. Nedávno se již široce zmínil o tom, jak byli senioři doslova zabíjeni kombinacemi různých léků, především midazolamu.
Ovšem nejen tato úmrtí měla přispět do kolonky „zemřel s covidem,“ aby bylo možné vypouštět strach a hysterii. Jak při vyšetřování zjistili, tak se zabíjelo i tím, že se jednoduše nic nedělalo…
Lékařský komentátor John Campbell, Ph.D., analyzoval svědectví skotského záchranáře, který řekl Scottish COVID-19 Inquiry, že záchranáři obdrželi dopis, v němž se uvádí, že jim „bude poskytnuta plná podpora“ při rozhodování mimo normální protokoly o resuscitaci pacientů nad 70 let.
Skotským zdravotníkům v březnu 2020 řekli, že budou plně podporováni, pokud se „příliš nebudou snažit“ resuscitovat pacienty starší 70 let, podle svědectví záchranáře před skotským šetřením COVID-19 .
Lékařský komentátor  John Campbell, Ph.D. , který analyzoval svědectví ve svém pořadu na YouTube, řekl: „Mluvíme o lidech, kteří nejsou po určitém věku resuscitováni, což je samozřejmě příkladný ageismus.“
Robert Pollock , který pracoval jako záchranář v první linii během pandemie COVID-19 , poskytl  svědectví  a písemné prohlášení pro skotské vyšetřování COVID-19.
Vyšetřovatelé vyslechli svědectví vládních úředníků a běžných občanů, kteří vypovídali po dobu více než 50 dnů. Zkoumali selhání skotské pandemické reakce  – včetně toho, jak nemocnice podávaly  nebezpečné protokoly na konci života , včetně  nátlaku na pacienty, aby podepsali příkazy DNR  (neresuscitovat).
Podle Pollockova  písemného prohlášení :
„Zaměstnanci skotské záchranné služby obdrželi ve čtvrtek 26. března 2020 e-mailem dopis od Rady pro zdravotní a pečovatelské profese, který každému žadateli o registraci upřesnil, že si uvědomuje, že zdravotničtí pracovníci budou muset přijímat obtížná rozhodnutí, ale bude jim poskytnuta plná podpora, aby mohli dělat rozhodnutí bez normálních protokolů.
Podle Pollocka je tato praxe známá jako „označování prstů“ pacientů na základě jejich věku, což je podle něj formulace pro ‚nesnažte se je příliš resuscitovat‘ v určitém věku.
Pollock rozvedl tato tvrzení ve svém  svědectví při vyšetřování .
„Moje vzpomínky jsou naprosto jasné,“ řekl. „Vedly diskuse o značkování prstů na nohou v určité věkové skupině…. U lidí od určitého věku nyní měly být běžné pokusy o resuscitaci minimalizovány.“
Podle Pollocka tyto pokyny přišly, přestože ve Skotsku neexistuje žádná věková hranice pro resuscitaci pacienta.
„To bylo velmi děsivé pro pracovníky, kteří mají rodinné příslušníky v této věkové skupině, a způsobilo to spoustu obav a úzkosti lidem, kteří byli zvyklí dělat maximum pro záchranu života,“  napsal Pollock .
„Proces resuscitace se vyvinul a máme vysokou úspěšnost.“
Dodal:
„Morálka zaměstnanců byla vážně ovlivněna, protože byli vycvičeni k zachování života, byli placenými zachránci, ale v té době jim bylo řečeno, aby udělali úplný opak. Vyděsilo je, že to možná budou muset udělat proti jejich běžnému výcviku a jejich normální touze pomoci. Nebyl to proces, který by někdo vítal.“
Pollock řekl, že se v rámci skotských záchranných služeb objevily fámy, že „vláda měla plán snížit věkovou skupinu na osoby starší 50 let, pokud  Covid dosáhne očekávaného vrcholu a plán pro osoby starší 70 let nepovede k dostatečně významnému poklesu počtu lékařské poptávky.“
Pollock řekl, že takový plán byl „absolutně v jednání.“
Campbell, který je držitelem titulu Ph.D. v ošetřovatelství analyzoval Pollockovu výpověď a svědectví.
„Tohle nebyl proces, který by někdo vítal,“ zopakoval Campbell. „Lidé, kteří rozesílali tyto e-maily, co si mysleli? Na čem bylo založeno jejich myšlení a jaké bylo zdůvodnění toho, co dělali?
Ve svém svědectví Pollock také naznačoval, že tyto pokyny pocházejí od skotské záchranné služby.
„Nerozhodovali sami o sobě,“ řekl.
„Zní mi to, jako by některá rozhodnutí byla učiněna příliš rychle, “ řekl Campbell a dodal, že Pollockovo svědectví vyvolává otázky, které vyžadují další vyšetřování.
„Potřebujeme více informací,“ řekl Campbell. „Musíme na to udělat kvalitativní výzkum a pak z toho získat kvantitativní čísla, protože pan Pollock řekl, že neví, kolika lidí se to týká. Ale tyto informace by se daly dobře zjistit.“
Campbell řekl, že podobné politiky byly pravděpodobně implementovány v jiných zemích, ale nedostatek podobného veřejného šetření ve většině zemí znamená, že informace nemusí být nikdy veřejně odhaleny.
„Je to vynikající vyšetřování a jeho poradci, právníci na něm kladou citlivé otázky a získávají informace od obyčejných lidí,“ řekl Campbell. „Běžná zkušenost lidí, nejsou to vysoce postavení politici, jen lidé, kteří zažili věci a často trpěli v době pandemie.“
„Je škoda, že ostatní země nedělají totéž,“ dodal.
V rozhovoru pro  The Defender  ze srpna 2023 Scott Schara,  otec Grace Schara , 19leté dívky, která zemřela poté, co byla pozitivně testována na COVID-19 a ve wisconsinské nemocnici jí byla podána řada léků a léčebných postupů bez souhlasu rodičů, řekl, že nemocnice zadala nezákonný příkaz DNR pro jeho dceru.
A v rozhovoru pro The Defender z července 2023  Gail Seiler  popsala 13 dní „krutého a nelidského“ zacházení v texaské nemocnici, včetně neoprávněného příkazu DNR, který byl podle ní součástí  nemocničních protokolů COVID-19 . 
„Doufejme, že v žádné budoucí hrozbě nevznikne žádná panika, a doufejme, že v jakékoli budoucí situaci zvítězí racionální chladné hlavy,“ řekl Campbell.
Nejčtenější za týden