Ruské válečné lodě kotví na Kubě, aby daly USA dávku jejich vlastní medicíny (video)
RSS

Ruské válečné lodě kotví na Kubě, aby daly USA dávku jejich vlastní medicíny (video)


Ve chvíli, kdy ruské válečné lodě opět vplouvají do kubánského přístavu, aby zakotvily lodě Severní flotily ve vodách latinskoamerické země, která je dlouholetým „nepřítelem“ Spojených států, ruská státní média prohlašují , že tím  dávají USA dávku jejich vlastní medicíny .
„Myslím, že to můžeme rozhodně považovat za přímou ruskou odpověď na všeobecné prohlášení USA o provádění toho, co nazývají ‚svoboda plavby.‘ I když, pokud víme, nikdo nezpochybnil svobodu plavby ,“  řekl Sputniku  geopolitický analytik a americký občan Mark Sleboda, který žije v Rusku.
„Hlídkují se svým námořnictvem u ruského, čínského a íránského pobřeží, řinčí zbraněmi a vyhrožují jako součást své politiky zadržování,“ dodal Sleboda.
Plavidla ruské námořní úderné skupiny, která jsou uvedena jako  Kazaňská ponorka s jaderným pohonem , fregata  Admirál Gorškov  a záchranný remorkér identifikovaný jako  Nikolaj Čiker ,  ve středu vplula do havanského přístavu .
V přístavu se konaly dva formální uvítací ceremoniály kubánské vlády a armády.
CNN  podrobně uvádí , že „ruská fregata Admirál Gorškov – první z konvoje čtyř lodí – vypálila salvu z 21 děl poté, co vplula do havanského přístavu, na což Kubánci odpověděli palbou z děl z koloniální pevnosti z 18. století, kterou postavili Španělé k ochraně přístavu.“
„Gorškov je jednou z nejmodernějších lodí ruského námořnictva a následovala ji ponorka Kazaň s jaderným pohonem, záchranný remorkér a ropný tanker,“ dodal zdroj.
Jedná se o významnou demonstraci síly (ale určitě to není poprvé), která zahrnovala ruské námořní lodě  plující pouhých 90 mil (145 km) od pobřeží Floridy , také v době, kdy americká průzkumná letadla a lodě monitorovaly postup skupiny.
Středeční zakotvení odstartovalo pětidenní oficiální návštěvu karibského ostrova a ruské velvyslanectví v Havaně prohlásilo, že „široká veřejnost“ si bude moci prohlédnout části fregaty Admirál Gorškov.
Někteří označují toto ruské námořní manévrování na americkém dvorku za šachovou partii  ve stylu studené války …
Podívejte se, jak ruská fregata „Admirál Gorškov“ vplouvá do havanského přístavu:
 
The Russian frigate "Admiral Gorshkov" entered the port of Havana. pic.twitter.com/6PFllL8FUg — DD Geopolitics (@DD_Geopolitics) June 12, 2024

Nejčtenější za týden